plasma-workspace - en to az translation catalogue (24 entries)

[ctx: @info]
en: Time-based features such as Night Light and dynamic wallpapers can be synchronized with the day-night cycle. Choose your preferred cycle here.
az: Gecə işıqlanması və dinamik divar kağızı kimi əsas funksiyalargecə-gündüz dönümü ilə eyniləşdirilə bilər. Üstünlük verdiyiniz dövrü buradan seçin.

[ctx: @label:listbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times [based on]']
en: Determine sunrise and sunset times:
az: Gün batımı və gün doğuşu vaxtlarını aşkar etmək:

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Based on device's location
az: Cihazın məkanına görə

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Using custom times
az: Vaxtı özünüz təyin edin

[ctx: @label]
en: Sunrise:
az: Gün çıxır:

[ctx: @label]
en: Sunset:
az: Gün batır:

[ctx: @label:spinbox]
en: Transition duration:
az: Keçid müddəti:

[ctx: @item:valuesuffix transition duration]
en: %1 minute | %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqə
az[1]: %1 dəqiqə

[ctx: @option:radio]
en: Automatically detect location
az: Məkanı avtomatik təyin etmək

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
az: <application>GeoClue2</application> xidməticihazın yerini  GPS və ya mobil baza stansiyaları ilə üçbucaqlama mümkün olduqda ya da IP ünvanını <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link> bazasına göndərməklə cihazın yerini vaxtaşırı yeniləyir.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
az: <application>%1</application> xidməti cihazın yerləşmə yerini vaxtaşırı yeniləyəcək. <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> ünvanında bir xəta hesabatı yaradaraq KDE tərtibatçılarından bu xidmətin nə iş görəcəyini ətraflı yazmalarını xahiş edin.

[ctx: @option:radio]
en: Use manual location:
az: Məkanı özünüz daxil edin:

[ctx: @label]
en: Latitude:
az: En dairəsi:

[ctx: @label]
en: Longitude:
az: Uzunluq dairəsi:

[ctx: @label]
en: Sunrise
az: Gün çıxır

[ctx: @label]
en: Sunset
az: Gün batır

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar day. Choose custom times instead.
az: Burada qütb günü olduğundan gün çıxımı və gün batışı vaxtlarını müəyyən etmək mümkün olmadı. Vaxtı özünüz təyin edin.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar night. Choose custom times instead.
az: Burada qütb gecəsi olduğundan gün çıxışı və gün batışını müəyyən etmək mümkün deyil. Vaxtı özünüz təyin edin.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be reliably determined at your location. Choose custom times instead.
az: Gün çıxışı və batışı vaxtlarını olduğunuz yerdə müəyyən etmək mümkün deyil. Vaxtı özünüz seçin.

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
az: Xəritədə yerinizi tapmaq üçün toxunun.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
az: Xəritədə yerinizi tapmaq üçün vurun.

en: Zoom in
az: Yaxınlaşdırmaq

en: Zoom out
az: Uzaqlaşdırmaq

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
az: <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link> əsaslanaraq yaradılıb.
