plasma-welcome - en to ca@valencia translation catalogue (65 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ca@valencia: &Omet

[ctx: @action:button]
en: &Back
ca@valencia: A&rrere

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
ca@valencia[0]: Pàgina %1 de %2
ca@valencia[1]: Pàgina %1 de %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ca@valencia: &Finalitza

[ctx: @action:button]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
ca@valencia: Compartir la informació anònima d'ús amb KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ca@valencia: Els nostres desenvolupadors utilitzaran estes dades anònimes per a millorar el programari KDE. Podeu triar quant voleu compartir a Configuració del sistema, i també ací.

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
ca@valencia: Connectar els vostres comptes en línia

[ctx: @info:usagetip]
en: This will let you access their content in KDE apps. You can set it up in System Settings, and here too.
ca@valencia: Permet accedir al seu contingut en les aplicacions de KDE. Podeu configurar-ho a Configuració del sistema, i també ací.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
ca@valencia: Com participar

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
ca@valencia: KDE no és una gran empresa; és una comunitat internacional de voluntaris, i el seu programari el fa gent com vós donant el seu temps i la seua passió. També podeu ajudar a millorar les coses, siga a través de la traducció, el disseny visual i la promoció, o la programació i el triatge d'errors.<nl/> <nl/>Col·laborant amb KDE, podeu convertir-vos en part d'una cosa especial, conéixer amics nous, aprendre habilitats noves i marcar una diferència per a molta gent mentre treballeu amb persones de tot el món per a proporcionar una experiència sorprenent de computació amb programari lliure.

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
ca@valencia: Comenceu a col·laborar!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ca@valencia: Visiteu %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
ca@valencia: Gestioneu el programari

[ctx: @info:usagetip]
en: The <application>Discover</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
ca@valencia: L'aplicació <application>Discover</application> ajuda a instal·lar aplicacions, jocs i eines. Podeu buscar o explorar per categoria, veure les captures de pantalla, i llegir les ressenyes com a ajuda per a trobar l'aplicació perfecta.

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
ca@valencia: Inicia ara Discover

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ca@valencia: Mostra %1 en Discover

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
ca@valencia: Doneu suport a la vostra llibertat

[ctx: @info:usagetip]
en: Miraculously, KDE operates on a shoestring budget, relying largely on donations of labor and resources. You can help change that!<nl/><nl/>Financial donations help KDE pay for development sprints, hardware and server resources, and expanded employment. Donations are tax-deductible in Germany.
ca@valencia: Miraculosament, KDE funciona amb un pressupost molt ajustat, que es basa en gran part en donacions de treball i recursos. Podeu ajudar a canviar-ho!<nl/> <nl/>Les donacions financeres ajuden a KDE a pagar els esprints de desenvolupament, els recursos de maquinari i servidors, i oportunitats d'ocupació. Les donacions són deduïbles fiscalment a Alemanya.

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ca@valencia: Feu una donació

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ca@valencia: Accés a Internet

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ca@valencia: Podeu connectar-vos a Internet i gestionar les connexions de xarxa amb la miniaplicació <interface>Xarxes</interface>. Per a accedir-hi, feu clic damunt de la icona <interface>Xarxes</interface> de la <interface>safata del sistema</interface>, la qual es troba en el cantó inferior dret de la pantalla.

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
ca@valencia: Plasma s'ha actualitzat a la versió %1

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ca@valencia: Els col·laboradors de KDE han passat els últims quatre mesos treballant de valent en este llançament. Esperem que gaudiu utilitzant Plasma tant com vam gaudir fent-lo!

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
ca@valencia: Coneixeu què hi ha de nou en Plasma %1

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
ca@valencia: Ajuda en les tasques de la propera versió

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ca@valencia: Potent quan cal

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
ca@valencia: Plasma és un entorn extremadament ric en característiques, dissenyat per a augmentar la productivitat! Ací teniu un resum de les coses que pot fer per vosaltres:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ca@valencia: Caixes fortes

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ca@valencia: Emmagatzemeu fitxers sensibles de forma segura

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ca@valencia: Separeu les tasques laborals, educatives o de la llar

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ca@valencia: Connecteu el mòbil i l'ordinador

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ca@valencia: Busqueu qualsevol cosa

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ca@valencia: Vista general

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ca@valencia: Centre de control del sistema

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
ca@valencia: Obtín les novetats candents

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
ca@valencia: Amplieu el sistema amb complements

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ca@valencia: Aprendre sobre més característiques de Plasma

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ca@valencia: Caixes fortes de Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ca@valencia: Les Caixes fortes de Plasma permeten crear carpetes encriptades, anomenades <interface>Caixes fortes</interface>. A dins de cada caixa forta podeu emmagatzemar de manera segura contrasenyes, fitxers, imatges i documents, a resguard de mirades indiscretes. Les caixes fortes també poden viure dins de carpetes sincronitzades amb els serveis d'emmagatzematge al núvol, proporcionant privadesa addicional per a este contingut.<nl/><nl/>Per a començar, feu clic en la fletxa de la <interface>safata del sistema</interface> per a mostrar els elements ocults, i després feu clic damunt de la icona <interface>Caixes fortes</interface>.

