plasma-desktop - en to az translation catalogue (108 entries)

en: No fingerprint device found.
az: Barmaq izi cihazı tapılmadı.

en: Retry scanning your finger.
az: Barmağınızı təkrar oxudun.

en: Swipe too short. Try again.
az: Çox qısa sürüşdürün. Yenidən cəhd edin.

en: Finger not centered on the reader. Try again.
az: Barmaq oxuyucunun mərkəzində deyil. Yenidən cəhd edin.

en: Remove your finger from the reader, and try again.
az: Barmağınızı oxuyucudan qaldırın və yenidən cəhd edin.

en: Fingerprint enrollment has failed.
az: Barmaq izi qeydiyyatı uğursuz oldu.

en: There is no space left for this device, delete other fingerprints to continue.
az: Bu cihaz üçün boş yer qalmadı, davam etmək üçün digər barmaq izlərini silin.

en: The device was disconnected.
az: Bu cihazla bağlantı kəsildi.

en: An unknown error has occurred.
az: Bilinməyən xəta baş verdi.

en: Change Password
az: Şifrəni dəyiş

en: Set Password
az: Şifrə yaratmaq

en: Password
az: Şifrə

en: Confirm password
az: Şifrəni təsdiq etmək

en: Passwords must match
az: Şifrələr eyni olmalıdır

en: Change Wallet Password?
az: Cüzdan Şifrəsi dəyişdirilsin?

[ctx: @info]
en: Now that you have changed your login password, consider changing the password on your default KWallet to match it.
az: Sistemə giriş şifrəsini dəyişdiyiniz zaman KWallet-də standart olaraq şifrənin ona uyğun olmasını nəzərə alın.

en: What is KWallet?
az: KWallet nədir?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
az: KWallet, simsiz şəbəkələr və digər şifrələnmiş mənbələr üçün şifrələrinizi saxlayan bir şifrə meneceridir. Giriş şifrənizdən fərqli olaraq bu fərdi şifrənizlə kilidlənir. İki şifrə uyğun gələrsə, girişdə avtomatik olaraq kiliddən çıxarıla bilər, beləliklə KWallet şifrənizi özünüz daxil etməyiniz lazım olmayacaq.

en: Change Wallet Password
az: Cüzdan Şifrəsini Dəyişmək

en: Leave Unchanged
az: Dəyişimi Tərk Etmək

en: Create User
az: İstifadəçi yaratmaq

en: Name:
az: Ad:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Account type:
az: Hesab növü:

en: Password:
az: Şifrə:

en: Confirm password:
az: Şifrəni təsdiq etmək:

[ctx: @action:button Create a new user]
en: Create
az: Yaratmaq

[ctx: @action:button Cancel creating new user]
en: Cancel
az: İmtina

[ctx: @title:window]
en: Select Picture Area
az: Şəkil sahəsini seçin

[ctx: @info:status]
en: Finger enrolled
az: Barmaq izi qeyd olundu

en: Please repeatedly press your right index finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ şəhadət barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your right middle finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ orta barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your right ring finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ üzük barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your right little finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ kiçik barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your right thumb on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ baş barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your left index finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol şəhadət barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar basın.

en: Please repeatedly press your left middle finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol orta barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your left ring finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol üzük barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your left little finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol kiçik barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly press your left thumb on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol baş barmağınızı barmaq izi sensoruna təkrar-təkrar basın.

en: Please repeatedly swipe your right index finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ şəhadət barmağınızı barmaq izi sensorunda təkrar-təkrar sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your right middle finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ orta barmağınızı barmaq izi sensorundaa təkrar-təkrar sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your right ring finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ üzük barmağınızı barmaq izi sensorunda dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your right little finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, barmaq izi sensorunda sağ kiçik barmağınızı dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your right thumb on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sağ baş barmağınızı barmaq izi sensorunda dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your left index finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol şəhadət barmağınızı barmaq izi sensorunda dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your left middle finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol orta barmağınızı barmaq izi sensorunda dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your left ring finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, sol üzük barmağınızı barmaq izi sensorunda dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your left little finger on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, barmaq izi sensorunda sol kiçik barmağınızı dəfələrlə sürüşdürün.

