plasma-workspace - en to az translation catalogue (61 entries)

en: Appearance
az: Görünüş

en: Calendar
az: Təqvim

en: Time Zones
az: Saat Qurşağı

en: Events
az: Tədbirlər

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
az: Əlavə edin…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
az: Yeni tədbir əlavə edin

en: No events for today
az: Bu gün üçün heç bir tədbir yoxdur

en: No events for this day
az: Bu günə heç bir tədbir yoxdur

en: Switch…
az: Dəyişdirmək...

en: Switch to another timezone
az: Başqa saat qurşağına dəyişmək

en: Information:
az: Məlumat:

en: Show date
az: Tarixi göstərmək

en: Adaptive location
az: Uyğun məkan

en: Always beside time
az: Həmişə vaxtın yanında

en: Always below time
az: Həmişə vaxtdan aşağıda

en: Show seconds
az: Saniyəni göstərmək

en: Show time zone:
az: Saat qurşağını göstərilsin:

en: Only when different from local time zone
az: Yalnız yerli saat qurşağınından fərqlənən

en: Always
az: Həmişə

en: Display time zone as:
az: Saat qurşağını belə göstərmək:

en: Code
az: Kod

en: City
az: Şəhər

en: Offset from UTC time
az: UTC vaxtından fərqi

en: Time display:
az: Vaxt:

en: 12-Hour
az: 12-saat

en: Use Region Defaults
az: Bölgə standartlarını istifadə etmək

en: 24-Hour
az: 24-saat

en: Change Regional Settings…
az: Bölgə ayarlarını dəyişmək...

en: Date format:
az: Tarix formatı

en: Long Date
az: Uzun tarix formatı

en: Short Date
az: Qısa tarix formatı

en: ISO Date
az: İSO formatında tarix

[ctx: custom date format]
en: Custom
az: Fərdi

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Time Format Documentation</a>
az: <a href="https://doc.qt.io/qt-5/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Vaxt formatı sənədləşməsi</a>

[ctx: @label:group]
en: Text display:
az: Mətn görünüşü:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
az: Avtomatik

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
az: Mətn sistem şriftlini izləyəcək və bütün mümkün sahəni doldurmaq üçün genişlənəcəkdir.

[ctx: @option:radio setting for manually configuring the font settings]
en: Manual
az: Əl ilə

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
az: Üslubu seçin...

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
az: Şrift seçin

en: General:
az: Əsas:

en: Show week numbers
az: Həftənin nömrələrini göstərmək

en: First day of week:
az: Həftənin ilk günü:

en: Available Plugins:
az: Mövcud Əlavələr:

en: Clock is currently using this time zone
az: Saat, hal-hazıra bu saat qurşağını istifadə edir

en: Remove this time zone
az: Bu saat qurşağını silmək

en: Additional Time Zones
az: Əlavə Saat Qurşaları

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
az: Hamısını bildiriş pəncərəsi əlavəsində göstərmək üçün daha çox saat qurşağı əlavə edin və ya saatın özü üçün onlardan birini istifadə edin

en: Add Time Zones…
az: Saat qurşağı əlavə edin...

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
az: Saat əlavəsi üzərində sürüşdürərək saat qurşağını dəyişin

en: Add More Timezones
az: Daha çox saat qurşaqları əlavə etmək

en: At least one time zone needs to be enabled. Your local timezone was enabled automatically.
az: Ən azı bir saat qurşağını aktiv etmək lazımdır. Sizin yerli saat qurşağınız avtomatik aktiv edilib.

en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə buferinə kopyalamaq

en: Adjust Date and Time…
az: Tarix və Saatı tənzimləyin...

en: Set Time Format…
az: Tarix formatını təyin edin...

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
az: Bugün: %1

en: Other Calendars
az: Digər Təqvimlər

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
az: %1 (UNIX Vaxtı)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
az: %1 (Julian Təqvimi)

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
az: Yerli

en: System's local time zone
az: Sistem yerli saat qurşağı