[ctx: @action:button]
en: See More Features
ca@valencia: Vegeu més característiques

[ctx: @info:window]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
ca@valencia: Les activitats es poden utilitzar per a separar projectes d'alt nivell o fluxos de treball de manera que pugueu centrar-vos en un a la vegada. Podeu tindre una activitat per a «Llar», «Escola», «Faena», i així successivament. Cada activitat té accés a tots els vostres fitxers, però té el seu propi conjunt d'aplicacions i finestres obertes, documents recents, aplicacions «Favorites» i ginys d'escriptori.<nl/><nl/>Per a començar, llanceu <interface>Configuració del sistema</interface> i busqueu «Activitats». En esta pàgina, podreu crear més activitats. Després podeu canviar entre elles utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @action:button]
en: Open Activities Page in System Settings
ca@valencia: Obri la pàgina d'activitats a Configuració del sistema

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
ca@valencia: KDE Connect permet integrar el vostre telèfon amb l'ordinador de diverses maneres:<nl/><list><item>Vegeu les notificacions del telèfon en el vostre ordinador</item><item>Responeu a missatges de text del telèfon en el vostre ordinador</item><item>Sincronitzeu el contingut del porta-retalls entre l'ordinador i el telèfon</item><item>Feu que sone el telèfon quan l'hàgeu perdut</item><item>Copieu imatges, vídeos i altres fitxers del telèfon a l'ordinador, i viceversa</item><item>… i molt més!</item></list><nl/>Per a començar, llanceu <interface>Configuració del sistema</interface> i busqueu «KDE Connect». En esta pàgina podreu vincular el telèfon.

[ctx: @action:button]
en: Open KDE Connect Page in System Settings
ca@valencia: Obri la pàgina de KDE Connect a Configuració del sistema

[ctx: @info:usagetip translators: if needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language]
en: KRunner is Plasma's exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more. Try typing any of the following into one of those search fields:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ca@valencia: KRunner és el sistema de busca versàtil i excepcionalment potent de Plasma. Potencia la funcionalitat de busca en el menú de l'iniciador d'aplicacions i a la pantalla de vista general, i s'hi pot accedir com una barra de busca independent utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Alt+F2</shortcut>.<nl/><nl/>A més de trobar els vostres fitxers i carpetes, KRunner pot iniciar aplicacions, buscar al web, convertir entre divises, calcular problemes matemàtics i molt més. Intenteu escriure qualsevol del que seguix en un d'estos camps de busca:<nl/><list><item>"data Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR en USD"</item><item>"25 milles en km"</item><item>… i molt més!</item></list><nl/>Per a aprendre'n més, obriu la barra de busca de KRunner fent servir la drecera de teclat <shortcut>Alt+F2</shortcut> i feu clic damunt de la icona de l'interrogant.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ca@valencia: Vista general

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
ca@valencia: La Vista general és una disposició a pantalla completa que mostra totes les finestres obertes, permetent-vos accedir amb facilitat a qualsevol d'elles. També mostra els vostres escriptoris virtuals actuals, permetent-vos afegir-ne més, eliminar-ne alguns i canviar entre ells. Finalment, oferix un camp de busca impulsat per KRunner que també pot filtrar entre les finestres obertes.<nl/><nl/>Podeu accedir a la Vista general utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Meta+W</shortcut>.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
ca@valencia: Obtín les novetats candents

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
ca@valencia: Per Plasma, Configuració del sistema i les aplicacions de KDE, trobareu els botons marcats «Obtín [alguna cosa] nou…». En fer-hi clic es mostrarà el contingut de tercers per a ampliar el sistema, creat per altres persones com vós! D'esta manera, sovint és possible afegir les funcionalitats que vulgueu sense haver de demanar als desenvolupadors de KDE que les implementen ells mateixos.<nl/><nl/>Cal tindre en compte que el contingut adquirit d'esta manera no ha sigut revisat per a funcionalitat o estabilitat pel vostre distribuïdor.

[ctx: @action:button]
en: See All Available 3rd-Party Content
ca@valencia: Veure tot el contingut disponible de tercers

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ca@valencia: Senzill de manera predeterminada

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you'd expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Should you feel the need to, you'll find what you need in the <application>System Settings</application> app.
ca@valencia: Plasma està dissenyat per a ser senzill i utilitzable d'entrada. Les coses es troben on esperaríeu i generalment no cal configurar res perquè vos sentiu còmode i sigueu productiu.<nl/><nl/>Si en teniu la necessitat, trobareu el que calga en l'aplicació <application>Configuració del sistema</application>.

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
ca@valencia: Inicia ara Configuració del sistema

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
ca@valencia: Configuració del sistema

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Plasma de KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. The Plasma desktop environment is simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ca@valencia: Plasma és un entorn d'escriptori lliure i de codi obert creat per KDE, una comunitat de voluntaris internacional de programari. L'entorn d'escriptori Plasma és senzill de manera predeterminada per a una experiència fàcil, però potent quan cal per a ajudar-vos a fer les coses. Esperem que vos agrade!

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ca@valencia: Apreneu-ne més pel que fa a la Comunitat KDE

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ca@valencia: La mascota Konqui de KDE vos dona la benvinguda a la Comunitat KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
ca@valencia: Una aplicació de benvinguda per a Plasma de KDE

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Plasma de KDE

[ctx: @info:credit]
en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Version number of the Plasma release to display release notes for, e.g. 5.25
ca@valencia: Número de versió del llançament de Plasma per a mostrar les notes de la versió, p. ex., 5.25
