plasma-welcome - en to sk translation catalogue (46 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
sk: Preskočiť

[ctx: @action:button]
en: &Back
sk: &Späť

[ctx: @info]
en: Page %1 of %2 | Page %1 of %2
sk[0]: Strana %1 z %2
sk[1]: Strana %1 z %2
sk[2]: Strana %1 z %2

[ctx: @action:button]
en: &Finish
sk: Do&končiť

[ctx: @action:button]
en: &Next
sk: &Nasledujúci

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
sk: Naši vývojári použijú tieto anonymné údaje na zlepšenie softvéru KDE. Rozsah zdieľania môžete vybrať v Systémových nastaveniach a tiež tu.

[ctx: @title:window]
en: Get Involved
sk: Zapojiť sa

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE is not a big company; it's an international volunteer community, and its software is made by people like you donating their time and passion. You too can help make things better, whether it's through translation, visual design, and promotion, or programming and bug triaging.<nl/><nl/>By contributing to KDE, you can become part of something special, meet new friends, learn new skills, and make a difference to millions while working with people from around the globe to deliver a stunning free software computing experience.
sk: KDE nie je veľká spoločnosť; je to medzinárodná komunita dobrovoľníkov a jej softvér vytvárajú ľudia ako vy, ktorí venujú svoj čas a nadšenie. Aj vy môžete pomôcť veci vylepšiť, či už prekladom, vizuálnym návrhom a propagáciou alebo programovaním a odstraňovaním chýb.<nl/><nl/>Prispievaním do KDE sa môžete stať súčasťou niečoho výnimočného, spoznať nových priateľov, naučiť sa nové zručnosti, zmeniť život miliónov ľudí a zároveň spolupracovať s ľuďmi z celého sveta na poskytovaní úžasného zážitku z práce so slobodným softvérom.

[ctx: @action:button]
en: Start Contributing!
sk: Začnite prispievať!

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
sk: Navštívte %1

[ctx: @title:window]
en: Manage Software
sk: Správa softvéru

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
sk: Zobraziť %1 v aplikácii Discover

[ctx: @title:window]
en: Support Your Freedom
sk: Podporte svoju slobodu

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
sk: Prispieť

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
sk: Prístup na internet

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
sk: Môžete sa pripojiť na internet a spravovať sieťové pripojenia pomocou <interface>appletu Siete</interface>. Ak sa k nemu chcete dostať, kliknite na ikonu <interface>Siete</interface> v <interface>systémovej lište</interface>, ktorá sa nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky.

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
sk: Prispievatelia do KDE strávili posledné štyri mesiace tvrdou prácou na tomto vydaní. Dúfame, že sa vám bude Plasma páčiť rovnako, ako sa nám páčila jej tvorba!

[ctx: @action:button]
en: Help work on the next release
sk: Pomôžte pri práci na ďalšej verzii

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
sk: Výkonné, keď je to potrebné

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity! Here is just a smattering of the things it can do for you:
sk: Plasma je mimoriadne funkčne bohaté prostredie, ktoré je navrhnuté na zvýšenie vašej produktivity! Tu je len zlomok vecí, ktoré pre vás môže urobiť:

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
sk: Trezory

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
sk: Bezpečné ukladanie citlivých súborov

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
sk: Aktivity

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
sk: Oddelenie pracovných, školských alebo domácich úloh

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
sk: Prepojte svoj telefón a počítač

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
sk: Vyhľadávanie čohokoľvek

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
sk: Príkazové centrum vášho systému

[ctx: @title:row]
en: Get Hot New Stuff
sk: Získať nové veci

[ctx: @info Caption for Get Hot New Stuff button]
en: Extend the system with add-ons
sk: Rozšírenie systému pomocou doplnkov

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
sk: Zistite viac o ďalších funkciách Plasma

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
sk: Trezory Plasma

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.<nl/><nl/>To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
sk: Trezory Plasma umožňujú vytvárať zašifrované priečinky s názvom <interface>Trezory.</interface> V každom Trezore môžete bezpečne uložiť svoje heslá, súbory, obrázky a dokumenty v bezpečí pred nepovolanými očami. Trezory sa môžu nachádzať aj v priečinkoch, ktoré sú synchronizované s cloudovými úložnými službami, čo poskytuje dodatočné súkromie pre tento obsah.<nl/><nl/>Ak chcete začať, kliknite na šípku v <interface>Systémovej lište</interface>, aby ste zobrazili skryté položky, a potom kliknite na ikonu <interface>Trezory</interface>.

