KDE 5 - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Search %1 for %2
ar: ابحث %1 عن %2

en: Opens "%1" in a web browser with the query :q:.
ar: يفتح "%1" في متصفّح الوِب بالاستعلام :q:.

en: Search using the DuckDuckGo bang syntax
ar: ابحث باستعمال تراكيب DuckDuckGo

en: Search in private window
ar: ابحث في نافذة خاصة

en: Search in incognito window
ar: ابحث في نافذة تصفح خفي
