plasma-welcome - en to pl translation catalogue (66 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
pl: &Pomiń

[ctx: @action:button]
en: &Back
pl: &Wstecz

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
pl[0]: Strona %1 z %2
pl[1]: Strona %1 z %2
pl[2]: Strona %1 z %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
pl: &Zakończ

[ctx: @action:button]
en: &Next
pl: &Naprzód

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information With KDE
pl: Udostępnij KDE swoje anonimowe dane z jego używania

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
pl: Nasi programiści użyją tych anonimowych danych do pracy nad poprawą oprogramowania KDE. W Ustawieniach Systemowych możesz wybrać zakres, w jakim te dane będą udostępniane.

[ctx: @title: window]
en: Connect Your Online Accounts
pl: Podepnij swoje konta sieciowe

[ctx: @info:usagetip]
en: This will let you access their content in KDE apps. You can set it up in System Settings, and here too.
pl: Dzięki temu uzyskasz do nich dostęp w aplikacjach KDE. Możesz to zrobić tu i teraz lub później w Ustawieniach Systemowych.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
pl: Zacznij współtworzyć

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
pl: KDE nie jest czymś w rodzaju dużego przedsiębiorstwa; jest to raczej międzynarodowa społeczność wolontariuszy, a jego oprogramowanie jest tworzone przez ludzi podobnych tobie, którzy chcą poświęcić temu swój czas i pasję. Ty także możesz pomóc, czy to przez tłumaczenie, oprawę graficzną, promocję, programowanie, czy rozpracowywanie błędów.<nl/><nl/>Pomagając KDE, stajesz się częścią czegoś wyjątkowego, poznajesz nowych przyjaciół, uczysz się nowych rzeczy i przyczyniasz się dla dobra milionów ludzi, pracując z ludźmi z całego świata nad dostarczeniem świetnego środowiska pracy.

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
pl: Zacznij współtworzyć!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
pl: Odwiedź %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
pl: Zarządzaj oprogramowaniem

[ctx: @info:usagetip]
en: The <application>Discover</application> app helps you find and install applications, games, and tools. You can search or browse by category, look at screenshots, and read reviews to help you find the perfect app.
pl: Z pomocą <application>Odkrywcy</application> poszukasz i wgrasz aplikacje, gry oraz narzędzia. Możesz je wyszukiwać lub przeglądać po kategorii. Możesz oglądać ich zrzuty ekranu i czytać, co inni ludzie o nich napisali po to, aby wybrać aplikację najodpowiedniejszą dla siebie.

[ctx: @action:button]
en: Launch Discover now
pl: Uruchom Odkrywcę teraz

[ctx: @title the name of the app 'Discover']
en: Discover
pl: Odkrywca

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
pl: Pokaż %1 w Odkrywcy

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
pl: Wesprzyj swoją wolności

[ctx: @info:usagetip]
en: Miraculously, KDE operates on a shoestring budget, relying largely on donations of labor and resources. You can help change that!<nl/><nl/>Financial donations help KDE pay for development sprints, hardware and server resources, and expanded employment. Donations are tax-deductible in Germany.
pl: KDE działa na cienkim budżecie, polegając w dużej mierze na darowanej pracy i zasobach. Możesz pomóc to zmienić!<nl/><nl/>Darowizny pieniężne pomagają KDE opłacić sprinty programistyczne, zasoby sprzętowe i serwerowe, a także w zatrudnianiu. Darowizny takie można odliczyć sobie od podatku w Niemczech.

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
pl: Wpłać darowiznę

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
pl: Dostęp do internetu

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
pl: Możesz podłączyć się do internetu i zarządzać swoimi połączeniami sieciowymi przy użyciu <interface>Apletu sieciowego</interface>. Aby go otworzyć, naciśnij na ikonę <interface>Sieci</interface> na swojej <interface>Tacce systemowej</interface>, która znajduje się w dolnym prawym narożniku ekranu.

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to version %1
pl: Uaktualniono Plazmę do wersji %1

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
pl: Twórcy KDE spędzili ostatnie cztery miesiące ciężko pracując nad tym wydaniem. Mamy nadzieję, że polubisz Plazmę tak bardzo jak nam sprawiało radość jej tworzenie!

