plasma-desktop - en to az translation catalogue (430 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
az: Şriftləri şəxsi istifadə (yalnız siz istifadə edə biləcəksiniz), yoxsa ümumi sistem üçün (bütün istifadəçilər istifadə edə bilər) quraşdırmaq istəyirsiniz?

en: Where to Install
az: Quraşdırma yeri

en: Font Installer
az: Şrift quraşdırıcı

en: Simple font installer
az: Sadə şrift quraşdırıcı

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
az: Winid tərəfindən təyin olunan X tətbiqi üçün dialoqu müvəqqəti edir

en: URL to install
az: Quraşdırmaq üçün URL

en: Print
az: Çap

en: Canceling…
az: İmtina edilir...

en: Font Printer
az: Şrift çapı

en: Simple font printer
az: Sadə şrift çapı

en: Size index to print fonts
az: Şriftləri çap etmək üçün göstəricilərin ölçüsü

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
az: Çap üçün, "Family,Style" kimi göstərilmiş şrift, (hansı ki, Style - burada 24-bitlik onlu saydır) <weight><width><slant> kimi tərtib edilmişdir.

en: File containing list of fonts to print
az: Fayl çap üçün şriftlərin siyahısından ibarətdir

en: Remove file containing list of fonts to print
az: Çap şriftlərindən ibarət faylı silmək

en: Open an existing font file
az: Mövcud şirift faylını açın

en: Print font preview
az: Şriftin görünüşünü çap edin

en: Select Font to View
az: Şrifti baxmaq üçün seçmək

en: URL to open
az: URL açmaq

en: Font Viewer
az: Şriftə baxış vasitəsi

en: Simple font viewer
az: Sadə şriftə baxış vasitəsi

en: Duplicate Fonts
az: Şriftlərin dublikatları

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
az: Təkrar şriftlər aşkarlanır. Lütfən gözləyin...

en: No duplicate fonts found.
az: Şriftlərin dublikatları tapılmadı.

en: Delete Marked Files
az: İşarələnmiş faylları silmək

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
az[0]: %1 şrift dublikatı tapıldı.
az[1]: %1 şrift dublikatı tapıldı.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
az: Silmək istədiyinizə əminsiniz?
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
az: Silmək istədiyinizə əminsiniz?:

en: Cancel font scan?
az: Şriftin aşkarlanması ləğv edilsin?

en: Font/File
az: Şrift/Fayl

en: Size
az: Ölçüsü

en: Date
az: Tarix

en: Links To
az: Buraya keçid

en: Open in Font Viewer
az: Şrifə baxış vasitəsində açmaq

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Unmark for Deletion
az: Silmək üçün işarələməni ləğv etmək

en: Mark for Deletion
az: Silmək üçün işarələmək

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
az[0]: Şrift, şriftə baxış vasitəsində açılsın?
az[1]: Bütün %1 şriftlər şrift izləyicisində açılsın?

en: Family
az: Şrift ailəsi

en: Style
az: Şrift tərzi

en: Foundry
az: Tökmə

en: FontConfig Match
az: FontConfig Uyğunluğu

en: File Type
az: Fayl Növü

en: File Name
az: Fayl Adı

en: File Location
az: Fayl Yeri

en: Writing System
az: Yazı Sistem

en: Set Criteria
az: Meyarları təyin etmək

en: Symbol/Other
az: Simvol/Digəriləri

en: Filter by %1…
az: %1 ilə süzgəcləmək...

en: Font
az: Şrift

en: Status
az: Vəziyyət

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
az: Bu sütun şrift ailəsinin vəziyyətini və fərdi şrift növlərini göstərir.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
az: <p>Bu quraşdırılmış şriftləri göstərir. Şriftlər şrift ailəsinə görə qruplaşdırılıb və kvadrat mötərizədəki nömrə, şrift ailəsinin mövcud olduğu tərzlərin sayını göstərir, məs.,</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Müntəzəm</li><li>Qalın</li><li>BQalın Kursiv</li><li>Kursiv</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
az: ...üstəgəl %1 çox

en: Delete
az: Silmək

en: Enable
az: Aktiv etmək

en: Disable
az: Söndürmək

en: Print…
az: Çap edin...

