ksmserver - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Logout canceled by '%1'
ar: ألغي الخروج بواسطة '%1'

en: $HOME not set!
ar: لم تضع البيت

en: $HOME directory (%1) does not exist.
ar: مجلد البيت (%1) غير موجود

en: No write access to $HOME directory (%1).
ar: لا توجد صلاحية الكتابة لمجلد البيت (%1).

en: No read access to $HOME directory (%1).
ar: لا توجد صلاحية القراءة لمجلد البيت (%1).

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
ar: مجلد البيت (%1) ممتلئ

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
ar: فشل في الكتابة لمجلد البيت (%2) بخطأ '%1'

en: No write access to '%1'.
ar: لا يوجد صلاحية الكتابة لـ'%1'.

en: No read access to '%1'.
ar: لا يوجد صلاحية القراءة لـ'%1'.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
ar: مجلد المؤقت (%1) ممتلئ

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
ar: فشل في الكتابة للمجلد المؤقت (%2)
     بخطأ '%1'

en: The following installation problem was detected
    while trying to start Plasma:
ar: وجدت مشكلة في التثبيت التالية
    عند محاولة بدء بلازما:

en: 
    
    Plasma is unable to start.
ar: 
    
    بلازما غير قادرة على البدء.

en: Plasma Workspace installation problem!
ar: مشكلة في تثبيت مساحة عمل بلازما!

en: The reliable Plasma session manager that talks the standard X11R6 
    session management protocol (XSMP).
ar: مدير جلسة بلازما الموثوق به و الذي يتطابق معيارياً مع X11R6 
    بروتوكول إدارة الجلسة (XSMP).

en: Restores the saved user session if available
ar: يستعيد جلسة المستخدم المحفوظة إذا كانت متوفرة

en: Also allow remote connections
ar: اسمح أيضاً بالاتصال عن بعد

en: Starts the session in locked mode
ar: تبدأ الجلسة في النمط المقفل

en: Starts without lock screen support. Only needed if other component provides the lock screen.
ar: تبدأ بدون دعم غلق الشاشة. تحتاجها فقط إذا كان المكون يقدم شاشة القفل.

en: Session Management
ar: إدارة الجلسة

en: Log Out
ar: اخرج

en: Log Out Without Confirmation
ar: اخرج بدون تأكيد

en: Halt Without Confirmation
ar: أوقف بدون تأكيد

en: Reboot Without Confirmation
ar: أعد التشغيل بدون تأكيد
