plasma-desktop - en to az translation catalogue (45 entries)

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
az: Bu dəyişikliklərin qüvvəyə minməsi üçün Plazma seansını yenidən başlatmalısınız.

en: Cursor Settings Changed
az: Kursor Ayarları Dəyişdirildi

en: Global Theme Tool
az: Qlobal Mövzu Aləti

en: Command line tool to apply global theme packages for changing the look and feel.
az: Xarici görünüşü dəyişdirmək məqsədi ilə, Qlobal Mövzu paketlərini tətbiq etmək üçün əmrlər sətiri vasitəsi.

en: Maintainer
az: Müşayətçi

en: List available global theme packages
az: Sonuncu mövcud Qlobal Mövzu paketləri

en: Apply a global theme package. This can be the name of a package, or a full path to an installed package, at which point this tool will ensure it is a global theme package and then attempt to apply it
az: Qlobal mövzu paketini tətbiq edin. Bu paket adı və ya quraşdırılmış paketin tam yolu ola bilər, hansı ki bu mərhələdə bu alət onun qlobal mövzu paketi olmasını yoxlayacaq və yenidən cəhd edəcək.

en: Reset the Plasma Desktop layout
az: Plasma İş masası nizamını sıfırlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global look and feel
az: Qlobal Xarici Görünüş

[ctx: @title:window]
en: Delete Permanently
az: Həmişəlik sil

[ctx: @label]
en: Do you really want to permanently delete this theme?
az: Bu elemnti doğrudan həmişəlik silmək istəyirsən?

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
az: Həmişəlik sil

[ctx: @action:button]
en: Cancel
az: İmtina

en: Get New…
az: Yenisini quraşdırın...

en: Contains Desktop layout
az: İş masası tərtibatı tərkibləri

en: Preview Theme
az: Mövzuya öncədən baxış

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove theme
az: Elementləri silmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete the active theme
az: Aktiv mövzunu silmək mümkün deyil

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete system-installed themes
az: Sistemə quraşdırılmış mövzunu silmək mümkün deyil

[ctx: Confirmation question about applying the Global Theme - %1 is the Global Theme's name]
en: Apply %1?
az: %1 tətbiq edilsin?

en: Choose what to apply…
az: Necə tətbiq olunacağını seçin...

en: Show fewer options…
az: Daha az seçimləri göstərmək...

en: Apply
az: Tətbiq edin

en: Cancel
az: İmtina

en: Layout settings:
az: Tərtibat ayarları:

en: Desktop layout
az: İş masası tərtibatı

en: Titlebar Buttons layout
az: Başlıq düymələri qatı

en: Applying a Desktop layout will delete the current set of desktops, panels, docks, and widgets, replacing them with what the theme specifies.
az: İşa masası qatını tətbiq etmək cari iş masası, panellər, dok panellər və vidjetlər dəstini silərək onları, tətbiq edəcəyiniz mövzudakılarla əvəz edəcək.

en: Appearance settings:
az: Xarici görünüş ayarları:

en: Colors
az: Rənglər

en: Application Style
az: Tətbiq üslubu

en: Window Decoration Style
az: Pəncərə örtüyü üslubu

en: Window Decoration Size
az: Pəncərə örtüyünün ölçüsü

en: Icons
az: Nişanlar

en: Plasma Style
az: Plasma üslubu

en: Cursors
az: Kursorlar

en: Fonts
az: Şriftlər

en: Task Switcher
az: Tapşırıq dəyişdirici

en: Splash Screen
az: Açılış ekranı

en: The following will be applied by this Global Theme:
az: Bunlar Qlobal mövzu tərəfindən tətbiq ediləcək:

en: Appearance settings
az: Xarici görünüş ayarları

[ctx: List item]
en: • Appearance settings
az: • Xarici görünüş ayarları

en: Desktop and window layout
az: İş masası və pəncərə tərtibatı

[ctx: List item]
en: • Desktop and window layout
az: • İş masası və pəncərə tərtibatı

en: This Global Theme does not provide any applicable settings. Please contact the maintainer of this Global Theme as it might be broken.
az: Bu Qlobal mövzu tətbiq ediləbilən ayarlar ilə təmin edilməyib. Lütfən Qlobal mövzunun himayəçisi ilə əlaqə saxlayın, ola bilsin həmin mövzu korlanıb.