en: Reload
az: Yenidən yükləmək

en: Open all %1 fonts in font viewer?
az: Bütün %1 şriftlər şriftə baxış vasitəsində açılsın?

en: All Fonts
az: Bütün Şriftlər

en: Personal Fonts
az: Fərdi Şriftlər

en: System Fonts
az: Sistem Şriftləri

en: Unclassified
az: Sinifləndirilməmiş

en: Group
az: Qrup

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
az: <p>Siz "<b>%1</b>" silmək istədiyinizə əminsiniz?</p><p><i>Bu aktual şriftləri deyil, yalnız qrupu siləcəkdir.</i></p>

en: Remove Group
az: Qrupu silmək

en: Remove
az: Silmək

en: Remove group
az: Qrupu silmək

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
az: <h3>Şrift Qrupları</h3><p>Bu siyahı sisteminizdəki mövcud şrift qruplarını göstərir. burada şrift qruplarının 2 əsas növü var: <ul><li><b>Standard</b> şrift meneceri tərəfindən istifadə olunan xüsusi qruplardır.<ul>%1</ul></li><li><b>Fərdi</b> sizin yaratdığınız qruplardır. Şrift ailəsini bu qruplardan birinə əlavə etmək üçün sadəcə olaraq şriftləri siyahıdan tutaraq istədiyiniz qrup daxilinə atın. Şrift ailəsini qrupdan silmək üçün şrifti tutaraq "Bütün Şriftlər" qrupundan kənarlaşdırın</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
az: <li><i>Bütün Şriftlər</i> sisteminizə quraşdırılan bütün şriftlərdən ibarətdir.</li><li><i>Sinifləndirilməmiş</i> "Fərdi" qrupuna daxil edilməmiş bütün şriftlərdən ibarətdir.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
az: <li><i>Bütün şriftlər</i>sisteminizdə quraşdırılmış hər iki - "Sistem" və "Fərdi" şriftlərdən ibarətdir.</li><li><i>Sistem</i>ümumu sistemdə quraşdırılmış, bütün istifadəçilər üçün əlçatan olan şriftlərdən ibarətdir.</li><li><i>Fərdi</i> fərdi şriftlərinizdən ibarətdir.</li><li><i>Sinifləndirilməmiş</i>"Xüsusi" qrupunda yerləşdirilməmiş bütün şriftlərdən ibarətdir.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
az: <qt> <b>"%1"</b> adlı qrup artıq mövcuddur.</qt>

en: Rename…
az: Adını dəyişmək...

en: Export…
az: İxrac...

en: Add to "%1".
az: "%1"-ə əlavə etmək.

en: Remove from current group.
az: Cari qrupdan silmək.

en: Move to personal folder.
az: Fərdi qovluğa köçürmək.

en: Move to system folder.
az: Sistem qovluğuna köçürmək

en: Skip
az: Ötürmək

en: AutoSkip
az: Avtomatik ötürmə

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
az: <h3>İmtina etmək?</h3>İmtina etmək istəyirsiniz?<p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
az: <h3>Başa çatdı</h3><p>Nəzərə alın ki, dəyişikliklər, açıq pəncərələr bağlanaraq yenidən açıldığında onlara tətbiq ediləcəkdir.</p>

en: Do not show this message again
az: Bu ismarıcı bir daha göstərməmək

en: Installing
az: Quraşdırılır

en: Uninstalling
az: Ləğv edilir

en: Enabling
az: Aktiv edilir

en: Moving
az: Köçürülür

en: Updating
az: Yenilənir

en: Removing
az: Silinir

en: Disabling
az: Söndürülür

en: Updating font configuration. Please wait…
az: Şrift ayarları yenilənir. Lütfən, gözləyin...

en: Unable to start backend.
az: Geri yazılım başladılmır

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
az: Geri yazılım çökdü, lakin yenidən başladıldı. Lütfən, yenidən cəhd edin.

en: <h3>Error</h3>
az: <h3>Xəta</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
az: <i>%1</i> yüklənən bilmədi

