plasma-welcome - en to ka translation catalogue (66 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

[ctx: @action:button]
en: &Back
ka: &უკან

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
ka[0]: გვერდი %1 %2-დან
ka[1]: გვერდი %1 %2-დან

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ka: &დასრულება

[ctx: @action:button]
en: &Next
ka: &შემდეგი

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
ka: გამოყენების ანონიმური ინფორმაციის გაზიარება KDE-სთან

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ka: ჩვენს პროგრამისტები ამ მონაცემებს მხოლოდ KDE-ის პროგრამების გასაუმჯობესებლად გამოიყენებენ. იმისი არჩევა, რას გაგვიზიარებთ, სისტემის მორგების ფანჯარაში შეგიძლიათ.

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
ka: თქვენი ონლაინ ანგარიშების დამატება

[ctx: @info:usagetip]
en: This will let you access their content in KDE apps. You can set it up in System Settings, and here too.
ka: ეს საშუალებას მოგცემთ, KDE-ის აპებში მის შემცველობასთან იქონოთ წვდომა. მორგება სისტემის მორგების ფანჯარაში შეგიძლიათ.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
ka: შემოგვიერთდით

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
ka: KDE დიდი კომპანია არაა. ის საერთაშორისო მოხალისეების საზოგადოებაა და მისი პროგრამები თქვენნაირი ხალხის შემოწირულობებით, მათი დროითა და ღვაწლით იქმნება. ეს ნიშნავს, რომ დახმარება თქვენც შეგიძლიათ, რომ რაღაც უკეთესად იყოს! არსებობს ბევრი გზა, რომ დაგვეხმაროთ, მაგალითად, როგორიცაა, შეცდომების ძებნა, პროგრამირება, თარგმნა, ვიზუალური დიზაინი და წახალისება..<nl/><nl/>KDE-სთვის შემოწირულობით თქვენ შეგიძლიათ, რაღაც განსაკუთრებულის ნაწილი გახდეთ, გაიცნოთ ახალი მეგობრები, მიიღოთ ახალი ცოდნა და შეცვალოთ მილიონობით ადამიანის ცხოვრება .

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
ka: დაიწყეთ წვლილის შეტანა!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ka: ეწვიეთ %1-ს

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
ka: პროგრამების მართვა

[ctx: @info:usagetip]
en: The <application>Discover</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
ka: აპი <application>Discover</application> დაგეხმარებათ იპოვოთ და დააყენოთ აპლიკაციები, თამაშები და პროგრამები. ისინი შეგიძლიათ მოძებნოთ ან დაათვალიეროთ კატეგორიების მიხედვით, გადახედოთ ეკრანის ანაბეჭდებს და წაიკითხოთ კომენტარები, რათა თქვენთვის სასურველი პროგრამა იპოვოთ.

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
ka: გაუშვით Discover ახლა

[ctx: @title the name of the app 'Discover']
en: Discover
ka: აღმოაჩინეთ

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ka: %1-ის Discover-ში ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
ka: მხარი დაუჭირეთ თქვენს თავისუფლებას

[ctx: @info:usagetip]
en: Miraculously, KDE operates on a shoestring budget, relying largely on donations of labor and resources. You can help change that!<nl/><nl/>Financial donations help KDE pay for development sprints, hardware and server resources, and expanded employment. Donations are tax-deductible in Germany.
ka: KDE ფეხსაცმლის ზონარის ბიუჯეტზე მუშაობს და სამუშაოსა და რესურსებისთვის შემოწირულობებს ეყრდნობა. თქვენ შეგიძლიათ, შეცვალოთ ეს!<nl/><nl/>ფინანსური შეწირულობები ეხმარება KDE-ს გადაიხადოს პროგრამისტების შეკრებებისთვის, აპარატურისა და სერვერის რესურსების და დამატებითი კადრების ფული. შემოწირულობები გერმანიაში გადასახადებში არ ითვლება.

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ka: გააკეთეთ შემოწირულობა

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ka: ინტერნეტთან წვდომა

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ka: შეგიძლიათ მიუერთდეთ ინტერნეტს და ქსელი <interface>აპლეტით</interface> მართოთ. მასთან წვდომისთვის დააწკაპუნეთ <interface>ქსელის</interface> ხატულაზე <interface>სისტემის კუთხეში, საათთან</interface>.

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
ka: Plasma განახლდა ვერსიამდე %1

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ka: KDE-ის შემომწირავებმა ბოლო 4 თვე ამ რელიზზე მუშაობაში დახარჯეს. იმედია, თქვენ მოგწონთ Plasma ისე ძალიან, როგორც ჩვენ მისი შექმნა მოგვწონდა!

