klipper - en to be@latin translation catalogue (16 entries)

[ctx: General Config]
en: General
be@latin: Hałoŭnaje

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
be@latin: Skaroty

en: Description
be@latin: Apisańnie

en: Should Klipper start automatically when you login?
be@latin: Ci ŭklučać aplikacyju „Klipper” pry ŭvachodzie ŭ systemu?

en: Automatically Start Klipper?
be@latin: Ci ŭklučać aŭtamatyčna aplikacyju „Klipper”?

en: Start
be@latin: Uklučaj

en: Do Not Start
be@latin: Nie ŭklučaj

en: Edit Contents
be@latin: Redahuj źmieściva

en: Author
be@latin: Aŭtar

en: Original Author
be@latin: Pieršy aŭtar

en: Contributor
be@latin: Udzielnik

en: Bugfixes and optimizations
be@latin: Vypraŭleńni chibaŭ i aptymizacyja

en: Maintainer
be@latin: Dahladnik

en: &More
be@latin: &Bolš

en: Disable This Popup
be@latin: Vyklučy hety vypłyŭny element

en: &Cancel
be@latin: &Anuluj