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
az: Sistem geri yazılımı çökdü. Lütfən, yenidən cəhd edin<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
az: <i>%1</i> bitmap şriftidir və bunlar sisteminizdə deaktiv edilmişdir.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
az: <i>%1</i>artıq sisteminizdə quraşdırılmış <b>%2</b> şriftindən ibarətdir.

en: <i>%1</i> is not a font.
az: <i>%1</i> şrift deyil.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
az: <i>%1</i> ilə əlaqəli bütün faylları silmək olmur

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
az: Sistemin uyğun xidməti başladıla bilmədi<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
az: <i>%1</i> artıq mövcuddur.

en: <i>%1</i> does not exist.
az: <i>%1</i> mövcud deyil.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
az: İcazə verilmədi.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
az: Dəstəklənməyən əməl.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
az: Doğrulama alınmadı.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
az: Əməliyyat zamanı gözlənilməz xəta: <i>%1</i>

en: Font Management
az: Şrift idarəetməsi

en: Developer and maintainer
az: Tərtibatçı və müşayətçi

en: Create New Group…
az: Yeni Qrup yaradın...

en: Remove Group…
az: Qrupu silin...

en: Enable Fonts in Group…
az: Qrupdakı Şrifləri Aktiv etmək...

en: Disable Fonts in Group…
az: Qrupdakı Şrifləri Söndürmək...

en: This displays a preview of the selected font.
az: Bu, seçilmiş şriftin ilkin görüntüsünü göstərir.

en: Find Duplicates…
az: Təkrarlarını Tapmaq...

en: Scan for Duplicate Fonts…
az: Təkrarlanan Şriftləri Tapmaq...

en: Install from File…
az: Fayldan quraşdırmaq...

en: Install fonts from a local file
az: Şrifti yerli fayldan quraşdırmaq

en: Get New Fonts…
az: Yeni Şriftlər Almaq...

en: Download new fonts
az: Yeni şriftləri yükləmək

en: Delete Selected Fonts…
az: Seçilmiş şriftləri silmək...

en: Change Preview Text…
az: Öncədən baxış mətnini dəyişmək...

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
az: <h1>Şrift quraşdırıcı</h1><p>Bu modul sizə TrueType, Type1 və Bitmap şriftlərini quraşdırmağa imkan verir.</p><p>Siz həmçinin Konqueror da istifadə edərək şriftlər quraşdıra bilərsiniz: şriftlərin növlərini:/ Konquerorun ünvan sətrinə daxil edin və bu sizə quraşdırılmış şriftləri göstərəcəkdir. Şrifti quraşdırmaq üçün onu sadəcə qovluğa köçürün.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
az: <h1>Şrift quraşdırıcı</h1><p>Bu modul sizə TrueType, Type1 və Bitmap şriftlərini quraşdırmağa imkan verir</p><p>Siz həmçinin Konqueror da istifadə edərək şriftlər quraşdıra bilərsiniz: şriftlərin növlərini:/ Konquerorun ünvan sətrinə daxil edin və bu sizə quraşdırılmış şriftləri göstərəcəkdir. Şrifti quraşdırmaq üçün onu sadəcə onu uyğun qovluğa kopyalayın - yalnız özünüz istifadə edə biləcəyiniz şrift növləri üçün  "%1" və ya ümumu sistem şrift növləri üçün  "%2" (hər kəs tərəfindən istifadə oluna bilən).</p>

en: Add Fonts
az: Şriftlər əlavə etmək

en: Failed to save list of fonts to print.
az: Çap etmək üçün şriftlərin siyahısıni saxlamaq mümkün olmadı.

en: Failed to start font printer.
az: Şriftləri çap etmək olmadı.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
az: Çap ediləbilən şriftlər yoxdur.
    Siz ancaq bitmap olmayan və aktiv edilmiş şriftləri çap edə bilərsiniz.

en: Cannot Print
az: Çap edilmədi

en: You did not select anything to delete.
az: Silmək üçün heç nə seçmədiniz.