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
ka: გაიგეთ, რა არის ახალი Plasma %1-ში

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
ka: დაგვეხმარეთ შემდეგი რელიზზე მუშაობაში

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ka: მძლავრი, როცა საჭიროა

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
ka: Plasma ფუნქციებითაა გაძეძგილი და განკუთვნილია, რომ აასწრაფოს თქვენი წარმადობა! მცირე მონახაზი საგნებისა, რომლებიც შეგიძლიათ, გააკეთოთ:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ka: საცავები

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ka: მნიშვნელოვანი ფაილების საიმედოდ შენახვა

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ka: განაცალკევეთ სამსახურის, სკოლის და სახლის ამოცანები

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ka: დააკავშირეთ ტელეფონი და კომპიუტერი

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ka: მოძებნეთ, რაც გნებავთ

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ka: მიმოხილვა

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ka: თქვენი სისტემის მართვის ცენტრი

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
ka: მიიღეთ ახალი პროგრამები

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
ka: გააფართოვეთ სისტემის ფუნქციონალი დამატებებით

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ka: გაიგეთ მეტი Plasma-ის ფუნქციების შესახებ

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ka: Plasma -ის საცავები

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ka: Plasma Vault საშუალებას გაძევთ, შექმნათ დაშიფრული საქაღალდეები, რომლებსაც <interface>საცავები</interface> ჰქვიათ. თითოეული საცავის შიგნით შეგიძლიათ დაცულად შეინახოთ ფაილები, სურათები და დოკუმენტები, დაიცვათ ისინი უცხო თვალებისგან. საცავებს შეუძლიათ იცხოვრონ საქაღალდეების შიგნით, რომლებიც ღრუბლოვან პროვაიდერებთან სინქრონდება, რითიც მათ დამატებით უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს<nl/><nl/> დასაწყისისთვის დააწკაპუნეთ ისარზე <interface>სისტემის კუთხეში</interface>, რათა დამალული ჩანაწერები გამოაჩინოთ და <interface>საცავების</interface> ხატულაზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @action:button]
en: See More Features
ka: იხილეთ მეტი ფუნქცია

[ctx: @info:window]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
ka: აქტივობები შეიძლება გამოიყენოთ მაღალი დონის პროგრამების გამოსაყოფად, რათა ფოკუსი დროის მიმდინარე შუალედში ერთ პროექტზე გააკეთონ. შეგიძლიათ გქონდეთ ქმედებები "სახლისთვის", "სკოლისთვის", "სამსახურისთვის" და სხვა. თითოეულ აქტივობას წვდომა ყველა თქვენ ფაილთან აქვს, მაგრამ გააჩნია საკუთარი პროგრამებისა და და ფანჯრების ნაკრები, უახლესი დოკუმენტები, "რჩეული" აპები და სამუშაო მაგიდის ვიჯეტები.<nl/><nl/>. დასაწყებად გაუშვით <interface>სისტემის მორგება</interface> და იპოვეთ "აქტივობები". ამ გვერდზე შეგიძლიათ მეტი აქტივობა შექმნათ. მათ შორის გადართვა კი <shortcut>Meta+Tab</shortcut> ღილაკებით შეგიძლიათ.

[ctx: @action:button]
en: Open Activities Page in System Settings
ka: სისტემის მორგების ფანჯარაში აქტივობების მორგების ჩანართის გახსნა

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
ka: KDE Connect-ი საშუალებას გაძლევთ თქვენი კომპიუტერი და ტელეფონი სხვადასხვანაირად მიერთოთ ერთმანეთთან:<nl/><list><item>იხილეთ თქვენი ტელეფონის შეტყობინებები კომპიუტერზე</item><item>უპასუხეთ ტექსტურ შეტყობინებებს კომპიუტერიდან</item><item>კომპიუტერისა და ტელეფონის ბაფერის სინქრონიზაცია</item><item>ტელეფონი აყვირდება, თუ არასწორ ადგილას დადებთ</item><item>დააკოპირეთ სურათები, ვიდეოები და სხვა ფაილები ტელეფონიდან კომპიუტერზე და პირიქით</item><item>... და ბევრი სხვა!</item></list><nl/>დასაწყებად გაუშვით <interface>სისტემის მორგება</interface> და მოძებნეთ KDE connect. იმ გვერდზე შეგიძლიათ ტელეფონი კომპიუტერზე მიაბათ.

