plasma-welcome - en to is translation catalogue (25 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
is: &Sleppa

[ctx: @action:button]
en: &Back
is: Til &baka

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
is[0]: Síða %1 af %2
is[1]: Síða %1 af %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
is: &Ljúka

[ctx: @action:button]
en: &Next
is: &Næsta

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
is: Deila nafnlausum upplýsingum um notkun með KDE

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
is: Tengstu notandaaðgöngum þínum á netinu

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
is: Taktu þátt

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
is: Byrjaðu að gefa af þér!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
is: Heimsækja %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
is: Umsýsla hugbúnaðar

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
is: Ræsa Discover núna

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
is: Sýna %1 í Discover

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
is: Styddu við frelsið þitt

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
is: Styrktu verkefnið

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
is: Aðgangur að internetinu

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
is: Plasma hefur verið uppfært í útgáfu %1

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
is: Sjáu hvað er nýtt í Plasma %1

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
is: Hjálpaðu til við næstu útgáfu

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
is: Ræsa kerfisstillingar núna

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
is: Kerfisstillingar

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
is: Velkomin í KDE Plasma!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
is: Velkomin-forrit fyrir KDE Plasma

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
is: Velkomin í KDE Plasma

[ctx: @info:credit]
en: Author
is: Höfundur
