plasma-workspace - en to az translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
az: Qurğuların statusu

en: A device can now be safely removed
az: Cihaz indi təhlükəsiz çıxarıla bilər

en: This device can now be safely removed.
az: Bu cihaz indi təhlükəsiz çıxarıla bilər

en: You are not authorized to mount this device.
az: Bu cihazı qoşmağa icazəniz yoxdur.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
az: Bu cihazı söndürməyə icazəniz yoxdur.

en: You are not authorized to eject this disc.
az: Bu diski avadanlıqdan ayırmağa icazəniz yoxdur

en: Could not mount this device as it is busy.
az: Bu cihaz məşğul olduğu üçün qoşulmadı

en: One or more files on this device are open within an application.
az: Bu cihazda ber neçə fayl tətbiq tərəfindən istifadə olunur.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
az[0]: Bu cihazda ber neçə fayl "%2" tətbiq tərəfindən istifadə olunur.
az[1]: Bu cihazda ber neçə fayl "%2" tətbiq tərəfindən istifadə olunur.

en: Could not mount this device.
az: Bu cihaz qoşula bilmədi

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
az: Bu cihaz ayrıla bilmədi

en: Could not eject this disc.
az: Bu cihaz çıxarıla bilmədi
