plasma-welcome - en to ia translation catalogue (130 entries)

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ia: Le commando  <command>%1</command> non pote esser trovate

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
ia: Necun message de error fornite

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
ia: Le commando<command>%1</command> falleva: %2

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
ia: Amicabile assistente de integration per Plasma

[ctx: @title]
en: Welcome Center
ia: Centro de Benvenite

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
ia: © 2021-–2024, Communitate de KDE

[ctx: @info:credit]
en: Author
ia: Autor

en: Display release notes for the current Plasma release.
ia: Monstra notas de version per le version currente de Plasma.

en: Display release notes for the current Plasma release, for beta versions.
ia: Monstra notas de version per le version currente de Plasma,per versiones beta.

en: Display the live page intended for distro live environments.
ia: MOnstra le pagine vivente intendite per ambiente in vivo de distro.

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
ia: Specifica le lista de pagina(s) delimitate per commas(per nomine interne) que sea monstrate.

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
ia: Modulo incogniute %1 demandate

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
ia: Lancea %1 nunc

en: This settings module could not be loaded
ia: Iste modulo de preferentias non pote esser cargate

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ia: &Salta

[ctx: @action:button]
en: &Back
ia: &Retro

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ia: &Termina

[ctx: @action:button]
en: &Next
ia: Seque&nte

[ctx: @option:check]
en: Show this page after Plasma is updated
ia: Monstra iste pagina post que Plasma es actualisate

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
ia: Domo o initio

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
ia: Schola

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
ia: Labor

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
ia: Que es usate curentemente

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
ia: Usate 3 horas ante

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
ia: Crea activitate…

en: Search…
ia: Cerca…

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
ia: Scriptorio 1

[ctx: @info:placeholder Shown when there is insufficent width]
en: Expand the window
ia: Expande le fenestra

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
ia: Error a cargar le pagina

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
ia: Reporta Bug…

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
ia: Copia detalios

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
ia: Iste modulo de preferentias non pote esser cargate

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
ia: Iste pagina fornite per tu distribution non poteva esser cargate

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
ia: Iste pagina fornite per le WelcomCenter (Centro de Benvenite) non poteva esser cargate

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
ia: Gere Software

[ctx: @info:usagetip %1 is 'Discover', the name of KDE's software center app]
en: The <application>%1</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
ia: Le app <application>%1</application> te adjuta a trovar e installar applicationes, jocos, e intrumentos. Tu pote cercar o navigar per categoria, observar capturas de schermo, e leger revisiones per adjutar te a trovar le app perfecte.

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ia: Monstra %1 in Discover

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
ia: Gaude de illo!

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
ia: Nos spere que tu ama Plasma tan quanto nos ama facer lo pro te! Nunc il es tempore pro intervenir. Explora su characteristicas, installa tu apps e jocos favorite, e es occupate facente lo que face te te!

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
ia: Apprende plus re le communitate de KDE

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
ia: Obtene adjuta al forums de discussion de KDE

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
ia: Si tu trova que Plasma es utile, considera esser involvite o donar. KDE es un communitate international de voluntarios, non un grande enterprisa: tu contributiones face un ver differentia!

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ia: Tu face un donation

[ctx: @action:button]
en: Get involved
ia: Sea involvite

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
ia: Membros supportante

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
ia: Membros supportante

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
ia: Nos regratia le sequente membros per lor donation recurrente a KDE:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sort Randomly
ia: Ordine de modo aleatori

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sort by Name
ia: Ordina per nomine

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sort by Date
ia: Ordina per  data

[ctx: @label placeholder]
en: Filter…
ia: Filtro…

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
ia: Comparti Information de Uso Anonyme

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ia: Nostre disveloppatores usara iste datos anonyme per ameliorar le software de KDE. Tu pote seliger quanto compartir inPreferentias de Systema, e anque ci.

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
ia: Benvenite a %1!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ia: Pressar le icone a basso comenciara a installar %1. Alternativemente tu pote clauder le fenestra per explorar le ambiente in vivo o continuar hic per discoperir a proposito de KDE Plasma.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ia: Tu pote clauder le fenestra per explorar le ambiente in vivo o continuar hic per discoperir a proposito de KDE Plasma.

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
ia: Visita Pagina Domo o Initio

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ia: Accede a Internet

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ia: Tu pte connecter al internet e gerer tu connexiones con le <interface>applet de Retes (Networks)</interface>. Pro acceder a illo, clicca sur le icone de <interface>Retes (Networks)</interface>  in tu <interface>Tabuliero de Systema </interface>, que habita in le angule a dextera a basso del schermo.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
ia: Supporto per actuar in rete per Plasma non es currentemente installate

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
ia: Per gerer connexiones de rete, Plasma require que <icode>plasma-nm</icode> es installate. Pro favor tu reporta iste omission a %1.

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
ia: Tu es connectite

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
ia: Toto es preste!

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
ia: Iste pagina es essite monstrate sin regardo de connectivitate de rete proque tu es usante un version de disveloppamento. Per vider preliminarmente le differente statos delpagina, tu pote usar le button.