en: Nothing to Delete
az: Silmək üçün heç nə yoxdur

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
az: <p>"<b>%1</b>"<p><p>Silmək istədiyinizə əminsiniz?</p></p>

en: Delete Font
az: Şrifti silmək

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
az[0]: Siz doğrudan %1 şriftini silmək istəyirsiniz?
az[1]: Siz doğrudan %1 şriftlərini silmək istəyirsiniz?

en: Delete Fonts
az: Şriftləri silmək

en: Deleting font(s)…
az: Şrift(lər) silinir...

en: You did not select anything to move.
az: Siz köçürmək üçün heç nə seçmədiniz.

en: Nothing to Move
az: Köçürmək üçün heç nə yoxdur

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
az: <p></p><p>"<b>%1</b>"</p><p> şriftini <i>%2</i>-dən <i>%3</i>-ə <p>Köçürmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: Move Font
az: Şrifti köçürmək

en: Move
az: Köçürmək

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
az[0]: <p>Bu %1 şrifti <i>%2</i>-dən <i>%3</i>-ə köşürmək istədiyinizə əminsiniz</p>
az[1]: <p>Bu %1 şrifti <i>%2</i>-dən <i>%3</i>-ə köşürmək istədiyinizə əminsiniz</p>

en: Move Fonts
az: Şriftləri köçürmək

en: Moving font(s)…
az: Şrift(lər) köçürülür...

en: Export Group
az: Qrupu ixrac etmək

en: No files?
az: Fayl yoxdur?

en: Failed to open %1 for writing
az: Yazmaq üçün %1 açılmadı

en: Create New Group
az: Yeni Qrup yaratmaq

en: Name of new group:
az: Yeni qrupun adı?

en: New Group
az: Yeni Qrup

en: Preview Text
az: Mətnə öncədən baxış

en: Please enter new text:
az: Lütfən, yeni mətn daxil edin:

en: Scanning font list…
az: Şriftlər siyahısı axtarılır...

en: No fonts
az: Şriftlər yoxdur

en: 1 Font | %1 Fonts
az[0]: %1 Şrift
az[1]: %1 Şrift

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
az: <table><tr><td align="right">Aktiv edilib:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Qeyri-aktiv edilib:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Qismən aktiv edilib:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Yekun:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
az: <table><tr><td align="right">Aktiv edilib:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Qeyri-aktiv edilib:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Yekun:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
az: Hər bir əlaqəli sənədlər axtarılır...

en: Scanning Files…
az: Fayllar axtarılır...

en: Looking for additional files to install…
az: Quraşdırmaq üçün əlavə fayllar axatarılır...

en: Looking for files associated with %1
az: %1 ilə əlaqəli fayllar axtarılır

en: Installing font(s)…
az: Şrift(lər) quaraşdırılır...

en: You did not select anything to enable.
az: Siz akiv etmək üçün bir şey seçmədiniz.

en: You did not select anything to disable.
az: Siz qeyri-aktiv üçün heç nə seçmədiniz.

en: Nothing to Enable
az: Aktiv etmək üçün heç nə yoxdur

en: Nothing to Disable
az: Qeyri-aktiv etmək üçün heç nə yoxdur

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
az: <p>'<b>%1</b>' </p><p>şriftini aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
az: <p>'<b>%1</b>' </p><p>şriftini qeyri-aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
az: <p>'<b>%2</b>' daxilindəki '<b>%1</b>' </p><p>şriftini aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
az: <p>'<b>%2</b>' daxilindəki '<b>%1</b>' </p><p>şriftini qeyri-aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: Enable Font
az: Şrifit aktiv etmək

en: Disable Font
az: Şrifti qeyri-aktiv etmək

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
az[0]: %1 şriftinia aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?
az[1]: %1 şriftlərini aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
az[0]: %1 şriftinia qeyri-aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?
az[1]: %1 şriftinia qeyri-aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
az[0]: <p>'<b>%2</b>' qrupu daxilindəki %1 şriftini aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>
az[1]: <p>'<b>%2</b>' qrupu daxilindəki %1 şriftlərini aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
az[0]: <p>'<b>%2</b>' qrupu daxilindəki %1 şriftini qeyri-aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>
az[1]: <p>'<b>%2</b>' qrupu daxilindəki %1 şriftlərini qeyri-aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?</p>

en: Enable Fonts
az: Şriftləri aktiv etmək

en: Disable Fonts
az: Şriftləri qeyri-aktiv etmək

en: Enabling font(s)…
az: Şrift(lər) aktiv edilir...

