plasma-welcome - en to ia translation catalogue (66 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ia: &Salta

[ctx: @action:button]
en: &Back
ia: &Retro

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
ia[0]: Pagina %1 de %2
ia[1]: Pagina %1 de %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ia: &Termina

[ctx: @action:button]
en: &Next
ia: Seque&nte

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
ia: Comparti Information de Uso Anonyme con KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ia: Nostre disveloppatores usara iste datos anonyme per ameliorar le software de KDE. Tu pote seliger quanto compartir inPreferentias de Systema, e anque ci.

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
ia: Connecte Tu Contos In Linea

[ctx: @info:usagetip]
en: This will let you access their content in KDE apps. You can set it up in System Settings, and here too.
ia: Isto te permittera acceder a lor contentos in apps de KDE. Tu pote configurar lo in Preferentias de Systema, e anque ci.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
ia: Sea involvite

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
ia: KDE non es un grande enterprisa, illo es un communitate de voluntarios international, e su software es facite per gente como tu donantelor tempore e passion. Anque tu pote adjutar a facer cosas melior, si illo es per traductiones, designo visual, o promotion, o programmar e bug triaging (cerca de faltas).<nl/><nl/>Per contribuer a KDE, tu pote devenire parte de alique special, incontrar nove amicos, apprender nove habilitates, e facer un differentia per milliones durante que on labora con gente ab ubique le mondo pro disveloppar un stupende experientia de computar de software libere.

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
ia: Initia Contribuer!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ia: Visita %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
ia: Gere Software

[ctx: @info:usagetip]
en: The <application>Discover</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
ia: Le app <application>Discover (Discoperi)</application> te adjuta a trovar e installar applicationes, jocos, e intrumentos. Tu pote cercar o navigar per categoria, observar capturas de schermo, e leger revisiones per adjutar te a trovar le app perfecte.

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
ia: Lancea Discover nunc

[ctx: @title the name of the app 'Discover']
en: Discover
ia: Discover (Discoperi)

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ia: Monstra %1 in Discover

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
ia: Supporta tu Libertate

[ctx: @info:usagetip]
en: Miraculously, KDE operates on a shoestring budget, relying largely on donations of labor and resources. You can help change that!<nl/><nl/>Financial donations help KDE pay for development sprints, hardware and server resources, and expanded employment. Donations are tax-deductible in Germany.
ia: Miraculosemente, KDE opera sur un budget parve, multo dependente  sur donationes de labor e ressources. Tu pote adjutar a cambiar illo!<nl/><nl/> Donationes financiari adjuta KDE a pagar per cursas de disveloppamento, ressources de servitor e hardware, e empleo expandite. Donationes son deducibile ab taxas in Germania.

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ia: Tu face un donation

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ia: Accede a Internet

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ia: Tu pte connecter al internet e gerer tu connexiones con le <interface>applet de Retes (Networks)</interface>. Pro acceder a illo, clicca sur le icone de <interface>Retes (Networks)</interface>  in tu <interface>Tabuliero de Systema </interface>, que habita in le angule a dextera a basso del schermo.

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
ia: Plasma ha essite actualiste a version %1

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ia: Collaborators de KDE ha expendite le ultime quatro mense in dur labor sur iste version. Nos spera que tu gaude uar Plasma tanto como nos  a gaudite facente lo!

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
ia: Discoperi lo que es nove in PLasma %1

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
ia: Adjuta labor sur proxime liberation de version

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ia: Potente quando necessitate

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
ia: Plasma es un ambiente extrememente ric de characteristicas, designate per super-cargar tu productivitate. Ci il ha solmente un cognoscentia approximative del cosas que illo pote facer per te:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ia: Cellarios (Vaults)

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ia: Immagazina files sensibile securmente

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ia: Separa cargas de travalio, schola o casa

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ia: Connecte tu telephono e tu computator

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ia: Cerca alique

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ia: Vista de insimul

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ia: Centro de commando de tu systema

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
ia: Obtenite cosas nove e calide

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
ia: Extende le systema con add-ons (i.e. additiones)

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ia: Apprende re altere characteristicas de Plasma

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ia: Cellarios de Plasma (Plasma Vaults)

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ia: Plasma Vaults (Cellarios de Plasma) te permitte crear dossieres cryptate, appellate <interface>Vaults (Cellarios).</interface> Intra cata Cellario, tu pote immagazinar securemente tu contrasignos, files, imagines, e documentos, secur ab oculos curiose. Vaults pote anque habitar intra dossieres que es synchronsate a servicios de immagazinage de cloud, delivrante intimitate extra per ille contento.<nl/><nl/>Per initiar, cliccale flecha sur le <interface>Tbuliero de Systema </interface> per monstrar elementos celate, e postea pulsa le icone de  <interface>Vaults</interface> .

