plasma-welcome - en to ca@valencia translation catalogue (135 entries)

en: 6.0 Alpha
ca@valencia: 6.0 alfa

en: 6.0 Beta 1
ca@valencia: 6.0 beta 1

en: 6.0 Beta 2
ca@valencia: 6.0 beta 2

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'ordre <command>%1</command>.

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap missatge d'error

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
ca@valencia: L'ordre <command>%1</command> ha fallat: %2

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
ca@valencia: Assistent d'incorporació amistosa per a Plasma

[ctx: @title]
en: Welcome Center
ca@valencia: Centre de benvinguda

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
ca@valencia: © 2021–2024, Comunitat KDE

[ctx: @info:credit]
en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Display release notes for the current Plasma release.
ca@valencia: Mostra les notes de llançament de la versió actual de Plasma.

en: Display release notes for the current Plasma release, for beta versions.
ca@valencia: Mostra les notes de llançament de la versió actual de Plasma, per a les versions beta.

en: Display the live page intended for distro live environments.
ca@valencia: Mostra la pàgina en viu destinada als entorns en viu de la distribució.

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
ca@valencia: Especifiqueu la llista de pàgines delimitada per comes (per nom intern) a mostrar.

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
ca@valencia: S'ha sol·licitat el mòdul %1 desconegut

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
ca@valencia: Inicia ara %1

en: This settings module could not be loaded
ca@valencia: No s'ha pogut carregar este mòdul de configuració

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ca@valencia: &Omet

[ctx: @action:button]
en: &Back
ca@valencia: A&rrere

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ca@valencia: &Finalitza

[ctx: @action:button]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

[ctx: @option:check]
en: Show this page after Plasma is updated
ca@valencia: Mostra esta pàgina després d'actualitzar Plasma

[ctx: @action:button]
en: &OK
ca@valencia: D'ac&ord

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
ca@valencia: Casa

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
ca@valencia: Escola

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
ca@valencia: Faena

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
ca@valencia: Actualment s'està utilitzant

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
ca@valencia: Utilitzada fa 3 hores

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
ca@valencia: Crea una activitat…

en: Search…
ca@valencia: Busca…

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
ca@valencia: Escriptori 1

[ctx: @info:placeholder Shown when there is insufficent width]
en: Expand the window
ca@valencia: Expandiu la finestra

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar la pàgina

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
ca@valencia: Informeu d'un error…

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
ca@valencia: Copia els detalls

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
ca@valencia: No s'ha pogut carregar esta pàgina

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
ca@valencia: No s'ha pogut carregar esta pàgina proporcionada per la vostra distribució

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
ca@valencia: No s'ha pogut carregar esta pàgina proporcionada pel Centre de benvinguda

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
ca@valencia: Gestioneu el programari

[ctx: @info:usagetip %1 is 'Discover', the name of KDE's software center app]
en: The <application>%1</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
ca@valencia: L'aplicació <application>%1</application> ajuda a instal·lar aplicacions, jocs i eines. Podeu buscar o explorar per categoria, veure les captures de pantalla, i llegir les ressenyes com a ajuda per a trobar l'aplicació perfecta.

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ca@valencia: Mostra %1 en Discover

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
ca@valencia: Gaudiu-ne!

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
ca@valencia: Esperem que aprecieu Plasma tant com ens ha encantat fer-lo per a tu! Ara és el moment d'anar-hi. Exploreu les seues característiques, instal·leu les aplicacions i jocs preferits i ocupeu-vos fent el que vos fa a vós!

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
ca@valencia: Apreneu-ne més pel que fa a la Comunitat KDE

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
ca@valencia: Aconseguiu ajuda en els fòrums de debat de KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
ca@valencia: Si trobeu que Plasma és útil, considereu involucrar-vos o fer una donació. KDE és una comunitat internacional de voluntaris, no pas una gran empresa; les vostres contribucions marquen una diferència notable!

