kcmcolors - en to be@latin translation catalogue (39 entries)

en: Normal Background
be@latin: Zvyčajny fon

en: Alternate Background
be@latin: Dadatkovy fon

en: Normal Text
be@latin: Zvyčajny tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
be@latin: Niadziejny tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
be@latin: Dziejny tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
be@latin: Łuč

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
be@latin: Vykarystany łuč

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
be@latin: Azdoba fokusu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
be@latin: Patrebny zbor koleraŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
be@latin: Novy radok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
be@latin: Fon prahladu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
be@latin: Tekst prahladu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
be@latin: Fon akna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
be@latin: Tekst akna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
be@latin: Fon knopki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
be@latin: Tekst knopki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
be@latin: Fon vyłučeńnia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
be@latin: Tekst vyłučeńnia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
be@latin: Niadziejny tekst vyłučeńnia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
be@latin: Fon padkazki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
be@latin: Tekst padkazki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
be@latin: Dziejny zahałovak akna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
be@latin: Tekst dziejnaha zahałoŭka akna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
be@latin: Niadziejny zahałovak akna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
be@latin: Tekst niadziejnaha zahałoŭka akna

en: Options
be@latin: Opcyi

en: Colors
be@latin: Kolery

en: Save Color Scheme
be@latin: Zapišy schiemu koleraŭ

en: &Enter a name for the color scheme:
be@latin: &Upišy nazvu schiemy koleraŭ:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
be@latin: Schiema koleraŭ z takoj nazvaju ŭžo jość.
    Chočaš jaje zamianić?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
be@latin: Tabie nielha zamianić hetuju schiemu.

en: Error
be@latin: Pamyłka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
be@latin: Koler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
be@latin: Nasyčanaść:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
be@latin: Kantrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
be@latin: Vyklučany koler

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
be@latin: Vyklučany typ kantrastu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
be@latin: Zacianiaj uparadkavany słupok &u śpisach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
be@latin: Kantrast
