plasma-welcome - en to cs translation catalogue (65 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
cs: Pře&skočit

[ctx: @action:button]
en: &Back
cs: &Zpět

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
cs[0]: Strana %1 z %2
cs[1]: Strana %1 z %2
cs[2]: Strana %1 z %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
cs: Do&končit

[ctx: @action:button]
en: &Next
cs: &Následující

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
cs: Sdílejte anonymní informace o použití s KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
cs: Naši vývojáři použijí tato anonymní data pro vylepšení softwaru KDE. Můžete si vybrat jak mnoho informací sdílet v Nastavení Systému a rovněž i zde.

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
cs: Připojte své účty online

[ctx: @info:usagetip]
en: This will let you access their content in KDE apps. You can set it up in System Settings, and here too.
cs: Tímto umožníte přístup k jejich obsahu v aplikacích KDE. Můžete je nastavit v Nastavení Systému nebo i zde.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
cs: Zapojte se

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
cs: KDE není velká společnost, ale mezinárodní komunita dobrovolníků a její software je vytvářen lidmi jako jste vy, kteří věnují svůj čas a nadšení. I vy můžete pomoci věci zlepšovat ať už je to překládáním, návrhem vzhledu a propagací nebo programováním a procházením chyb.<nl/><nl/>Přispíváním do KDE se můžete stát součástí něčeho mimořádného, potkat nové přátele, naučit se nové dovednosti a spoluprací s lidmi z celého světa udělat něco pro miliony lidí tím, že pomůžete vytvořit skvělý svobodný software.

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
cs: Zapojte se!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
cs: Navštivte %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
cs: Spravujte software

[ctx: @info:usagetip]
en: The <application>Discover</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
cs: Aplikace <application>Discover</application> vám pomůže najít a nainstalovat aplikace, hry a nástroje. Můžete hledat, nebo prohlížet podle kategorie, podívat se na snímky obrazovky a číst recenze, které vám pomohou vybrat nejvhodnější aplikaci.

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
cs: Spustit Discover

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
cs: Zobrazit %1 v Discover

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
cs: Podpořte svoji svobodu

[ctx: @info:usagetip]
en: Miraculously, KDE operates on a shoestring budget, relying largely on donations of labor and resources. You can help change that!<nl/><nl/>Financial donations help KDE pay for development sprints, hardware and server resources, and expanded employment. Donations are tax-deductible in Germany.
cs: KDE pracuje jen s malým rozpočtem a závisí hlavně na darovaných částkách a dobrovolné práci. Můžete to změnit!<nl/><nl/>Finanční dary pomáhají KDE platit za vývojové sprinty, hardware a servery a zaměstnání vývojářů. Dary si v Německu lze odepsat z daní.

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
cs: Přispějte na vývoj

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
cs: Přístup k internetu

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
cs: Můžete se připojit k internetu a spravovat síťová spojení pomocí <interface>appletu Síť</interface>. Dostanete se k němu kliknutím na ikonu <interface>Sítě</interface> ve vašem <interface>Systémovém Panelu</interface>, který se nachází v pravém dolním rohu obrazovky.

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
cs: Plasma byla aktualizována na verzi %1

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
cs: Přispěvatelé do KDE strávili poslední čtyři měsíce tvrdou prací na tomto vydání. Doufáme, že vás bude používání prostředí Plasma bavit tak, jako nás bavil jeho vývoj!

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
cs: Zjistěte co je nového v Plasma %1

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
cs: Pomozte s prací na dalším vydání

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
cs: Mocné když je třeba

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
cs: Plasma je prostředí se spoustou vlastností. Byla navržena aby vám umožnila dosáhnout maximální efektivity! Zde máte malý náhled toho co umí:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
cs: Sejfy

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
cs: Bezpečně ukládejte důležité soubory

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
cs: Aktivity

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
cs: Oddělte práci, školu nebo domácí úkoly

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
cs: Propojte svůj telefon a počítač

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
cs: Hledejte cokoliv

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
cs: Přehled

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
cs: Mějte přehled nad spuštěnými aplikacemi

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
cs: Získejte žhavé novinky

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
cs: Rozšiřte svůj systém různými doplňky

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
cs: Poznejte lépe vlastnosti prostředí Plasma

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
cs: Sejfy Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
cs: Sejfy Plasma vám umožní vytvářet šifrované složky, zvané <interface>Sejfy.</interface> V každém Sejfu můžete bezpečně skladovat hesla, soubory, obrázky a dokumenty chráněné před zvědavci. Sejfy mohou rovněž být ve složkách, které jsou synchronizovány v úložištích v Cloudu, čímž budou poskytovat extra soukromí pro váš obsah.<nl/><nl/>Pro začátek klikněte na <interface>Systémový Panel</interface> pro zobrazení skrytých položek, a poté klikněte na ikonu <interface>Sejfy</interface>.

