plasma-desktop - en to az translation catalogue (189 entries)

en: Unable to create a temporary file.
az: Müvəqqəti bir fayla yarada  bilmir.

en: Unable to download the color scheme: %1
az: %1 rəng sxemini yükləmək mümkün deyil

en: This file is not a color scheme file.
az: Bu fayl rəng sxemi faylı deyil.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
az: "Rəng sxemi" məlumat qovluğu yaratmaq uğursuz oldu.

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
az: Rəng sxemini, "rəng sxemi" məlumatı qovluğu daxilinə kopyalamaq uğursuz oldu

en: Color scheme installed successfully.
az: Rəng sxemi uğurla quraşdırıldı.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
az: Rəng sxeminin adı

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
az: Vurğulama rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
az: İstifadəçi divar kağızı yaratdığı rəngə və ya standart rəngə keçməzdən əvvəl sonuncu istifadə edilən xüsusi vurğu rəngi

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
az: Divar kağızından alınan vurğu rənginin tətbiq edilib-edilməməsi

en: Utility to edit and create color schemes
az: Rəng sxemini yaratmaq və ona düzəliş etmək vasitəsi

en: Utility creation
az: Müəllifi

en: KCM code (reused in here)
az: Bu proqramda təkrar istifadə edilən rəng sxemi ayarları modulunun mənbə kodu (KCM code)

en: Scheme to edit or to use as a base.
az: Düzəliş etmək və ya baza kimi istifadə etmək üçün sxem.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
az: "Belə saxlamaq" düyməsindən fərqli olaraq, basıldıqda, dəyişiklikləri soruşmadan saxlayan "Tətbiq etmək" düyməsini göstərmək

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
az: İdentifikator tərəfindən işarələnmiş başqa tətbiq pəncərələri üçün dialoqukeçici edir

en: Scheme not found, falling back to current one.
az: Sxem tapılmadı, cari rəng sxeminə geri qayıtmaq.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
az: Pəncərə Fonunda pəncərə Mətni

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
az: Pəncərə mətni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
az: Düymə Fonundakı düymə Mətni

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
az: Düyməyə basmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Normal Mətn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
az: Seçilmiş mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Keçid Mətni

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
az: keçid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş. Ziyarət olunan Mətn

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
az: ziyarət olunan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Aktiv Mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Qeyri-aktiv Mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Neqativ Mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Neytral Mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
az: Seçilmiş Normal Fonda Seçilmiş Pozitiv Mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Normal Mətnə Baxış

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
az: Normal mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Keçid Mətninə baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Ziyarət olunan Mətnə baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Aktiv Mətnə baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Qeyri-aktiv Mətnə baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Neqativ Mətnə baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Neytral Mətnə baxış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
az: Normal Fonda Pozitiv Mətnə baxış

en: Varies
az: Bir neçə rəng

en: Normal Background
az: Normal Fon

en: Alternate Background
az: Alternativ Fon

en: Normal Text
az: Normal Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
az: Qeyri-aktiv Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
az: Aktiv Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
az: Keçid Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
az: Ziyarət olunan Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
az: Neqativ Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
az: Neytral Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
az: Pozitiv Mətn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
az: Fokusun İşıqlanması

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
az: Siçan üzərində olduqda işıqlanma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
az: Rəng toplusu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
az: Baxmaq/Dəyişmək üçün rəng toplusu

