plasma-desktop - en to az translation catalogue (37 entries)

en: "%1" is not an absolute url.
az: "%1" mütləq bir URL deyil.

en: "%1" does not exist.
az: "%1" mövcud deyil.

en: "%1" is not a file.
az: "%1" fayl deyil.

en: "%1" is not readable.
az: "%1" oxunabilən deyil.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
az: Dayandırmaq

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
az: Başlatmaq

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
az: Ad:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
az: Vəziyyət:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
az: Sonucu istifadə:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
az: jurnalları yükləmək mümkün olmadı. Yeniləyin.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
az: Yeniləmək

en: Make Executable
az: İcra olunabilən edin

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
az: Sİstemdən çıxarkən işə salmaq üçün "%1" faylı icra ediləbilən olmalıdır.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
az: Sistemə girişdə işə düşməsi üçün "%1" faylı icra ediləbilən olmalıdır.

[ctx: @action:button menu button; add new application etc]
en: Add New
az: Yenisini əlavə edin...

[ctx: @action:inmenu completes: add new application]
en: Application…
az: Tətbiq...

[ctx: @action:inmenu completes: add new login script]
en: Login Script…
az: Giriş skripti...

[ctx: @action:inmenu completes: add new logout script]
en: Logout Script…
az: Çıxış skripti...

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
az: %1 heç vaxt avtomatik başladılmayıb. Ətraflı məlumat sistem yenidən başladıldıqdan sonra əlçatan olacaq.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
az: Hələlik avtomatik başladılmayıb

[ctx: @action:button]
en: See properties
az: Xüsusiyyətlərə baxın

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
az: Elementi sllmək

en: Applications
az: Tətbiqlər

en: Login Scripts
az: Sistemə Giriş Skriptləri

en: Pre-startup Scripts
az: Yenidən başlatma skriptləri

en: Logout Scripts
az: Sistemdən Çıxış Skriptləri

en: No user-specified autostart items
az: İstifadəçi avtomatik başladılacaq elementləri göstərilməyib

[ctx: @info 'some' refers to autostart items]
en: Click the <interface>Add New</interface> button to add some
az: Əlavə etmək üçün <interface>Yenisini əlavə etmək</interface> düyməsinə vurun

en: Choose Login Script
az: Giriş Skriptini Seçmək

en: Choose Logout Script
az: Çıxış Skriptini Seçmək

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
az: İşlək

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
az: İşlək olmayan

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
az: Başladılır

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
az: Dayandırılır

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
az: Uğursuz oldu

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
az: GetALL %1 çağırışına cavab verən zaman xət baş verdi

en: Failed to open journal
az: Jurnalı açmaq mümkün olmadı