[ctx: @action:button]
en: See More Features
cs: Podívejte se na další vlastnosti

[ctx: @info:window]
en: Activities
cs: Aktivity

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
cs: Aktivity mohou být použity k oddělení různých projektů nebo postupů, takže se na ně můžete soustředit. Můžete mít aktivitu pro domov, školu, práci a tak dále. Každá aktivita má přístup ke všem vašim souborům ale má vlastní sadu otevřených aplikací a oken, nedávných dokumentů, "Oblíbených" aplikací a widgetů na ploše.<nl/><nl/>Pro začátek spusťte <interface>Nastavení Systému</interface> a hledejte "Aktivity". Na této stránce můžete vytvořit vícero Aktivit. Pak mezi nimi můžete přepínat pomocí klávesové zkratky <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @action:button]
en: Open Activities Page in System Settings
cs: Otevřít stránku Aktivit v Nastavení Systému

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
cs: KDE Connect vám umožní několika způsoby propojit váš telefon s počítačem:<nl/><list><item>Vidět upozornění z vašeho telefonu na počítači</item><item>Odpovídat na textové zprávy z vašeho telefonu na vašem počítači</item><item>Synchronizovat obsah schránky mezi vašim počítačem a telefonem</item><item>Prozvonit váš telefon pokud není na svém místě</item><item>Kopírovat obrázky, videa a jiné soubory z vašeho telefonu na počítač a obráceně</item><item>… a mnohem víc!</item></list><nl/>Pro začátek spusťte <interface>Nastavení Systému</interface> a hledejte "KDE Connect". Tam taky můžete spárovat svůj telefon.

[ctx: @action:button]
en: Open KDE Connect Page in System Settings
cs: Otevřít nastavení KDE Connect v Nastavení Systému

[ctx: @info:usagetip translators: if needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language]
en: KRunner is Plasma's exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more. Try typing any of the following into one of those search fields:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
cs: KRunner je velmi mocný a univerzální vyhledávací systém prostředí Plasma. Rozšiřuje možnosti vyhledávání ve spouštěči aplikací nebo na obrazovce přehledu, a lze k němu přistupovat jako k samotnému pruhu vyhledávání pomocí klávesové zkratky <shortcut>Alt+F2</shortcut>.<nl/><nl/>kromě vyhledávání vašich souborů a složek umí KRunner spouštět aplikace, prohledávat web, převádět mezi měnami, počítat matematické příklady a spoustu dalšího. Zkuste napsat do vyhledávacího pole některé z těchto řádek:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>… a spoustu dalšího!</item></list><nl/>Víc se naučíte spuštěním vyhledávací lišty KRunner pomocí klávesové zkratky <shortcut>Alt+F2</shortcut> a kliknutím na ikonu s otazníkem.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
cs: Přehled

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
cs: Přehled je vrstva přes celou obrazovku, která vám umožní zobrazit všechna otevřená okna, takže k nim můžete snadno přistupovat. Taky vám zobrazí aktuální virtuální plochy, takže můžete přidat další nebo odebrat nebo mezi nimi přepínat. Nakonec taky nabízí vyhledávání postavené na KRunneru které umí filtrovat otevřená okna.<nl/><nl/>Přehled můžete zobrazit stiskem klávesové zkratky <shortcut>Meta+W</shortcut>.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
cs: Získat novinky

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
cs: Napříč prostředím Plasma, v Nastavení Systému a aplikacích KDE najdete tlačítka označená jako "Získat nové [něco]…". Kliknutím na ne se vám zobrazí obsah od třetích stran pro rozšíření systému vytvořeném lidmi jako jste vy! Tímto způsobem je často možné přidat další vlastnosti aniž byste o jejich přidání museli žádat vývojáře.<nl/><nl/>Pamatujte, že obsah získaný tímto způsobem nebyl kontrolován správcem vaší distribuce zda je funkční a stabilní.

[ctx: @action:button]
en: See All Available 3rd-Party Content
cs: Podívejte se na veškerý obsah od třetích stran

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
cs: Od začátku jednoduché

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you'd expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Should you feel the need to, you'll find what you need in the <application>System Settings</application> app.
cs: Plasma je navržena tak, aby byla od počátku jednoduchá a použitelná. Věci jsou tam, kde je čekáte a pro pohodlnou a produktivní práci není nic potřeba nastavovat.<nl/><nl/>Pokud ale něco nastavit potřebujete, najdete to v aplikaci <application>Nastavení Systému</application>.

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
cs: Spustit Nastavení Systému

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
cs: Nastavení systému

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
cs: Vítejte v KDE Plasma!

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. The Plasma desktop environment is simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
cs: Plasma je svobodné a open-source pracovní prostředí vytvořené KDE - mezinárodní softwarovou komunitou dobrovolníků. Pracovní prostředí Plasma je jednoduché do začátku ale velmi dobře vybavené pro každodenní použití. Doufáme, že si jej zamilujete!

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
cs: Zjistěte více o komunitě KDE

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
cs: Maskot KDE - Konqi - vás vítá v komunitě KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
cs: Uvítací aplikace KDE Plasma

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
cs: Vítejte v KDE Plasma

[ctx: @info:credit]
en: Author
cs: Autor

en: Version number of the Plasma release to display release notes for, e.g. 5.25
cs: Číslo verze vydání Plasma pro které zobrazit poznámky k vydání, např. 5.25
