kcm_desktopthemedetails - en to ar translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (Theme)
en: Name of the current Plasma Style
ar: اسم نمط بلازما الحالي

en: Unable to create a temporary file.
ar: لم يتمكن من إنشاء ملف مؤقت

en: Unable to download the theme: %1
ar: لم يتمكن من تنزيل السمة: %1

en: Theme installed successfully.
ar: ثبتت السمة بنجاح.

en: Theme installation failed.
ar: فشل في تثبيت السمة.

en: Removing theme failed: %1
ar: فشل في إزالة السمة: %1

en: This tool allows you to set the theme of the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
ar: تتيح لك هذه الأداة ضبط السمة لجلسة البلازما الحالية، دون ضبطه عن طريق الخطأ على نظام إما غير متوفر ، أو تم تعيينه بالفعل.

en: The name of the theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
ar: اسم السمة الذي ترغب في تعيينه لجلسة البلازما الحالية(تمرير مسار كامل سيستخدم فقط الجزء الأخير من المسار)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
ar: اعرض جميع السمات المتوفرة على النظام (وما السمة الحالية)

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
ar: تم بالفعل تعيين السمة المطلوبة "%1" كسمة لجلسة البلازما الحالية.

en: The current Plasma session's theme has been set to %1
ar: عينت سمة جلسة بلازما الحالية لـ%1

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ar: لم يعثر على السمة المطلوبة "%1". السمة يجب أن تكون واحدة من الخيارات التالية: %2

en: You have the following Plasma themes on your system:
ar: لديك سمات بلازما التالية على نظامك:

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: All themes
ar: جميع السمات

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Light themes
ar: سمات فاتحة

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Dark themes
ar: سمات مظلمة

[ctx: @item:inlistbox filters displayed themes]
en: Color scheme compatible
ar: متوافق مع تشكيلة الألوان

en: Install from File…
ar: ثبت من ملف...

en: Get New…
ar: احصل على جديد…

en: Follows color scheme
ar: تتبع تشكيلة الألوان

en: Edit Theme…
ar: حرر السمة...

en: Remove Theme
ar: أزل السمة

en: Restore Theme
ar: استعد السمة

en: Open Theme
ar: افتح سمة

en: Theme Files (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
ar: ملفات السمة (*.zip *.tar.gz *.tar.bz2)