[ctx: @action:button]
en: Find out what's new in Plasma %1
pl: Dowiedz się co nowego w Plazmie %1

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
pl: Pomóż w pracy nad następnym wydaniem

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
pl: Rozbudowana, gdy tego potrzebujesz

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
pl: Plazma to bardzo rozbudowane środowisko, opracowane do zwiększenia twojej wydajności! Oto tylko mała próbka tego, co może dla ciebie zrobić:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
pl: Sejfy

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
pl: Przechowuj dane poufne w bezpieczny sposób

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
pl: Aktywności

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
pl: Oddziel zadania związane z pracą, szkołą i domem

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
pl: Połącz swój telefon ze swoim komputerem

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
pl: Poszukaj czegokolwiek

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
pl: Przegląd

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
pl: Ośrodek sterowania twoim systemem

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
pl: Pobieranie nowych pakietów

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
pl: Rozbuduj system dodatkami

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
pl: Dowiedz się więcej o możliwościach Plazmy

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
pl: Sejfy Plazmy

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
pl: Sejfy Plazmy umożliwiają tworzenie zaszyfrowanych katalogów zwanych <interface>Sejfami</interface>. W każdym sejfie, możesz bezpiecznie przechować swoje pliki, zdjęcia i dokumenty, w sposób bezpieczny. Sejfy mogą przebywać wewnątrz katalogów, które są synchronizowane z przechowalnią w chmurze, zwiększając prywatność takich treści.<nl/><nl/>Aby rozpocząć naciśnij strzałkę na <interface>Tacce systemowej</interface>, aby pokazać ukryte rzeczy, a następnie naciśnij na ikonie <interface>Sejfów</interface>.

[ctx: @action:button]
en: See More Features
pl: Zobacz więcej możliwości

[ctx: @info:window]
en: Activities
pl: Aktywności

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
pl: Aktywności można użyć do oddzielenia wysokopoziomowych projektów jako obiegów pracy tak, aby można się było skupić na jednym na raz. Możesz mieć aktywność dla "Domu", "Szkoły", "Pracy" i tak dalej. Każda aktywność ma dostęp do wszystkich twoich plików, lecz ma swój własny zestaw otwartych aplikacji, okien, ostatnich dokumentów, "ulubionych" aplikacji oraz rzeczy do obsługi na pulpicie.<nl/><nl/>Aby zacząć, otwórz <interface>Ustawienia systemu</interface> i poszukaj "Aktywności". Na tej stronie będzie można utworzyć więcej aktywności. Następnie będzie można między nimi przełączać przy użyciu skrótu klawiszowego <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @action:button]
en: Open Activities Page in System Settings
pl: Otwórz stronę aktywności w ustawieniach systemowych

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
pl: KDE Connect umożliwia współpracę twojego telefonu z twoim komputerem na różne sposoby:<nl/><list><item>Oglądaj powiadomienia ze swojego telefonu na swoim komputerze</item><item>Odpowiadaj na wiadomości tekstowe ze swojego telefonu na swoim komputerze</item><item>Uwspólnij zawartość twojego schowka pomiędzy swoim komputerem i telefonem</item><item>Daj głos na telefonie, gdy go zgubisz</item><item>Kopiuj zdjęcia, nagrania i inne pliki ze swojego telefonu na swój komputer i na odwrót</item><item>…I dużo więcej!</item></list><nl/>Aby zacząć, otwórz <interface>Ustawienia Systemowe</interface> i poszukaj "KDE Connect". Na stronie, która się otworzy, będzie możliwość sparowania twojego telefonu.