en: Disabling font(s)…
az: Şrift(lər) qeyri-aktiv edilir...

en: Print Font Samples
az: Şrift nümunələrini çap etmək

en: Select size to print font:
az: Çap ediləcək şriftin ölçüsü:

en: Waterfall
az: Əsas ölçülər

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
az: Şriftləri yalnız "%1" və ya "%2"-yə quraşdırmaq olar.

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
az: Arxivi quraşdıra bilməzsiniz.
    "%1" arxivindəkiləri çıxarın və hər birini ayrı-ayrı quraşdırın.

en: Cannot copy fonts
az: Şriftləri kopyalamaq mümkün deyil

en: Cannot move fonts
az: Şriftləri köçürmək mümkün deyil

en: Only fonts may be deleted.
az: Yalnız şriftlər silinə bilər.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
az: Şriftləri yalnız "%1"-dən və ya "%2"-dən silmək olar.

en: Please specify "%1" or "%2".
az: "%1" və ya "%2" göstərin.

en: No special methods supported.
az: Xüsusi metodlar dəstəklənmir.

en: Fonts
az: Şriftlər

en: Failed to start the system daemon
az: Sistem xidmətini başlatmaq mümkün olmadı

en: Backend died
az: Geri izləmə çökdü

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
az: %1 bitmap şrifti deyil, və bunlar sisteminizdə qeyri-aktiv edilib.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
az: %1, artıq sisteminizə quraşdırılmış <b>%2</b> şriftindən ibarətdir.

en: %1 is not a font.
az: %1 şrift deyil.

en: Could not remove all files associated with %1
az: %1 ilə əlaqəli bütün fayllar silinə bilmir

en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
az: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
    AaBbCcÇçDdEeƏəFfGgĞğHhXxIıİiJjKkQqLlMmNnOoÖöPpRrSsŞşTtUuÜüVvYyZz

en: No characters found.
az: Simvollar tapılmadı.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
az: Zəfər, jaketini də papağını da götür, bu axşam hava çox soyuq olacaq

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
az: ABCÇDEƏFGĞHXIİJKQLMNOÖPRSŞTUÜVYZ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
az: abcçdeəfgğhxıijkqlmnoöprsştuüvyz

en: ERROR: Could not determine font's name.
az: XƏTA: Şriftin adını müəyyən etmək mümkün deyil.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
az[0]: %2 [1 piksel]
az[1]: %2 [%1 piksel]

