plasma-welcome - en to gl translation catalogue (66 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
gl: &Omitir

[ctx: @action:button]
en: &Back
gl: &Volver

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
gl[0]: Páxina %1 de %2
gl[1]: Páxina %1 de %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
gl: &Rematar

[ctx: @action:button]
en: &Next
gl: &Seguinte

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
gl: Compartir información de uso anónima con KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
gl: Os nosos equipos desenvolvedores usarán estes datos anónimos para mellorar o soporte lóxico de KDE. Pode escoller canto compartir a configuración do sistema ou aquí.

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
gl: Conecte as súas contas de Internet

[ctx: @info:usagetip]
en: This will let you access their content in KDE apps. You can set it up in System Settings, and here too.
gl: Isto permitiralle acceder ao seu contido en aplicacións de KDE. Pode preparalo na configuración do sistema ou desde aquí.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
gl: Involucrarse

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
gl: KDE non é unha gran compañía, é unha comunidade internacional de persoas voluntarias, e o seu soporte lóxico faino xente como vostede que doa o seu tempo e paixón. Vostede pode axudar tamén a mellorar as cousas, xa sexa traducindo, mediante deseño visual, promoción, programación ou organización de incidencias.<nl/><nl/>Contribuír a KDE farate parte de algo especial, permitirache coñecer xente nova, aprender novas habilidades, e mellorar as cousas para millóns de persoas traballando con xente de todo o mundo para crear a mellor experiencia de computación con software libre.

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
gl: Contribúe!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
gl: Visite %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
gl: Xestionar o soporte lóxico

[ctx: @info:usagetip]
en: The <application>Discover</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
gl: A aplicación <application>Discover</application> axúdalle a atopar e instalar aplicacións, xogos e ferramentas. Pode buscar ou explorar por categoría, ollar capturas de pantalla e ler recensións como axuda para atopar a aplicación perfecta.

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
gl: Iniciar Discover

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
gl: Amosar %1 en Discover

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
gl: Apoiar a súa liberdade

[ctx: @info:usagetip]
en: Miraculously, KDE operates on a shoestring budget, relying largely on donations of labor and resources. You can help change that!<nl/><nl/>Financial donations help KDE pay for development sprints, hardware and server resources, and expanded employment. Donations are tax-deductible in Germany.
gl: Milagrosamente, KDE opera cun presuposto mínimo, e confía nas doazóns de traballo e recursos. Vostede pode axudar a cambialo!<nl/><nl/>As doazóns económicas axudan a KDE a pagar as carreiras de desenvolvemento, os recursos de soporte físico e de servidores, e a expandir a contratación. As doazóns desgravan na Alemaña.

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
gl: Doe

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
gl: Acceso a Internet

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
gl: Pode conectarse a Internet e xestionar as súas conexións de rede coa <interface>miniaplicación de redes</interface>. Para acceder a el, prema a icona de <interface>Redes</interface> na <interface>área de notificación</interface>, que está na esquina inferior dereita da pantalla.

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
gl: Plasma actualizouse á versión %1

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
gl: A xente de KDE leva catro meses traballando nesta versión. Esperamos que o pase tan ben usándoa como nós facéndoa!

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
gl: Descubrir as novidades de Plasma %1

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
gl: Axudar coa seguinte versión

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
gl: Potente cando se necesita

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
gl: Plasma é un contorno repleto de funcionalidades, deseñado para disparar a produtividade! Velaquí unhas migallas das cousas que pode facer:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
gl: Cofres

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
gl: Almacenar ficheiros sensíbeis de maneira segura.

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
gl: Separar as tarefas do traballo, a escola e a casa.

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
gl: Conectar o teléfono co computador.

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
gl: Buscar calquera cousa.

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
gl: Vista xeral

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
gl: O centro de mando do seu sistema.

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
gl: Obter novidades

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
gl: Estender o sistema con complementos.

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
gl: Descubrir máis funcionalidades de Plasma

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
gl: Cofres de Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
gl: Os cofres de Plasma permiten crear cartafoles cifrados, chamados <interface>cofres</interface>. Dentro de cada cofre pode almacenar de maneira segura contrasinais, ficheiros, imaxes e documentos, a salvo de ollos alleos. Os cofres poden ademais estar en cartafoles que se sincronicen con sistemas de almacenamento na nube, fornecendo protección adicional para eses servizos.<nl/><nl/>Para comezar, prema as frechas da <interface>área de notificación</interface> para amosar elementos ocultos, e prema a icona de <interface>cofres</interface>.