[ctx: @info:window]
en: Activities
sk: Aktivity

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for "Home", "School", "Work", and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, "Favorite" apps, and desktop widgets.<nl/><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "Activities". On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Tab</shortcut> keyboard shortcut.
sk: Aktivity sa dajú použiť na oddelenie projektov alebo pracovných procesov na vysokej úrovni, aby ste sa mohli sústrediť na jeden z nich. Môžete mať aktivitu pre kategóriu " Doma", "Škola", "Práca" a podobne. Každá aktivita má prístup ku všetkým vašim súborom, ale má vlastnú sadu otvorených aplikácií a okien, posledných dokumentov, obľúbených aplikácií a miniaplikácií na ploche.<nl/><nl/>Ak chcete začať, spustite <interface>Systémové nastavenia</interface> a vyhľadajte "Aktivity". Na tejto stránke môžete vytvoriť ďalšie aktivity. Potom medzi nimi môžete prepínať pomocou klávesovej skratky <shortcut>Meta+Tab</shortcut>.

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it's been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list><nl/>To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for "KDE Connect". On that page, you can pair your phone.
sk: KDE Connect vám umožňuje rôznymi spôsobmi prepojiť váš telefón s počítačom:<nl/><list><item>Zobrazenie upozornení z telefónu v počítači</item><item>Odpovedanie na textové správy z telefónu pomocou počítača</item><item>Synchronizácia obsahu schránky medzi počítačom a telefónom</item><item>Vydávanie zvukov na telefóne, keď je niekde založený.</item><item>Kopírovanie obrázkov, videí a iných súborov z telefónu do počítača a naopak</item><item>…A ešte oveľa viac!</item></list><nl/>Ak chcete začať, spustite <interface>Systémové nastavenia</interface> a vyhľadajte "KDE Connect". Na tejto stránke môžete spárovať svoj telefón.

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.<nl/><nl/>You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut.
sk: Prehľad je celoobrazovkové prekrytie, ktoré zobrazuje všetky otvorené okná a umožňuje jednoduchý prístup ku každému z nich. Zobrazuje aj vaše aktuálne virtuálne plochy a umožňuje vám pridávať ďalšie, odstraňovať niektoré a prepínať medzi nimi. Nakoniec ponúka vyhľadávacie pole s podporou KRunner, ktoré dokáže filtrovať aj cez otvorené okná.<nl/><nl/>Prehľad je dostupný pomocou klávesovej skratky <shortcut>Meta+W</shortcut>.

[ctx: @info:window]
en: Get Hot New Stuff
sk: Získať nové veci

[ctx: @info:usagetip]
en: Throughout Plasma, System Settings, and KDE apps, you'll find buttons marked "Get New [thing]…". Clicking on them will show you 3rd-party content to extend the system, made by other people like you! In this way, it is often possible to add functionality you want without having to ask KDE developers to implement it themselves.<nl/><nl/>Note that content acquired this way has not been reviewed by your distributor for functionality or stability.
sk: V Plasma, Systémových nastaveniach a aplikáciách KDE nájdete tlačidlá s označením "Získať novú <emphasis>vec</emphasis>...". Kliknutím na ne sa zobrazí obsah tretích strán na rozšírenie systému, ktorý vytvorili ďalší ľudia ako vy! Takto je často možné pridať požadované funkcie bez toho, aby ste museli požiadať vývojárov KDE, aby ich implementovali sami.<nl/><nl/>Je potrebné upozorniť, že takto získaný obsah nebol skontrolovaný distribútorom z hľadiska funkčnosti alebo stability.

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
sk: Jednoduché v predvolenom nastavení

[ctx: @title the name of the 'System Settings' app]
en: System Settings
sk: Systémové nastavenia

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
sk: Zistite viac o komunite KDE

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
sk: Maskot KDE Konqi vás víta v komunite KDE!

[ctx: @info:usagetip]
en: A welcome app for KDE Plasma
sk: Uvítacia aplikácia pre KDE Plasma

[ctx: @info:credit]
en: Author
sk: Autor