en: Personal
az: Fərdi Şriftlər

en: System
az: Sistem şrifti

en: All
az: Bütün Şriftlər

en: Thin
az: İncə

en: Extra Light
az: Çox işıqlı

en: Ultra Light
az: Ultra işıqlı

en: Light
az: İşıqlı

en: Regular
az: Adi

en: Medium
az: Orta

en: Demi Bold
az: Yarı-qalın

en: Semi Bold
az: Yarı qalın

en: Bold
az: Qalın

en: Extra Bold
az: Çox qalın

en: Ultra Bold
az: Ultra qalın

en: Black
az: Qara

en: Heavy
az: Ağır

en: Roman
az: Düz

en: Italic
az: Kursiv

en: Oblique
az: Çəpinə

en: Ultra Condensed
az: Ultra sıxılmış

en: Extra Condensed
az: Çox sıxılmış

en: Condensed
az: Sıxılmış

en: Semi Condensed
az: Yarı sıxılmış

en: Semi Expanded
az: Yarı geniş

en: Expanded
az: Geniş

en: Extra Expanded
az: Çox geniş

en: Ultra Expanded
az: Ultra geniş

en: Monospaced
az: Bərabərenli

en: Charcell
az: Bərabərenli

en: Proportional
az: Mütənasib

en: Other, Control
az: Müxtəlif, İdarəedici

en: Other, Format
az: Başqa, Formatlanmış

en: Other, Not Assigned
az: Digər, Təyin olunmamış

en: Other, Private Use
az: Digər, Şəxsi istifadə

en: Other, Surrogate
az: Digər, Əvəzedici

en: Letter, Lowercase
az: Hərflər: Kiçik

en: Letter, Modifier
az: Hərflər: Dəyişdirici

en: Letter, Other
az: Hərflər: Digəri

en: Letter, Titlecase
az: Hərflər: Başlıq üçün

en: Letter, Uppercase
az: Hərflər: Böyük

en: Mark, Spacing Combining
az: Nişan, Ara boşluqları

en: Mark, Enclosing
az: Nişan, Mötərizədə

en: Mark, Non-Spacing
az: Nişan, Aralıqsız

en: Number, Decimal Digit
az: Say: Onluq rəqəmlər

en: Number, Letter
az: Say: Hərflər

en: Number, Other
az: Say: Digəri

en: Punctuation, Connector
az: Nöqtələmə işarəsi: Birləşdirici

en: Punctuation, Dash
az: Nöqtələmə işarəsi: Tire

en: Punctuation, Close
az: Nöqtələmə işarəsi: Bağlayan

en: Punctuation, Final Quote
az: Nöqtələmə işarəsi: Bağlanan dırnaq

en: Punctuation, Initial Quote
az: Nöqtələmə işarəsi: Açılan dırnaq

en: Punctuation, Other
az: Nöqtələmə işarəsi: Digəri

en: Punctuation, Open
az: Nöqtələmə işarəsi: Açılan

en: Symbol, Currency
az: Simvol: Valyuta

en: Symbol, Modifier
az: Simvol: Dəyişdirici

en: Symbol, Math
az: Simvol: Riyazi

en: Symbol, Other
az: Simvol: Digəri

en: Separator, Line
az: Ayırıcı: Sətir

en: Separator, Paragraph
az: Ayırıcı: Paraqraf

en: Separator, Space
az: Ayırıcı: Boşluq

en: Category
az: Kateqoriya

en: XML Decimal Entity
az: XML-də istifadəsi

en: Show Face:
az: Görünüşü:

en: Install…
az: Quraşdırın...

en: Change Text…
az: Mətni dəyişdirin...

en: Could not read font.
az: Şrift oxuna bilmir.

en: Preview String
az: Öncədən baxış sətiri

en: Please enter new string:
az: Yeni sətir daxil edin:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
az: &Əsas Alətlər paneli

en: Preview Type
az: Baxış növü

en: Standard Preview
az: Standart sətir

en: All Characters
az: Bütün simvollar

en: Unicode Block: %1
az: Unikod Bloku: %1

en: Unicode Script: %1
az: Unikod Yazısı: %1

en: Basic Latin
az: Əsas latın

en: Latin-1 Supplement
az: Əlavə Latın-1

en: Latin Extended-A
az: Genişləndirilmiş Latın-A

en: Latin Extended-B
az: Genişləndirilmiş Latın-B

en: IPA Extensions
az: İPA, genişləndirilmiş

en: Spacing Modifier Letters
az: Aralıq Dəyişdirici Hərflər

en: Combining Diacritical Marks
az: Diakritik işarələr

en: Greek and Coptic
az: Yunan və Kopt əlifbası

en: Cyrillic
az: Kirill

en: Cyrillic Supplement
az: Əlavə kirill simvolları

en: Armenian
az: Erməni

en: Hebrew
az: İvrit

en: Arabic
az: Ərəb

en: Syriac
az: Suriya əlifbası

en: Arabic Supplement
az: Əlavə ərəb yazısı simvolları

en: Thaana
az: Tana

en: Devanagari
az: Devanaqari

en: Bengali
az: Benqal yazısı

en: Gurmukhi
az: Gürmühi

en: Gujarati
az: Qucarti

en: Telugu
az: Teluqu

en: Thai
az: Tay

en: Tibetan
az: Tibet

en: Georgian
az: Gürcü

en: Hangul Jamo
az: Hanqul Jamo

en: Ethiopic
az: Efiopiya

en: Ethiopic Supplement
az: Əlavə Efiopiya yazısı simvolları

en: Cherokee
az: Çeroki

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
az: Vahid Kanada Aborogenləri Hecaları