[ctx: @action:button]
en: Change state
ia: Cambia Stato

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
ia: Plasma ha essite actualiste a %1

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
ia: Gratias pro essayar iste version beta de Plasma -- tu reponsas es fundamental per adjutar no a meliorar lo! Pro favor reporta ulle e omne faltas (bugs) que tu trova assi que nos pote corriger los.

[ctx: @label:URL]
en: <b>Find out what’s new</b>
ia: <b>Discoperi lo que es nove </b>

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
ia: Reporta un bug

[ctx: @label:URL]
en: Help work on the next release
ia: Adjuta labor sur proxime liberation de version

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ia: Collaborators de KDE ha expendite le ultime quatro mense in dur labor sur iste version. Nos spera que tu gaude uar Plasma tanto como nos  a gaudite facente lo!

[ctx: @action:button]
en: <b>Find out what's new</b>
ia: <b>Discoperi lo que es nove </b>

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
ia: Adjuta labor sur proxime liberation de version

[ctx: @info:usagetip]
en: The KDE community relies on donations of expertise and funds, and is supported by KDE e.V.—a German nonprofit. Donations to KDE e.V. support the wider KDE community, and you can make a difference by donating today.
ia: Le communitate de KDE depende ab le donationes de competentia e fundos, e es supportate per KDEe.V.--un non profit German . Donationes a KDE e.V. supporta le plus vaste communitate de KDE, e tu pote facer un differentia per donar hodie.

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ia: Potente quando necessitate

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
ia: Plasma es un ambiente extrememente ric de characteristicas, designate per super-cargar tu productivitate. Ci il ha solmente un cognoscentia approximative del cosas que illo pote facer per te:

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ia: Vista de insimul

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ia: Centro de commando de tu systema

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ia: Cerca alique

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ia: Connecte tu telephono e tu computator

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ia: Separa cargas de travalio, schola o casa

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ia: Cellarios (Vaults)

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ia: Immagazina files sensibile securmente

[ctx: @title:row]
en: System Settings
ia: Preferentias de systema

[ctx: @info Caption for Get System Settings button]
en: Configure the system
ia: Configura le systema

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ia: Apprende re altere characteristicas de Plasma

[ctx: @info:window]
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
ia: Activitates pote esser usate per separar projectos de alte nivello o fluxos de labor assi que tu pote focalisar sur un per vice. Tu pote haber un activitate per  "Domo", "Schola", "Labor", e assi in avante. Cata Activitate ha accesso  a omne tu files ma ha su proprie insimul de apps aperite e fenestras, documentos recente, apps "Favorite", e widgets de scriptorio.

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
ia: Aperi Preferentias…

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
ia: Per initiar, lancea <interface>Preferentias de Systema</interface> e cerca "Activitates". Sur ille pagina, tu pote crear plus Activitates. Tu alora pote commutar inter illos per usar le via breve de claviero <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it’s been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “KDE Connect”. On that page, you can pair your phone.
ia: KDE Connect te permitte integrar tu telephono con tu computator in  varie modos: <nl/><list><item>Vider notificationes ex tu telephono sur tu computator</item><item>Responder a messages de texto ex tu telephono sur tu computator</item><item>Synchronisar tu contentos de tabuliero inter tu computator e tu telephono</item><item>Facer un ruito sur tu telephono quando il es mal ponite</item><item>Copiar imagines, videos, e altere files ex tu telephono a tu computato,  e  vice versa</item><item>…E multe plus!</item></list><nl/>Per Initiar, lancea <interface>Preferentias de Systema</interface> e cerca "KDE Connect". Sur ille pagina, tu pote associar tu telephono.

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
ia: KRunner es le systema de cerca versatile e exceptionalmente potente de Plasma. Illo potentia le functionalitate de cerca in le menu de Lanceator de Applicationes  e le schermo de summario, e pote esser accessite como barra de cerca autonome usante le via breve de claviero <shortcut>Alt+Space</shortcut>. <nl/><nl/>In addition a trovar tu files e dossieres, KRunner pote lancear apps, cercar in le web, converter inter monetas, calcular problemas de mathematica,  e multe altere.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ia: Per apprender plus, aperi le barra de cerca de KRunner usante le via breve de claviero <shortcut>Alt+Space</shortcut> e clicca sur le icone con le puncto de demanda.

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
ia: tempore Shanghai

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
ia: 25 millias in km

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
ia: ... e plus altere!

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ia: Vista de insimul

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
ia: Summario (Overview) es un copertura a schermo plen que monstra tote tu fenestras aperite, permittente a te a accede a ulle de illos. Illo anque monsta tu Scriptorios Virtual currente, permittente a te a adder plus, remover alcun, e commutar inter illos. Finalmente, illo offere un campo de cerca potentiate de KRunner que pote anque filtrar trans fenestra aperite.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
ia: Tu pote acceder a Vista de Insimul (o summario) usante le via breve de claviero <shortcut>Meta+W</shortcut>, o per mover tu mus in le angulo sinistre in alto del schermo. Tu anque pote pressar <shortcut>Meta+G</shortcut> per le Vista a Grillia, que monstra Scriptorios virtual in un grillia.