en: Please repeatedly swipe your left thumb on the fingerprint sensor.
az: Lütfən, barmaq izi sensorunda sol baş barmağınızı dəfələrlə sürüşdürün.

en: Configure Fingerprints
az: Barmaq izlərini tənzimləyin

en: Add
az: Əlavə edin

en: Done
az: Hazırdır

en: Re-enroll finger
az: Təkrar qeydiyyatdan keçirin

en: Delete fingerprint
az: Barmaq izini sil

en: No fingerprints added
az: Heç bir barmaq izi əlavə edilməyib

en: Users
az: İstifadəçilər

[ctx: @action:button As in, 'add new user']
en: Add New…
az: Yenisini əlavə edin...

[ctx: @action:button]
en: Add New User…
az: Yeni istifadəçi əlavə edin...

[ctx: @info:usagetip]
en: Press Space to edit the user profile
az: İstifadəçi profilinə düzəliş üçün boş yerə vurun

en: Pick a finger to enroll
az: Qeydə alınacaq barmağınızı seçin

[ctx: @title]
en: Change Avatar
az: Avatarı dəyiş

[ctx: @item:intable]
en: It's Nothing
az: Heç nə

[ctx: @item:intable]
en: Feisty Flamingo
az: Cəsur flaminqo

[ctx: @item:intable]
en: Dragon's Fruit
az: Əjdaha meyvəsi

[ctx: @item:intable]
en: Sweet Potato
az: Şirin kartof

[ctx: @item:intable]
en: Ambient Amber
az: Parlayan yantar

[ctx: @item:intable]
en: Sparkle Sunbeam
az: Parlaq günəş şüası

[ctx: @item:intable]
en: Lemon-Lime
az: Limon-Laym

[ctx: @item:intable]
en: Verdant Charm
az: Cazibədar yaşıllıq

[ctx: @item:intable]
en: Mellow Meadow
az: Yumuşaq çəmən

[ctx: @item:intable]
en: Tepid Teal
az: İlıq dəniz mavisi

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Blue
az: Mavi plasma

[ctx: @item:intable]
en: Pon Purple
az: Bənövşəyi ponpon

[ctx: @item:intable]
en: Bajo Purple
az: Bənövşəyi bajo

[ctx: @item:intable]
en: Burnt Charcoal
az: Yanmış kömür

[ctx: @item:intable]
en: Paper Perfection
az: Kağız mükəmməlliyi

[ctx: @item:intable]
en: Cafétera Brown
az: Braun kafesi

[ctx: @action:button]
en: Go Back
az: Geriyə

[ctx: @action:button]
en: Initials
az: Ad, Soyad

[ctx: @action:button]
en: Choose File…
az: Fayl seç...

[ctx: @title]
en: Choose a picture
az: Bir şəkil seç

[ctx: @option file type (mime type) for avif, bmp, gif, jp2, jpeg, jpg, pbm, pgm, png, ppm, tiff, wbmp, webp, xbm, xpm image file formats; do not translate *.avif, *.bmp, *.gif, *.jp2, *.jpeg, *.jpg, *.pbm, *.pgm, *.png, *.ppm, *.tiff, *.wbmp, *.webp, *.xbm, *.xpm]
en: Image files (All major file types) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)
az: Şəkil faylları (Bütün əsas fayl növləri) (*.avif *.bmp *.gif *.jp2 *.jpeg *.jpg *.pbm *.pgm *.png *.ppm *.tiff *.wbmp *.webp *.xbm *.xpm)

[ctx: @action:button]
en: Placeholder Icon
az: Əvəzetmə nişanı

[ctx: @info:whatsthis]
en: User avatar placeholder icon
az: İstifadəçi avatarı əvəzetmə nişanı

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User Without Deleting Files?
az: Faylları silmədən daxil olan istifadəçini silək?