[ctx: @action:button]
en: See More Features
gl: Ver máis funcionalidades

[ctx: @info:window]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
gl: As actividades poden usarse para separar proxectos a alto nivel ou fluxos de traballo para permitirlle centrarse nunha cousa cada vez. Pode cambiar a actividade de «Casa», «Escola», «Traballo», etc. Cada actividade ten acceso a todos os ficheiros pero ten un grupo de aplicacións e xanelas abertas de seu, así como documentos recentes, aplicacións favoritas, e trebellos de escritorio.<nl/><nl/>Para comezar, inicie <interface>Configuración do sistema</interface> e busque «Actividades». Nesa páxina pode crear máis actividades. Despois pode cambiar entre elas co atallo de teclado <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @action:button]
en: Open Activities Page in System Settings
gl: Abrir a páxina de actividades na configuración do sistema

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
gl: KDE Connect permítelle integrar o teléfono co computador de varios xeitos:<nl/><list><item>Ver notificacións do teléfono no computador.</item><item>Contestar a mensaxes de texto do teléfono desde o computador.</item><item>Sincronizar o contido do portapapeis entre o computador e o teléfono.</item><item>Facer soar o teléfono cando o perda.</item><item>Copiar imaxes, vídeos, e outros ficheiros do teléfono ao computador e viceversa.</item><item>E moito máis!</item></list><nl/>Para comezar, inicie <interface>Configuración do sistema</interface> e busque «KDE Connect». Desde esa páxina pode emparellar o teléfono.

[ctx: @action:button]
en: Open KDE Connect Page in System Settings
gl: Abrir a páxina de KDE Connect na configuración do sistema

[ctx: @info:usagetip translators: if needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language]
en: KRunner is Plasma's exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more. Try typing any of the following into one of those search fields:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
gl: KRunner é o sistema de busca excepcionalmente potente e versátil de Plasma. É responsábel da funcionalidade de busca no menú iniciador de aplicacións e na pantalla de vista xeral, e pode accederse a el como barra de busca independente mediante o atallo de teclado <shortcut>Alt+F2</shortcut>.<nl/><nl/>Ademais de atopar ficheiros e cartafoles, KRunner pode iniciar aplicacións, buscar en Internet, converter entre divisas, resolver problemas matemáticos, e moito máis. Probe a escribir calquera do seguinte en calquera deses campos de busca:<nl/><list><item>«hora Buenos Aires»</item><item>«87/3»</item><item>«200 EUR en USD»</item><item>«25 millas en km»</item><item>E moito máis!</item></list><nl/>Para aprender máis, abre a barra de busca de KRunner co atallo <shortcut>Alt+F2</shortcut> e prema a icona de símbolo de interrogación.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
gl: Vista xeral

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
gl: A vista xeral é unha capa a pantalla completa que amosa as xanelas abertas, permitíndolle acceder facilmente a calquera delas. Tamén amosa os escritorios virtuais actuais, e permítelle engadir máis, retirar algúns, ou cambiar entre eles. Ademais, ofrece un campo de busca que expón as funcionalidades de KRunner e permite ademais filtrar as xanelas abertas.<nl/><nl/>Pode acceder á vista xeral mediante o atallo de teclado <shortcut>Meta+W</shortcut>.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
gl: Obter novidades

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
gl: En Plasma, na configuración do sistema e nas aplicacións de KDE atopará botóns coa etiqueta «Obter novas/os [cousa]…». Ao premer os botóns amosarase contido de terceiras partes para estender o sistema, contido feito por outra xente coma vostede! Así pode moitas veces engadir funcionalidades que lle interesan sen necesidade de pedirllas aos equipos desenvolvedores de KDE.<nl/><nl/>Teña en conta que o contido que adquira por este método non o revisa o distribuidor, nin se funciona como debe nin se é estábel.

[ctx: @action:button]
en: See All Available 3rd-Party Content
gl: Ver o contido de terceiras partes

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
gl: Simple de primeiras

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you'd expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Should you feel the need to, you'll find what you need in the <application>System Settings</application> app.
gl: Plasma está deseñado para ser fácil de usar de serie. As cousas están onde as esperarías, e normalmente non fai falla configurar nada para empezar a usalo, con produtividade e comodidade.<nl/><nl/>En caso contrario, atopará o que necesite na aplicación de <application>configuración do sistema</application>.

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
gl: Iniciar «Configuración do sistema»

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
gl: Configuración do sistema

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
gl: Benvida a KDE Plasma!

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. The Plasma desktop environment is simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
gl: Plasma é un contorno de escritorio libre e de código aberto creado por KDE, unha comunidade internacional de soporte lóxico composta por persoas voluntarias. O contorno de escritorio Plasma é simple de primeiras, ofrecendo unha experiencia impecábel, e potente cando se necesita, para axudarlle a sacar o traballo adiante. Esperamos que lle guste!

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
gl: Informarse sobre a comunidade KDE

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
gl: A mascota de KDE, Konqi, dáche a benvida á comunidade KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
gl: Unha aplicación de benvida para KDE Plasma.

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
gl: Benvida a KDE Plasma

[ctx: @info copyright string]
en: (c) 2021
gl: © 2021

[ctx: @info:credit]
en: Author
gl: Autoría.

en: Version number of the Plasma release to display release notes for, e.g. 5.25
gl: Número de versión da publicación de Plasma para amosar as notas de publicación de, por exemplo, 5.25.