[ctx: @info:window]
en: System Settings
ia: Preferentias de systema

[ctx: @info:usagetip]
en: The System Settings app lets you extensively customize the system to suit your tastes and preferences. Default apps, wallpapers, visual styles and icons, virtual desktops, power management, 3rd-party add-ons — you’ll find it all there!
ia: Le app de Preferentias de Systema te permitte personalisar extensivemente le systema per adaptar lo a tu gustos e preferentias.  Apps predefinite, tapetes de papiro, stylos visual e icones,scriptorios virtual, gestion de energia, elementos addite de 3-tie partes -- tu trova toto ci!

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ia: Cellarios de Plasma (Plasma Vaults)

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
ia: Plasma Vaults (Cellarios de Plasma) te permitte crear dossieres cryptate, appellate <interface>Vaults (Cellarios).</interface> Intra cata Cellario, tu pote immagazinar securemente tu contrasignos, files, imagines, e documentos, secur ab oculos curiose. Vaults pote anque habitar intra dossieres que es synchronsate a servicios de immagazinage de cloud, delivrante intimitate extra per ille contento.

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
ia: Cellarios (Vaults)

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
ia: Documentos Importante

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
ia: Mi Photos

en: Unlock and Open
ia: Disbloca e aperi

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ia: Pe initiar, clicca le flecha sur le <interface>Tabuliero de Systema</interface> per monstrar elementos celate, e postea clicca le icone de <interface>Cellarios</interface> .

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ia: Simplice per Definition

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
ia: Plasma es designate per esser simplice e usabile immediatemente  como es. Cosas es ubi tu expecta esser, e generalmente il non ha alcun necessitate de configurar alique ante que tu pote esser commode e productive. <nl/><nl/>A basso es un representation visual de un typic scriptorio dePlasma: move le punctator supra o clicca sur per apprehender re illo!

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
ia: Isto es le “Scriptorio”. Illo monstra files e dossieres que es continite in tu dossier <filename>Scriptorio</filename>, e pote continer widgets. Clicca-a-dextera sur illo e selige <interface>Scriptorio e Tapetes de papito </interface> per configurar le apparentia delscriptorio. Tu anque pote seliger <interface>Inserta Modo de Editar</interface> per adder, remover o modificar widgets.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
ia: Isto es  un “Pannello” — un receptaculo per continer  widgets. Clicca a dextera sur illo e selige <interface>Monstra Configuration de Pannello</interface> per cambiar como illo se comporta, qual es su bordos de schermo, e adder, remover o modificar widgets.

[ctx: @info]
en: This is the “Kickoff” widget, a multipurpose launcher. Here you can launch apps, shut down or restart the system, access recent files, and more. Click on it to get started!
ia: Isto es le widget "Kickoff"(Comenciamento), un lanceator universal. Hic tu pote lancear apps, arrestar o restartar le systema, acceder a files recente, e plus. Clicca sur illo e initia!

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
ia: Isto es le widget de "Gestion de Carga", ubi tu pote commutar inter apps aperite e anque lancear de noves. Trahe icone de app per re-disponer los.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
ia: Isto es le widget "Tabuliero de Systema", que te permitte controlar functiones de systema como cambiuar le volumine e connecter a retes. Elementos devenira visibile hic solmente quando pertinente. Per vider omne elementos disponibile, clicca le flecha ⌃ proxime al horologio.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
ia: Isto es le widget "Horologio Digital". Clicca sur illo per monstrar un calendario. Illo pote anque esser configurate per monstrar altere fusos horari e eventos ex tu calendarios digital.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
ia: Isto es le widget "Reguarda a Scriptorio". Clicca sur illo per celar temporaneemente omne fenestras aperite assi que tu pote acceder al scriptorio. Clicca sur illo novemente per reportar illos.

[ctx: @title]
en: Welcome
ia: Benvenite

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ia: %1<nl/><nl/>Iste systema operative  es executante KDE Plasma, un ambiente de scriptorio libere e a fonte aperite create per KDE, un communitate international de sofware de voluntarios. Illo es designate per esser simplice per definition per un experientia lisie, ma potente quando necessitate pro adjutar te realmente a obtener le cosas facite. Nos spera que tu lo ama!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ia: Benvenite al systema operative %1 executante KDE Plasma!<nl/><nl/> Plasma es un ambiente de scriptorio libere e a fonte aperite create per KDE, un communitate international de sofware de voluntarios. Illo es designate per esser simplice per definition per un experientia lisie, ma potente quando necessitate pro adjutar te realmente a obtener le cosas facite. Nos spera que tu lo ama!

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
ia: Re Centro de Benvenite

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
ia: A proposito de KDE

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ia: Apprende plus re le communitate de KDE

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
ia: Apprende plus re %1

[ctx: @title]
en: Image loading failed
ia: Il falleva cargar imagine

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
ia: Non poteva cargar <filename>%1</filename>. Tu assecura te que illo existe.

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ia: Visita %1

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ia: Le mascotte de KDE Konqui te da le benvenite al communitate de KDE!