[ctx: @action:button]
en: Open KDE Connect Page in System Settings
pl: Otwórz stronę KDE Connect w ustawieniach systemowych

[ctx: @info:usagetip translators: if needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language]
en: KRunner is Plasma's exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more. Try typing any of the following into one of those search fields:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+F2</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
pl: KRunner to wyjątkowo rozbudowane i wszechstronne narzędzie do wyszukiwania w Plazmie. Napędza wyszukiwanie w menu uruchamiacza aplikacji, a także ekran przeglądu. Można go także otworzyć jako wolnostojący pasek wyszukiwania po naciśnięciu skrótu klawiszowego <shortcut>Alt+F2</shortcut>.<nl/><nl/>Poza wyszukiwaniem twoich plików i katalogów, KRunner może uruchamiać aplikacje, szukać w sieci, przeliczać waluty, obliczać równania matematyczne i więcej. Spróbuj wpisać w jego pole wyszukania:<nl/><list><item>"time Shanghai"</item><item>"27/3"</item><item>"200 EUR in USD"</item><item>"25 miles in km"</item><item>…I wiele więcej!</item></list><nl/>Aby dowiedzieć się więcej, otwórz pasek wyszukiwania KRunnera przy użyciu skrótu klawiszowego <shortcut>Alt+F2</shortcut> i naciśnij na ikonę znaku zapytania.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
pl: Przegląd

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
pl: Przegląd jest nakładą na cały ekran, pokazującą twoje wszystkie otwarte okna, umożliwiając łatwy dostęp do nich. Pokazuje także twoje bieżące Pulpity Wirtualne, umożliwiając dodanie, usunięcie i przełączenie pomiędzy nimi. Poza tym, zapewnia pole wyszukiwania obsługiwane przez KRunner, które jest w stanie filtrować okna.<nl/><nl/> Do Przeglądu można uzyskać dostęp poprzez skrót klawiszowy <shortcut>Meta+W</shortcut>.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
pl: Pobieranie nowych pakietów

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
pl: W całej Plazmie, Ustawienia Systemowych oraz aplikacjach KDE, napotkasz przyciski z napisem "Pobierz nowe [rzeczy]...". Naciśnięcie na nich pokaże treści stron trzecich system, stworzone przez ludzi takich jak ty, w celu wzbogacenia systemu! W ten sposób, często możliwe jest dodanie możliwości bez konieczności pytania twórców KDE o ich dodanie.<nl/><nl/>Wiedz, że treść uzyskana w ten sposób nie została sprawdzona przez twojego dostawcę w żaden sposób.

[ctx: @action:button]
en: See All Available 3rd-Party Content
pl: Obejrzyj całą dostępną treść stron trzecich

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
pl: Domyślnie prosta

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you'd expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Should you feel the need to, you'll find what you need in the <application>System Settings</application> app.
pl: Celem Plazmy jest to, aby była ona prostą i używalną od pierwszego uruchomienia. Rzeczy są w niej rozmieszczone w miejscach, w których się ich oczekuje i zazwyczaj nie trzeba niczego ustawiać, aby móc wygodnie i wydajnie pracować.<nl/><nl/>Jeśli jednak tego potrzebujesz, to możesz to zrobić w <application>Ustawieniach Systemowych</application>.

[ctx: @action:button]
en: Launch System Settings now
pl: Otwórz ustawienia systemowe teraz

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
pl: Ustawienia systemowe

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma!
pl: Witaj w Plazmie KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. The Plasma desktop environment is simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
pl: Plazma jest środowiskiem darmowym i o otwartym kodzie; została stworzona przez KDE; międzynarodową społeczność wolontariuszy oprogramowania. Środowisko to jest proste od pierwszego uruchomienia, aby dać przyjemność z jego używania, lecz także rozbudowane, gdy tego potrzebujesz, aby wspierać cię w tym, co robisz. Mamy nadzieję, że ci się spodoba!

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
pl: Dowiedz się więcej o społeczności KDE

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
pl: Maskotka KDE Konqi wita cię w społeczności KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
pl: Aplikacja powitalna Plazmy KDE

[ctx: @title]
en: Welcome to KDE Plasma
pl: Witaj w Plazmie KDE

[ctx: @info:credit]
en: Author
pl: Autor

en: Version number of the Plasma release to display release notes for, e.g. 5.25
pl: Numer wersji wydania Plazmy do wyświetlania uwag do wydania dla np. 5.25