en: Ogham
az: Oqham

en: Runic
az: Runi

en: Tagalog
az: Taqaloq

en: Tagbanwa
az: Taqbanva

en: Mongolian
az: Monqol

en: Tai Le
az: Tay Le

en: New Tai Lue
az: Yeni Tay Le

en: Khmer Symbols
az: Khmer Simvolları

en: Buginese
az: Buqines

en: Balinese
az: Balines

en: Phonetic Extensions
az: Genişləndirilmiş Fonetik

en: Phonetic Extensions Supplement
az: Əlavə Genişləndirilmiş Fonetik

en: Combining Diacritical Marks Supplement
az: Simvollar üçün əlavə diakritik işarələr toplusu

en: Latin Extended Additional
az: Latın: Əlavə genişləndirilmiş

en: Greek Extended
az: Yunan: Genişləndirilmiş

en: General Punctuation
az: Nöqtələmə işarələri

en: Superscripts and Subscripts
az: Sətirüstü və sətiraltı işarələr

en: Currency Symbols
az: Valyuta simvolları

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
az: Simvollar üçün diakritik işarələr toplusu

en: Letter-Like Symbols
az: Hərfəbənzər simvollar

en: Number Forms
az: Say formaları

en: Arrows
az: Oxlar

en: Mathematical Operators
az: Riyazi əməllər

en: Miscellaneous Technical
az: Müxtəlif Texniki

en: Control Pictures
az: Kodları idarə edən simvollar

en: Optical Character Recognition
az: Optik tanıma simvolları

en: Enclosed Alphanumerics
az: Qapalı Alfasaylar

en: Box Drawing
az: Çərçivə simvolları

en: Block Elements
az: Doldurma simvolları

en: Geometric Shapes
az: Həndəsi fiqurlar

en: Miscellaneous Symbols
az: Müxtəlif simvollar

en: Dingbats
az: Naxış simvolları

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
az: Müxtəlif riyazi A-simvolları

en: Supplemental Arrows-A
az: Əlavə A-oxları

en: Braille Patterns
az: Brayla əlifbası

en: Supplemental Arrows-B
az: Əlavə B-oxları

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
az: Müxtəlif riyazi B-simvolları

en: Supplemental Mathematical Operators
az: Əlavə riyazi əməllər

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
az: Müxtəlif simvollar və oxlar

en: Glagolitic
az: Qlaqolitik

en: Latin Extended-C
az: Genişləndirilmiş Latın-C

en: Coptic
az: Kopt

en: Georgian Supplement
az: Gürcü əlifbasının əlavə simvolları

en: Tifinagh
az: Tifinaq

en: Ethiopic Extended
az: Efiopiya yazısının genişləndirilmiş simvollar toplusu

en: Supplemental Punctuation
az: Genişləndirilmiş nöqtələmə işarələri

en: CJK Radicals Supplement
az: Əlavə ÇYK (CJK) heroqlif açarları

en: Kangxi Radicals
az: Kansi lüğətinin heroqlif açarları

en: Ideographic Description Characters
az: Heroqliflərin aşıqlaması simvolları

en: CJK Symbols and Punctuation
az: ÇYK (CJK) simvolları və nöqtələmə işarələri

en: Hiragana
az: Hiraqana

en: Hangul Compatibility Jamo
az: Hanqıl ilə kombinasiya olunan Jamo

en: Bopomofo Extended
az: Genişləndirilmiş Bopomofo

en: CJK Strokes
az: ÇYK (CJK) cizgiləri

en: Katakana Phonetic Extensions
az: Katakana Fonetik Genişlənməsi

en: Enclosed CJK Letters and Months
az: Qapalı ÇYK Hərf və Ayları

en: CJK Compatibility
az: CYK uyğun işarələri

en: CJK Unified Ideographs Extension A
az: ÇYK birləşik heroqlifləri, A-genişlənməsi