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ca@valencia: Feu una donació

[ctx: @action:button]
en: Get involved
ca@valencia: Com participar

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
ca@valencia: Membres patrocinadors

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
ca@valencia: Membres patrocinadors

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
ca@valencia: Agraïm als membres patrocinadors següents per la seua donació recurrent a KDE:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sort Randomly
ca@valencia: Ordena aleatòriament

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sort by Name
ca@valencia: Ordena per nom

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sort by Date
ca@valencia: Ordena per data

[ctx: @label placeholder]
en: Filter…
ca@valencia: Filtre…

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
ca@valencia: Compartir la informació anònima d'ús

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ca@valencia: Els nostres desenvolupadors utilitzaran estes dades anònimes per a millorar el programari KDE. Podeu triar quant voleu compartir a Configuració del sistema, i també ací.

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
ca@valencia: Us donem la benvinguda a %1!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ca@valencia: En prémer la icona de davall es començarà a instal·lar %1. De manera alternativa, podeu tancar la finestra per a explorar l'entorn en viu o continuar ací per a veure informació sobre Plasma de KDE.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ca@valencia: Podeu tancar la finestra per a explorar l'entorn en viu o continuar ací per a veure informació sobre Plasma de KDE.

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
ca@valencia: Visiteu la pàgina d'inici

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ca@valencia: Accés a Internet

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ca@valencia: Podeu connectar-vos a Internet i gestionar les connexions de xarxa amb la miniaplicació <interface>Xarxes</interface>. Per a accedir-hi, feu clic damunt de la icona <interface>Xarxes</interface> de la <interface>safata del sistema</interface>, la qual es troba en el cantó inferior dret de la pantalla.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
ca@valencia: La implementació de la xarxa de Plasma no està instal·lada actualment

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
ca@valencia: Per a gestionar les connexions de xarxa, Plasma requerix que s'instal·le <icode>plasma-nm</icode>. Informeu d'esta omissió a %1.

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
ca@valencia: Hi ha connexió

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
ca@valencia: Connexió correcta!

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
ca@valencia: Esta pàgina es mostra independentment de la connectivitat de la xarxa perquè esteu utilitzant una versió de desenvolupament. Per a previsualitzar manualment els diferents estats de la pàgina, podeu utilitzar el botó.

[ctx: @action:button]
en: Change state
ca@valencia: Canvia l'estat

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
ca@valencia: Plasma s'ha actualitzat a %1

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
ca@valencia: Gràcies per provar este llançament beta de Plasma: els vostres comentaris són fonamentals per a ajudar-nos a millorar-lo! Informeu de tots els errors que trobeu perquè puguem solucionar-los.

[ctx: @label:URL]
en: <b>Find out what’s new</b>
ca@valencia: <b>Vegeu què hi ha de nou</b>

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
ca@valencia: Informeu d'un error

[ctx: @label:URL]
en: Help work on the next release
ca@valencia: Ajuda en les tasques de la pròxima versió

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ca@valencia: Els col·laboradors de KDE han passat els últims quatre mesos treballant de valent en este llançament. Esperem que gaudiu utilitzant Plasma tant com vam gaudir fent-lo!

[ctx: @action:button]
en: <b>Find out what's new</b>
ca@valencia: <b>Vegeu què hi ha de nou</b>

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
ca@valencia: Ajuda en les tasques de la pròxima versió

[ctx: @info:usagetip]
en: The KDE community relies on donations of expertise and funds, and is supported by KDE e.V.—a German nonprofit. Donations to KDE e.V. support the wider KDE community, and you can make a difference by donating today.
ca@valencia: La comunitat KDE es basa en donacions d'experiència i fons, i està emparada per KDE e.V., una organització alemanya sense ànim de lucre. Les donacions a KDE e.V. ajuden la comunitat KDE sencera, i podeu marcar la diferència fent una donació hui.

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ca@valencia: Potent quan cal

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
ca@valencia: Plasma és un entorn extremadament ric en característiques, dissenyat per a augmentar la productivitat! Ací teniu un resum de les coses que pot fer per vosaltres:

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ca@valencia: Vista general

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ca@valencia: Centre de control del sistema

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ca@valencia: Busqueu qualsevol cosa

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ca@valencia: Connecteu el mòbil i l'ordinador

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ca@valencia: Separeu les tasques laborals, educatives o de la llar

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ca@valencia: Caixes fortes

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ca@valencia: Emmagatzemeu fitxers confidencials de forma segura

[ctx: @title:row]
en: System Settings
ca@valencia: Configuració del sistema

[ctx: @info Caption for Get System Settings button]
en: Configure the system
ca@valencia: Configuració del sistema

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ca@valencia: Aprendre sobre més característiques de Plasma

[ctx: @info:window]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
ca@valencia: Les activitats es poden utilitzar per a separar projectes d'alt nivell o fluxos de treball de manera que pugueu centrar-vos en un a la vegada. Podeu tindre una activitat per a «Llar», «Escola», «Faena», i així successivament. Cada activitat té accés a tots els vostres fitxers, però té el seu propi conjunt d'aplicacions i finestres obertes, documents recents, aplicacions «Favorites» i ginys d'escriptori.

