plasma-workspace - en to ar translation catalogue (17 entries)

[ctx: Name of the fallback "freedesktop" sound theme]
en: FreeDesktop
ar: فري دسكتوب

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ar: سمة صوتية احتياطية من freedesktop.org

[ctx: @info:status]
en: Unable to create a temporary file.
ar: لم يتمكن من إنشاء ملف مؤقت

[ctx: @info:status]
en: Unable to download the sound theme archive: %1
ar: لم يتمكن من تنزيل أرشيف سمة الصوت: %1

[ctx: @info:status]
en: The archive could not be opened.
ar: تعذّر فتح الأرشيف.

[ctx: @info:status]
en: Theme installed successfully. | Themes installed successfully.
ar[0]: ثُبتت السمة بنجاح.
ar[1]: ثُبتت السمة بنجاح.
ar[2]: ثُبتت السمتان بنجاح.
ar[3]: ثُبتت السمات بنجاح.
ar[4]: ثُبتت السمات بنجاح.
ar[5]: ثُبتت السمات بنجاح.

[ctx: @info:status]
en: The archive does not contain a valid sound theme.
ar: الأرشيف لا يحوي على سمة صوت صالحة.

[ctx: @action:button Install sound theme from file]
en: Install from File…
ar: ثبت من ملف…

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ar: مكن الإشعارات الصوتية

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ar[0]: بناءً على: %2
ar[1]: بناءً على: %2
ar[2]: بناءً على: %2
ar[3]: بناءً على: %2
ar[4]: بناءً على: %2
ar[5]: بناءً على: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ar: معاينة:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ar: عاين صوت "%1"

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ar: عاين الصوت التجريبي لسمة "%1"

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ar: سمة %1 لا تحوي صوت '%2'

en: Failed to preview sound: %1
ar: فشل في معاينة الصوت: %1

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound Theme
ar: اختر سمة الصوت

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
ar: ملفات السمة (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