[ctx: @action:button]
en: See More Features
ia: Vide plus characteristicas

[ctx: @info:window]
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
ia: Activitates pote esser usate per separar projectos de alte nivello o fluxos de labor assi que tu pote focalisar sur un per vice. Tu pote haber un activitate per  "Domo", "Schola", "Labor", e assi in avante. Cata Activitate ha accesso ha accesso  a omne tu files ma ha su proprie insimul de apps aperite e fenestras, documentos recente, apps "Favorite", e widgets de scriptorio.<nl/><nl/>Pro initiar, lancea  <interface>Preferentias de Systema</interface> e cerca  "Activitates". Sur ille pagina, tu pote crear plus Activitates. Tu pote alora commutar inter illos usante le via breve de claviero <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @action:button]
en: Open Activities Page in System Settings
ia: Aperi pagina de activitates in Preferentias de Systema

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
ia: KDE Connect te permitte integrar tu telephono con tu computator in  varie modos: <nl/><list><item>Vider notificationes ex tu telephono sur tu computator</item><item>Responder a messages de texto ex tu telephono sur tu computator</item><item>Synchronisar tu contentos de tabuliero inter tu computator e tu telephono</item><item>Facer un ruito sur tu telephono quando il es mal ponite</item><item>Copiar imagines, videos, e altere files ex tu telephono a tu computato,  e  vice versa</item><item>…E multe plus!</item></list><nl/>Per Initiar, lancea <interface>Preferentias de Systema</interface> e cerca "KDE Connect". Sur ille pagina, tu pote associar tu telephono.

[ctx: @action:button]
en: Open KDE Connect Page in System Settings
ia: Aperi pagina de KDE Connect in Preferentias de Systema

[ctx: @info:usagetip translators: if needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language]
en: KRunner is Plasma's exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more. Try typing any of the following into one of those search fields:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ia: KRunner es le systema de cerca versatile e exceptionalmente potente de Plasma. Illo potentia le functionalitate de cerca in le menu de Lanceator de Applicationes  e le schermo de summario, e pote esser accessite como barra de cerca autonome usante le via breve de claviero <shortcut>Alt+F2</shortcut>. <nl/><nl/>In addition a trovar tu files e dossieres, KRunner pote lancear apps, cercare in le web, converter inter monetas, calcular problemas de mathematica,  e multe altere. Essaya typente ulle de sequente in un de ille campos de cerca:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…E plus altere!</item></list><nl/>Pro aprender plus, aperi le barra de cerca KRunner usante le via breve de claviero  <shortcut>Alt+F2</shortcut>  e clicca sur le icone de puncto de demanda.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ia: Vista de insimul

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
ia: Summario (Overview) es un copertura a schermo plen que monstra tote tu fenestras aperite, permittente a te a accede a ulle de illos. Illo anque monsta tu currente Scriptorios Virtual, peritente a te a adder plus, remover alcun, e commutar inter illos. Finalmente, illo offere un campo de cerca potentiate de KRunner que pote anque filtrar trans fenestra aperite offers. <nl/><nl/>Tu pote acceder a Overview (Summario o Vista General) usante le via breve de claviero  <shortcut>Meta+W</shortcut>.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
ia: Obtenite cosas nove e calide

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
ia: Ubique Plasma, Preferentias de Systema, e apps de KDE, tu trovera buttones marcate per "Obtene Nove [cosas]...".Clicacr sur illos monstrara contentos de 3tie partes per extender le systema, facite per altere gente como te! Iniste modo, illo es sovente possibiloe adder functionalitate que tu vole sinn demandar al al disveloppatores de KDE per implementar los.<nl/><nl/>Nota que contento acquirite in iste modo non ha essite recensite per tu distributor per functionalitate o stabilitate.

[ctx: @action:button]
en: See All Available 3rd-Party Content
ia: Vide Omne Contento de 3tie parte disponibile

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ia: Simplice per Definition

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you'd expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Should you feel the need to, you'll find what you need in the <application>System Settings</application> app.
ia: Plasma es designate per esser simplice e usabile immediatemente  como es. Cosa es ubi tu expecta esser, e generalmente il nonha alcun necessitate de configurar alique ante que tu pote esser commode e productive. <nl/><nl/>Si tu deberea haber alcun necessitate  tu trovera omne cosas in le app de <application>Preferentias de Systema </application>.

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
ia: Lance Preferentias de Systema nunc

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
ia: Preferentias de systema

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
ia: Benvenite a KDE Plasma!

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. The Plasma desktop environment is simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ia: Plasma es un ambiente de scriptorio libere e a fonte aperite create per KDE, un communitate international de sofware de voluntarios. Le ambiente de scriptorio Plasma es simplice per definition perun experientia lisie, ma potente quando necessitate pro adjutar te realmente a obtener le cosas facite. Nos spera que tu lo ama!

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ia: Apprende plus re le communitate de KDE

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ia: Le mascotte de KDE Konqui te da le benvenite al communitate de KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
ia: Un app de benvenite per KDE PLasma

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
ia: Benvenite a KDE Plasma

[ctx: @info:credit]
en: Author
ia: Autor

en: Version number of the Plasma release to display release notes for, e.g. 5.25
ia: Numero de version del version de Plasma a monstrar notas de version per, p.ex. 5.25