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
ca@valencia: Obri la configuració…

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
ca@valencia: Per a començar, llanceu <interface>Configuració del sistema</interface> i busqueu «Activitats». En esta pàgina, podreu crear més activitats. Després podeu canviar entre elles utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it’s been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “KDE Connect”. On that page, you can pair your phone.
ca@valencia: KDE Connect permet integrar el vostre telèfon amb l'ordinador de diverses maneres:<nl/><list><item>Vegeu les notificacions del telèfon en el vostre ordinador</item><item>Responeu a missatges de text del telèfon en el vostre ordinador</item><item>Sincronitzeu el contingut del porta-retalls entre l'ordinador i el telèfon</item><item>Feu que sone el telèfon quan l'hàgeu perdut</item><item>Copieu imatges, vídeos i altres fitxers del telèfon a l'ordinador, i viceversa</item><item>… i molt més!</item></list><nl/>Per a començar, llanceu <interface>Configuració del sistema</interface> i busqueu «KDE Connect». En esta pàgina podreu vincular el telèfon.

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
ca@valencia: KRunner és el sistema de busca versàtil i excepcionalment potent de Plasma. Potencia la funcionalitat de busca en el menú de l'iniciador d'aplicacions i a la pantalla de vista general, i s'hi pot accedir com una barra de busca independent utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Alt+Espai</shortcut>.<nl/><nl/>A més de trobar els vostres fitxers i carpetes, KRunner pot iniciar aplicacions, buscar al web, convertir entre divises, calcular problemes matemàtics i molt més.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ca@valencia: Per a aprendre'n més, obriu la barra de busca de KRunner fent servir la drecera de teclat <shortcut>Alt+Espai</shortcut> i feu clic damunt de la icona de l'interrogant.

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
ca@valencia: hora Shanghai

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
ca@valencia: 200 EUR en USD

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
ca@valencia: 25 milles en km

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
ca@valencia: … i molt més!

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ca@valencia: Vista general

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
ca@valencia: La Vista general és una disposició a pantalla completa que mostra totes les finestres obertes, que us permet accedir amb facilitat a qualsevol d'elles. També mostra els vostres escriptoris virtuals actuals, i açò permet afegir-ne més, eliminar-ne alguns i canviar entre ells. Finalment, oferix un camp de busca impulsat per KRunner que també pot filtrar entre les finestres obertes.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
ca@valencia: Podeu accedir a la Vista general utilitzant la drecera de teclat <shortcut>Meta+W</shortcut>, o movent el ratolí al cantó superior esquerre de la pantalla. També podeu prémer <shortcut>Meta+G</shortcut> per a la Vista de quadrícula, que mostra els escriptoris virtuals en una quadrícula.

[ctx: @info:window]
en: System Settings
ca@valencia: Configuració del sistema

[ctx: @info:usagetip]
en: The System Settings app lets you extensively customize the system to suit your tastes and preferences. Default apps, wallpapers, visual styles and icons, virtual desktops, power management, 3rd-party add-ons — you’ll find it all there!
ca@valencia: L'aplicació Configuració del sistema permet personalitzar àmpliament el sistema perquè s'adapte als vostres gustos i preferències. Aplicacions predeterminades, fons de pantalla, estils visuals i icones, escriptoris virtuals, gestió de l'energia, complements de tercers, ho trobareu tot ací!

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ca@valencia: Caixes fortes de Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
ca@valencia: Les Caixes fortes de Plasma permeten crear carpetes encriptades, anomenades <interface>Caixes fortes</interface>. A dins de cada caixa forta podeu emmagatzemar de manera segura contrasenyes, fitxers, imatges i documents, a resguard de mirades indiscretes. Les caixes fortes també poden viure dins de carpetes sincronitzades amb els serveis d'emmagatzematge al núvol, proporcionant privadesa addicional per a este contingut.