[ctx: @action:button]
en: Open KDE Connect Page in System Settings
ka: სისტემის მორგების ფანჯარაში KDE Connect-ს მორგების გახსნა

[ctx: @info:usagetip translators: if needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language]
en: KRunner is Plasma's exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more. Try typing any of the following into one of those search fields:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ka: KRunner-ი Plasma-ის ძალიან მძლავრი ძებნის სისტემაა. ის აპლიკაციების ძებნის მენიუს და გადახედვის ფუნქციონალის უკანაბოლოა. ასევე შესაძლებელია მისი, როგორც ცალკე პროგრამის გამოყენება, <shortcut>Alt+F2</shortcut>-ს გამოყენებით.<nl/><nl/>თქვენი ფაილებისა და საქაღალდეების მოძებნასთან ერთად KRunner-ს შეუძლია გაუშვას აპები, მოძებნოს ვებში, გადაიყვანოს ვალუტები, გამოთვალოს მათემატიკური განტოლებები და ა.შ. სცადეთ აკრიფოთ ერთ-ერთი ამ ძებნის ველებში.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ka: მიმოხილვა

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
ka: გადაავლეთ თვალი თქვენს ღია ფანჯრებს და იქონიეთ მათთან იოლი წვდომა. ის ასევე გაჩვენებთ თქვენს მიმდინარე ვირტუალურ სამუშაო მაგიდებსაც, გაძლევთ დაამატოთ ახლები ან წაშალოთ ძველები და მათ შორის გადაერთოთ. ასევე მას გააჩნია KRunner-ის მიერ გამოყოფილი ძებნის ველი, რომლითაც ღია ფანჯრების გაფილტვრაც შეიძლიათ.<nl/><nl/>გადახედვასთან წვდომა <shortcut>Meta+W</shortcut> კლავიატურის მალსახმობითაც შეგიძლიათ.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
ka: მიიღეთ ახალი პროგრამები

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
ka: პლაზმის, სისტემის პარამეტრებისა და KDE აპების განმავლობაში ნახავთ ღილაკებს, რომლებიც აღინიშნება "მიიღეთ ახალი [ნივთი]...". მათზე დაჭერით გაჩვენებთ მე -3 მხარის შინაარსს სისტემის გასაგრძელებლად, რომელიც შენნაირი სხვა ადამიანების მიერ არის შექმნილი! ამ გზით, ხშირად შესაძლებელია თქვენთვის სასურველი ფუნქციონირების დამატება, KDE დეველოპერებს თავად განხორციელების გარეშე.<nl/><nl/> გაითვალისწინეთ, რომ ამ გზით შეძენილი შინაარსი არ განიხილება თქვენი დისტრიბუტორის მიერ ფუნქციონირების ან სტაბილურობისთვის.

[ctx: @action:button]
en: See All Available 3rd-Party Content
ka: მესამე პირების მიერ მოწოდებული შემცველობის ნახვა

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ka: ნაგულისხმებად მარტივი

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you'd expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Should you feel the need to, you'll find what you need in the <application>System Settings</application> app.
ka: Plasma შექმნილია, რომ დაყენებისთანავე გამოყენებადი იყოს. ყველაფერი იქაა, სადაც მოელით, რომ იყოს და საერთოდ, თითქმის არაფრის მორგება არ მოგიწევთ.<nl/><nl/>თუ გაგიჩნდათ საჭიროება, რამე შეცვალოთ, ეს <application>სისტემის მორგების</application> აპით შეგიძლიათ.

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
ka: სისტემის მორგების ახლა გაშვება

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
ka: სისტემის მორგება

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
ka: მოგესალმებით KDE Plasma-სთან!

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. The Plasma desktop environment is simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ka: Plasma უფასო და ღია კოდის მქონე სამუშაო გარემოა, რომელიც KDE-ის, მოხალისე პროგრამისტების საერთაშორისო საზოგადოების მიერ შეიქმნა. Plasma-ის სამუშაო გარემო მარტივი, გლუვი და ძალიან მძლავრია, როცა საქმის გაკეთება დაგჭირდებათ. იმედია, მოგეწონებათ!

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ka: გაიგეთ მეტი KDE-ის საზოგადოების შესახებ

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ka: KDE-ის თილისმა კონქსი მოგესალმებათ KDE-ის საძმოში!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
ka: მისალმების აპი KDE Plasma-სთვის

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
ka: მოგესალმებით KDE Plasma-ში

[ctx: @info:credit]
en: Author
ka: ავტორი

en: Version number of the Plasma release to display release notes for, e.g. 5.25
ka: რელიზის შენიშვნებში საჩვენებელი Plasma-ის ვერსია. მაგ: 5.25