[ctx: @title:window]
en: Delete Logged-In User?
az: Daxil olan istifadəçini silək?

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in, so their files cannot be deleted. Delete just the account instead?<nl/><nl/>This will make %1 unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
az: %1 hal-hazırda daxil olub, buna görə onun faylları silinə bilməz. Bunun əvəzinə yalnız hesab silinsin?<nl/><nl/>Belə olduqda %1 daxil ola bilməyəcək və o, sistemdən çıxana qədər qəribə davranışlarla qarşılaşa bilər.

[ctx: @info:usagetip]
en: %1 is currently logged in. Deleting the account will make them unable to log in again, and they may experience strange behaviors until they log out.
az: %1 hal-hazırda daxil olub. Hesabın silinməsi onun yenidən daxil olmasını qeyri-mümkün edəəcək və sistemdən çıxana qədər qəribə davranışlarla qarşılaşa bilər.

[ctx: @action: button]
en: Delete %1
az: %1 silmək

en: Change avatar
az: Avatarı dəyişmək

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot change your own username while logged in; log out and then log in as another user to change this account’s username.
az: Daxil olduqdan sonra öz istifadəçi adınızı dəyişə bilməzsiniz; sistemdən çıxın və başqa istifadəçi adı ilə daxil olun ki, bu istifadəçi adını dəyişə biləsiniz.

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot change the username of a logged-in user; wait until this user logs out first.
az: İstifadəçi daxil olduqda istifadəçi adını dəyişə bilməz; öncə bu istifadəçi sistemdən çıxana qədər gözləyin.

en: Cannot change the account type to Standard unless there is at least one other Administrator account on the system. Without one, authentication would become impossible or require the insecure use of the root password.
az: Sistemdə ən az bir inzibatçı hesabı olmayana qədər hesab növünü standart  hesab kimi təyin etmək mümkün deyil. Belə bir hesab olmadan kimlik doğrulaması mümkün deyil və tələb olunan kök şifrədən istifadə təhlükəlidir.

en: Email address:
az: E-poçt ünvanı:

en: Delete files
az: Faylları Silmək

en: Keep files
az: Faylları saxlamaq

en: Delete User…
az: İstifadəçini silmək...

[ctx: @label:tooltip]
en: Cannot delete yourself! Log out and then log in as another user to delete this user account.
az: Özünüzü silə bilməzsiniz! bu istifadəçi hesabını silmək üçün sistemdən çıxın və başqa istifadəçi kimi daxil olun.

en: Configure Fingerprint Authentication…
az: Barmaq izi ilə kimlik doğrulamasını tənzimləyin...

[ctx: @info]
en: Fingerprints can be used in place of a password when unlocking the screen and providing administrator permissions to applications and command-line programs that request them.<nl/><nl/>Logging into the system with your fingerprint is not yet supported.
az: Barmaq izi ekranın kiliddən çıxarılması, tətbiqlər və əmr sətri proqramları üçün şifrə tələb olunduqda həmin şifrənin əvəzinə istifadə olunur.<nl/><nl/>Barmaq izi istifadə etməklə sistemə daxil olmaq həhləlik dəstəklənmir.

[ctx: @info]
en: Failed to crop image: %1
az: Şəkili kəsmək mümkün olmadı: %1

en: Could not get permission to save user %1
az: %1 istifadəçini saxlamaq üçün icazə alına bilmədi

en: There was an error while saving changes
az: Dəyişikliklərin saxlanılmasında xəta baş verdi

en: Failed to resize image: opening temp file failed
az: Şəklin ölçüsü dəyişdirilə bilmədi: müvəqqəti fayl açıla bilmədi

en: Failed to resize image: writing to temp file failed
az: Şəklin ölçüsü dəyişdirilə bilmədi: müvəqqəti fayl yazıla bilmədi

en: Your Account
az: Hesabınız

en: Other Accounts
az: Digər hesablar