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
ca@valencia: Caixes fortes

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
ca@valencia: Documents importants

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
ca@valencia: Les meues fotos

en: Unlock and Open
ca@valencia: Desbloca i obri

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ca@valencia: Per a començar, feu clic en la fletxa de la <interface>Safata del sistema</interface> per a mostrar els elements ocults i, a continuació, feu clic damunt de la icona <interface>Caixes fortes</interface>.

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ca@valencia: Senzill de manera predeterminada

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
ca@valencia: Plasma està dissenyat per a ser senzill i utilitzable d'entrada. Les coses es troben on esperaríeu i generalment no cal configurar res perquè vos hi sentiu còmode i sigueu productiu.<nl/><nl/>A davall hi ha una representació visual d'un escriptori Plasma habitual; moveu el punter o feu clic en alguna cosa per a aprendre-hi!

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
ca@valencia: Este és l'«Escriptori». Mostra els fitxers i carpetes que es troben a la vostra carpeta <filename>Escriptori</filename>, i pot contindre ginys. Feu clic amb el botó dret i trieu <interface>Escriptori i fons de pantalla…</interface> per a configurar l'aparença de l'escriptori. També podeu triar <interface>Entra en el mode edició</interface> per a afegir, eliminar o modificar ginys.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
ca@valencia: Este és un «Quadro», un contenidor de ginys. Feu clic amb el botó dret i trieu <interface>Mostra la configuració del quadro</interface> per a canviar com es comporta, en quina vora de la pantalla se situa i per a afegir, eliminar o modificar ginys.

[ctx: @info]
en: This is the “Kickoff” widget, a multipurpose launcher. Here you can launch apps, shut down or restart the system, access recent files, and more. Click on it to get started!
ca@valencia: Este és el giny «Kickoff», un iniciador multiús. Ací podeu iniciar aplicacions, tancar o reiniciar el sistema, accedir a fitxers recents i molt més. Feu-hi clic per a començar!

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
ca@valencia: Este és el giny «Gestor de tasques», a on podeu canviar entre aplicacions obertes i també iniciar-ne de noves. Arrossegueu les icones de l'aplicació per a reorganitzar-les.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
ca@valencia: Este és el giny «Safata del sistema», que permet controlar funcions del sistema com canviar el volum i connectar-se a xarxes. Els elements només seran visibles ací quan siguen rellevants. Per a veure tots els elements disponibles, feu clic en la fletxa al costat del rellotge.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
ca@valencia: Este és el giny «Rellotge digital». Feu-hi clic per a mostrar un calendari. També es pot configurar per a mostrar altres zones horàries i esdeveniments dels calendaris digitals.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
ca@valencia: Este és el giny «Ullada a l'escriptori». Feu-hi clic per a amagar temporalment totes les finestres obertes perquè pugueu accedir a l'escriptori. Feu-hi clic de nou per a retornar-les.

[ctx: @title]
en: Welcome
ca@valencia: Benvinguda

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ca@valencia: %1<nl/><nl/>Este sistema operatiu executa Plasma, un entorn d'escriptori lliure i de codi obert creat per KDE, una comunitat de voluntaris internacional de programari. Està dissenyat per a ser senzill de manera predeterminada per a una experiència fàcil, però potent quan cal per a ajudar-vos a fer les coses. Esperem que vos agrade!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ca@valencia: Us donem la benvinguda al sistema operatiu %1 que executa KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma és un entorn d'escriptori lliure i de codi obert creat per KDE, una comunitat de voluntaris internacional de programari. Està dissenyat per a ser senzill de manera predeterminada per a una experiència fàcil, però potent quan cal per a ajudar-vos a fer les coses. Esperem que vos agrade!

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
ca@valencia: Quant a centre de benvinguda

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ca@valencia: Apreneu-ne més pel que fa a la Comunitat KDE

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
ca@valencia: Apreneu-ne més pel que fa a %1

[ctx: @title]
en: Image loading failed
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la imatge

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar <filename>%1</filename>. Assegureu-vos que existisca.

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ca@valencia: Visiteu %1

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ca@valencia: La mascota Konqui de KDE vos dona la benvinguda a la Comunitat KDE!