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
az: Ümumi Rənglər

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
az: Baxış sahəsi

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
az: Pəncərə

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
az: Düymə

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
az: Seçilmə

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
az: İp ucları

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
az: Əlavə rənglər

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
az: Başlıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
az: Yeni Sətir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
az: Baxış sahəısi Fonu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
az: Baxış sahəsi Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
az: Pəncərə Fonu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
az: Pəncərə Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
az: Düymə Fonu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
az: Düymə Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
az: Seçim Fonu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
az: Seçim Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
az: Seçim Qeyri-aktiv Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
az: İp ucları Fonu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
az: İp ucları Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
az: Aktiv Başlıq çubuğu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
az: Aktiv Başlıq çubuğu Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
az: İkili Aktiv Başlıq çubuğu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
az: Qeyri-aktiv Başlıq çubuğu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
az: Qeyri-aktiv Başlıq çubuğu Mətni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
az: İkili Qeyri-aktiv Başlıq çubuğu

en: Options
az: Seçimlər

en: Colors
az: Rənglər

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
az: Sizin saxlanılmamış dəyişiklikləriniz var. Çıxmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Unsaved changes
az: Saxlanılmayan dəyişikliklər

en: Save Color Scheme
az: Rəng sxemini saxlamaq

en: &Enter a name for the color scheme:
az: Rəng sxeminin adını daxil &edin:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
az: Bu adla rəng sxemi artıq mövcuddur.
    Üstünə yazmaq istəyirsiniz?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
az: Üstünə yazmağa imtiyazınız yoxdur

en: Error
az: Xəta

en: Inactive
az: Qeyri-aktiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
az: Rəng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
az: Sıxlığı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
az: Əlçatmaz elementlərin rəngi

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
az: Heç biri

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
az: Solğunlaşdırma

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
az: Bozarmaq

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
az: Çalar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
az: Əlçatmaz elementlərin rəngi

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
az: Heç biri

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
az: Kölgələmək

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
az: Qaranlıq

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
az: İşıqlı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
az: Kontrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
az: Əlçatmaz elementlərin rəng pilləsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
az: Əlçatmaz elementlərin intensivlik pilləsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
az: Əlçatmaz rənglər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
az: Əlçatmaz elementlərin kontrastı

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
az: Heç biri

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
az: Bozarmaq

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
az: Çalar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
az: Əlçatmaz elementlərin kontrast pilləsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
az: &Effektləri qeyri-aktiv pəncərəyə tətbiq etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
az: Müxtəlif rəngləri qeyri-&aktiv seçilmişlər üçün istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
az: Siyahı çeş&idlənən sütunu seçmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
az: Bütün rəngləri vurğulama rəngi ilə rəngləmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
az: Vurğulama rəngin pəncərənin başlıq zolağına tətbiq edilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
az: Rənglənmə gücü:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
az: 3D effektlər (çərçıvə kölgələri və qabarıqlıq)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
az: Kölgələmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
az: Maksimum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
az: Kontrast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
az: Adi fonda adi mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
az: Normal fonda keçid mətni

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
az: keçid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
az: Normal Fonda ziyarət olunan Mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
az: ziyarət olunan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
az: Normal fonda aktiv mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
az: Aktiv mətn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
az: Normal fonda qeyri-aktiv mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
az: Qeyri-aktiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
az: Normal fonda neqativ mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
az: Neqativ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
az: Normal fonda neytral mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
az: Neytral

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
az: Normal fonda pozitiv mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
az: Pozitiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
az: Normal fonda kursor üzərində dayanan mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
az: kursorun işarələməsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
az: Keçid fonunda keçid mətni
    (Qeyd: Keçid fonu keçid mətndən əldə edilmişdir və bu anda ayrıca konfiqurasiya edilə bilməz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
az: Ziyarət olunan fonda baxılan mətn
    (Ziyarət olunan Fon ziyarət edilmiş Mətndən alınmışdır və bu anda ayrıca konfiqurasiya edilə bilməz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
az: Aktiv Fonda aktiv Mətn
    (Qeyd: Aktiv Fon Aktiv Mətndən götürülmüşdür və bu anda ayrıca konfiqurasiya edilə bilməz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
az: Altrernativ Fonda Qeyri-aktiv Mətn