en: Yijing Hexagram Symbols
az: İ-szin hexaqramma simvolları

en: CJK Unified Ideographs
az: ÇYK birləşik heroqlifləri

en: Yi Syllables
az: Yi yazısı hecaları

en: Yi Radicals
az: Yi yazısının heroqlif açarları

en: Modifier Tone Letters
az: Ton dəyişdirmə simvolları

en: Latin Extended-D
az: Latın D-genişlənməsi

en: Syloti Nagri
az: Siloti Naqri

en: Phags-pa
az: Laqba-Lama kvadrat yazısı

en: Hangul Syllables
az: Hanqıl hecaları

en: High Surrogates
az: Surroqat cütlüklərin yuxarı hissəsi

en: High Private Use Surrogates
az: Tez-tez istifadə olunan Surroqat cütlüklərin yuxarı hissəsi

en: Low Surrogates
az: Surroqat cütlüklərin aşağı hissəsi

en: Private Use Area
az: Şəxsi istifadə sahəsi

en: CJK Compatibility Ideographs
az: ÇYK (CJK) uyğun heroqlifləri

en: Alphabetic Presentation Forms
az: Əlifba təqdimetmə formaları

en: Arabic Presentation Forms-A
az: Ərəb hərflərinin A-təqdimetmə formaları

en: Variation Selectors
az: Variant seçiciləri

en: Vertical Forms
az: Şaquli formalar

en: Combining Half Marks
az: Kombinasiya olunan yarım nişanlar

en: CJK Compatibility Forms
az: ÇYK (CJK) uyğun formaları

en: Small Form Variants
az: Kçik ölçülü variantlar

en: Arabic Presentation Forms-B
az: Ərəb hərflərinin B-tədimetmə formaları

en: Half-Width and Full-Width Forms
az: Yarınenli və Tamenli formalar

en: Specials
az: Xüsusi simvollar

en: Linear B Syllabary
az: B xətti yazının hecaları

en: Linear B Ideograms
az: B xətti yazının heroqlifləri

en: Aegean Numbers
az: Egey rəqəmləri

en: Ancient Greek Numbers
az: Qədim Yunan rəqəmləri

en: Old Italic
az: Etrusk əlifbası

en: Gothic
az: Qotik əlifbası

en: Ugaritic
az: Uqarit əlifbası

en: Old Persian
az: Köhnə fars mixi yazısı hərfləri

en: Deseret
az: Desert

en: Shavian
az: Bernard Şou əlifbası

en: Osmanya
az: Osmanya (Somali əlifbası)

en: Cypriot Syllabary
az: Kipr Heca işarələri

en: Phoenician
az: Finikiya əlifbası

en: Kharoshthi
az: Xaroşiti

en: Cuneiform
az: Mixi yazısı

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
az: Mixi yazısı, saylar və nöqtələmə işarələri

en: Byzantine Musical Symbols
az: Bizans musiqi simvolları

en: Musical Symbols
az: Musiqi simvolları

en: Ancient Greek Musical Notation
az: Qədim Yunan musiqi notları

en: Tai Xuan Jing Symbols
az: Tay Syuan Tszin simvolları

en: Counting Rod Numerals
az: Şərqi Asiya hesab çubuqları

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
az: Riyazi əlifba-say simvolları

en: CJK Unified Ideographs Extension B
az: ÇYK birləşik heroqlif B-genişləməsi

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
az: ÇYK uyğun heroqlif əlavələri

en: Tags
az: Etiketlər

en: Variation Selectors Supplement
az: Əlavə variant seçiciləri

en: Supplementary Private Use Area-A
az: Şəxsi istifadə üçün A-sahəsi əlavələri

en: Supplementary Private Use Area-B
az: Şəxsi istifadə üçün B-sahəsi əlavələri

en: Braille
az: Brayla əlifbası

en: Canadian Aboriginal
az: Kanada Aborogenlərinin yazısı

en: Common
az: Ümumi yazı

en: Cypriot
az: Kipr yazısı

en: Greek
az: Yunan yazısı

en: Hangul
az: Hanqıl

en: Inherited
az: Miras qalan

en: Latin
az: Latın

en: Linear B
az: Xətti-B

en: Phags Pa
az: Laqba-Lamı kvadrat yazısı

en: Yi
az: Yi yazısı
