plasma-desktop - en to az translation catalogue (48 entries)

en: Toggle do not disturb
az: "Narahat etmə" açıb-bağlama açarı

en: Other Applications
az: Digər tətbiqlər

en: Show popups
az: Sürüşüb çıxan pəncərələri göstərmək

en: Show in do not disturb mode
az: "Narahat etmə" rejimində göstərmək

en: Show in history
az: Tarixçədə göstərmək

en: Show notification badges
az: Bildiriş nişanlarını göstərmək

[ctx: @title:table Configure individual notification events in an app]
en: Configure Events
az: Hadisələri tənzimləmək

en: This application does not support configuring notifications on a per-event basis
az: Bu tətbiq hər hadisəyə aid bildirişləri tənzimləyi dəstəkləmir.

en: Show a message in a pop-up
az: İsmarıcı ani pəncərədə göstərmək

en: Play a sound
az: Səsli bildiriş

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound
az: Səsi dinləmək

[ctx: Reset the notification sound to a default one]
en: Reset
az: Sıfırlamaq

en: Choose sound file
az: Səs faylını seçin

[ctx: @action:button Plasma-specific notifications]
en: System Notifications
az: Sistem bildirişləri

[ctx: @action:button Application-specific notifications]
en: Application Settings
az: Tətbiq ayarları

en: Could not find a 'Notifications' widget, which is required for displaying notifications. Make sure that it is enabled either in your System Tray or as a standalone widget.
az: Bildirişləri göstərmək üçün tələb olunan "Bildirişlər" vidjeti tapılmadı. Onun, Sistem treyində və ya bir müstəqil vidjet kimi aktiv edildiyindən əmin olun.

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
az: Bildirişlər hazırda Plasma ilə deyil, "%1 %2" ilə təqdim edilir.

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
az: Bildirişlər hazırda Plasma ilə təqdim edilmir.

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
az: "Narahat etmə" rejimi

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: Enable automatically:
az: Avtomatik aktiv etmək:

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: When screens are mirrored
az: Xarici ekranlarda paylaşıldıqlda

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode during screen sharing]
en: During screen sharing
az: Ekran paylaşıldığı zaman

[ctx: Keyboard shortcut to turn Do Not Disturb mode on and off]
en: Manually toggle with shortcut:
az: Söndürmək və açmaq üçün klaviatura qısayolu:

[ctx: @title:group]
en: Visibility conditions
az: Görüntü şərtləri

en: Critical notifications:
az: Kritik bildirişlər:

en: Show in Do Not Disturb mode
az: "Narahat etməyin" rejimində göstərmək

en: Normal notifications:
az: Normal bildirişlər:

en: Show over full screen windows
az: Tam ekran pəncərələrdə göstərmək

en: Low priority notifications:
az: Az əhəmiyyətli bildirişlər:

en: Show popup
az: Sürüşüb çıxan pəncərələri göstərmək

[ctx: @title:group As in: 'notification popups']
en: Popups
az: Sürüşüb çıxan pəncərələr

[ctx: @label]
en: Location:
az: Məkan:

[ctx: Popup position near notification plasmoid]
en: Near notification icon
az: Bildiriş nişanının yanında

en: Choose Custom Position…
az: Fərdi mövqe seçin...

en: %1 second | %1 seconds
az[0]: %1saniyə
az[1]: %1saniyə

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
az: Bundan sonra gizlətmək:

[ctx: @title:group]
en: Additional feedback
az: Əlavə rəy bildirişi

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
az: Bildirişlərdə göstərmək

en: Application progress:
az: Tətbiqin gedişi:

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
az: Şürüşərək üzə çıxan pəncərələri işin gedişatı zamanı açıq tutmaq

en: Notification badges:
az: Bildiriş nişanları:

en: Show in task manager
az: Tapşırıq menecerində göstərmək

en: Popup Position
az: Sürüşərək üzə çıxan pəncərənin mövqeyi

en: Application Settings
az: Tətbiq Ayarları

en: Applications
az: Tətbiqlər

en: System Services
az: Sistem xidmətləri

en: No application or event matches your search term
az: Axtarış sorğusuna uyğun tətbiq və ya hadisə yoxdur

en: Select an application from the list to configure its notification settings and behavior
az: Bildiriş ayarlarını və davranışlarını tənzimləyəcəyiniz tətbiqləri siyahıdan seçin