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
az: alternativ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
az: Neqativ Fonda neqativ Mətn
    (Qeyd: Neqativ Fon Neqativ Mətndən götürülmüşdür və bu anda ayrıca konfiqurasiya edilə bilməz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
az: Neytral Fonda neytral Mətn
    (Qeyd: Neytral Fon Neytral Mətndən alınmışdır və bu anda ayrıca konfiqurasiya edilə bilməz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
az: Pozitiv Fonda pozitiv Mətn
    (Qeyd: Pozit Fon Pozitiv Mətndən götürülmüşdür və hazırda ayrıca konfiqurasiya edilə bilməz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
az: Normal Fonda Fokus

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
az: fokus

en: This module lets you choose the color scheme.
az: Bu modul rəng sxemini seçməyə imkan verir.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
az: "%1" rəng sxemi quraşdırılmayıb. Onun əvəzinə standart mövzunun seçilməsi.

en: All Schemes
az: Bütün sxemlər

en: Light Schemes
az: İşıqlı sxemlər

en: Dark Schemes
az: Tünd sxemlər

en: Use accent color:
az: Vurğulama rəngi istifadə edin:

en: From current color scheme
az: Cari rəng sxemindən

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
az: Cari divar kağızından

en: Custom:
az: Fərdi:

en: Choose custom accent color
az: Vurğulama rəngini seçin

en: Window Title
az: Pəncərə Başlığı

en: Window text
az: Pəncərə mətni

en: Button
az: Düymə

[ctx: Hyperlink]
en: link
az: keçid

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
az: ziyarət olunan

en: Normal text
az: Normal mətn

en: Highlighted text
az: İşıqlanan mətn

en: Disabled text
az: Söndürülmüş mətn

en: Edit Color Scheme…
az: Rəng Sxeminə Düzəliş...

en: Remove Color Scheme
az: Rəng Sxemini Silmək

en: Restore Color Scheme
az: Rəng Sxemini Bərpa etmək

en: Install from File…
az: Fayldan quraşdırmaq...

en: Get New Color Schemes…
az: Yeni Rəng Sxemi Almaq...

en: Open Color Scheme
az: Rəng Sxemini Açmaq

en: Color Scheme Files (*.colors)
az: Rəng Sxemi Faylları (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
az: Bu alət, mövcud olmayan,və ya artıq quraşdırılmış təsadüfi seçilmiş rəng sxemini seçmədən cari Plasma sesiyası üçün rəng sxemini quraşdırmağa imkan verir.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
az: Cari Plasma sesiyanız üçün quraşdırmaq istədiyiniz rəng sxeminin adı (tam yolu keçərkən, yalnız yolun son hissəsini istifadə edəcək)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
az: Sistemdə mövcud olan bütün rəng sxemlərini göstərmək (və mövcud olan mövzunun)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
az: Təyin etmək istədiyiniz seçim rənginin adı. SVG rənginin adları (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) və rənglərin 'hex' kodları dəstəklənir. Üz qabığını genişləndirmək imkanı varsa onaltılıq kodu göstərin.

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
az: Tələb olunan "%1" mövzusu, artıq cari Plasma sesiyası üçün mövzu kimi quraşdırılıb.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
az: %1 rəng sxemi cari Plasma sesiyasına uğurla tətbiq edildi

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
az: "%1" mövzusu tapılmadı. Mövzu aşağıdakı variantlardan biri olmalıdır: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
az: Siz rəng sxeminə boş ad verməyə nail oldunuz, hansı ki, bu dəstəklənmir.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
az: Rəng sxemi kimi quraşdırmağa çalışdığınız fayl, %1, rəng sxemi kimi tanına bilmədi.

en: Successfully applied the accent color %1
az: Seçim rəngi %1 uğurla tətbiq olundu

en: Invalid accent color
az: Səhv seçim rəngi

en: You have the following color schemes on your system:
az: Sisteminizdə aşağıdakı rəng sxemləri var:

en:  * %1 (current color scheme)
az:  * %1 (cari rəng sxemi)
