KDE 5 - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Local
ar: محليّ

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنيّة

en: Timezone City
ar: مدينة المنطقة الزمنيّة

en: Timezone Continent
ar: قارّة المنطقة الزمينّة

en: Timezone Country
ar: دولة المنطقة الزمنيّة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Timezone Abbreviation
ar: اختصار المنطقة الزمنيّة

en: DateTime
ar: التاريخ والوقت

en: Latitude
ar: دائرة العرض

en: Longitude
ar: خطّ الطّول

en: Solar
ar: شمسي

en: Moon
ar: القمر
