kcmcolors - en to bg translation catalogue (192 entries)

en: Unable to create a temporary file.
bg: Не може да се създаде временен файл.

en: Unable to download the color scheme: %1
bg: Не може да се изтегли цветова схема: %1

en: This file is not a color scheme file.
bg: Този файл не е файл с цветова схема.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
bg: Създаването на папка с данни "цветова схема" е неуспешно.

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
bg: Копирането на цветова схема в папката с данни "цветова схема" е неуспешно.

en: Color scheme installed successfully.
bg: Цветовата схема е инсталирана успешно.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
bg: Име на цветовата схема

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
bg: Цвят за акцентиране

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
bg: Последно използваният потребителски акцентен цвят, преди потребителят да премине към генериран от тапета цвят или към цвят по подразбиране

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
bg: Прилагане на цвят за акцентиране от тапета

en: Utility to edit and create color schemes
bg: Инструмент за редактиране и създаване на цветови схеми

en: Utility creation
bg: Създаване на инструмент

en: KCM code (reused in here)
bg: KCM код (повторно използван тук)

en: Scheme to edit or to use as a base.
bg: Схема за редактиране или за използване като основа.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
bg: Показване на бутона "Прилагане", който запазва промените без запитване  (за разлика от бутона "Запазване като")

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
bg: Прави диалоговия прозорец преходен за друг прозорец на приложението, посочен от манипулатора

en: Scheme not found, falling back to current one.
bg: Схемата не е намерена, връщане  към текущата.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
bg: Текст на прозорец върху фона на прозореца

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
bg: Текст на прозорец

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
bg: Текст на бутон върху фон на бутон

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
bg: Бутон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
bg: Селектиран нормален текст спрямо селектиран нормален фон

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
bg: Селектиран текст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
bg: Селектиран текст на връзка спрямо върху селектиран нормален фон

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
bg: връзка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
bg: Селектиран посетен текст върху селектиран нормален фона

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
bg: посетен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
bg: Селектиран активен текст спрямо селектиран нормален фон

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView2)
en: a
bg: а

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
bg: Селектиран неактивен текст спрямо селектиран нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
bg: Негативен текст на селекция спрямо  върху селектиран нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
bg: Селекция на неутрален текст  спрямо селектиран нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
bg: Селектиран позитивен текст спрямо селектиран нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
bg: Изглед на нормален текст спрямо нормален фон

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
bg: Нормален текст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
bg: Изглед на текст на връзка спрямо нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
bg: Изглед на посетен текст спрямо нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
bg: Изглед на активен текст спрямо нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
bg: Изглед на неактивен текст спрямо нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
bg: Изглед на негативен текст спрямо нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
bg: Изглед на неутрален текст спрямо нормален фон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
bg: Изглед на позитивен текст спрямо нормален фон

en: Varies
bg: Друго

en: Normal Background
bg: Нормален фон

en: Alternate Background
bg: Алтернативен фон

en: Normal Text
bg: Нормален текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
bg: Неактивен текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
bg: Активен текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
bg: Текст на връзка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
bg: Посетен текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
bg: Негативен текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
bg: Неутрален текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
bg: Позитивен текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
bg: Декорация на фокус

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
bg: Декорация при посочване с мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
bg: Комплект цветове:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
bg: Цветен набор за преглед/промяна

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
bg: Общи цветове

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
bg: Изглед

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
bg: Прозорец

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
bg: Бутон

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
bg: Селекция

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
bg: Подсказка

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
bg: Допълващ

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
bg: Заглавна част

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
bg: Нов ред

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
bg: Преглед на фона

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
bg: Изглед на текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
bg: Фон на прозорец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
bg: Текст на прозорец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
bg: Фон на бутон

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
bg: Текст на бутон

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
bg: Селектиран фон

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
bg: Текст на селекция

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
bg: Селектиран неактивен текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
bg: Фон на подсказка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
bg: Текст на подсказка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
bg: Активна заглавна лента

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
bg: Текст на активна заглавна лента

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
bg: Вторична активна заглавна лента

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
bg: Неактивно заглавие

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
bg: Текст на неактивно заглавие

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
bg: Вторична неактивна заглавна лента

en: Options
bg: Опции

en: Colors
bg: Цветове

en: Disabled
bg: Изключен

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
bg: Имате незапазени промени. Наистина ли искате да се откажете?

en: Unsaved changes
bg: Незапазени промени

en: Save Color Scheme
bg: Запазване на цветова схема

en: &Enter a name for the color scheme:
bg: &Въведете име на цветовата схема:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
bg: Вече има такава схема.
    Искате ли да бъде презаписана?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
bg: Нямате права за презапис на схемата

en: Error
bg: Грешка

en: Inactive
bg: Неактивен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
bg: Цвят:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
bg: Интензитет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
bg: Вид на ефекта за изключен цвят

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
bg: Без

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
bg: Десатуриране

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
bg: Избледняване

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
bg: Оттенък

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
bg: Вид на ефекта за изключване

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
bg: Без

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
bg: Засенчване

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
bg: Потъмняване

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
bg: Осветляване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
bg: Контраст:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
bg: Сила на ефекта за изключен цвят

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
bg: Сила на ефекта за изключване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
bg: Изключен цвят

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
bg: Вид на изключен контраст

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
bg: Без

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
bg: Избледняване

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
bg: Оттенък

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
bg: Наситеност на изключен контраст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
bg: Прилагане на &ефекти към неактивни прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
bg: Различни цветове за не &активни селекции

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
bg: Засенчване на сортираната колона &в списъка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
bg: Всички цветове с оттенък от акцентния цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
bg: Оцветяване на заглавните ленти на прозорците с &акцентен цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
bg: Сила на оттенъка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
bg: Засенчване на рамки и светлинни ("3D ") ефекти

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
bg: Засенчване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
bg: Максимално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
bg: Минимално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
bg: Контраст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
bg: Нормален текст на нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
bg: нормален

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
bg: Текст на връзка върху нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
bg: връзка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
bg: Посетен текст върху нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
bg: посетен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
bg: Активен текст върху нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
bg: активен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
bg: Неактивен текст върху нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
bg: неактивен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
bg: Негативен текст на нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
bg: негативен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
bg: Неутрален текст на нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
bg: неутрален

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
bg: Позитивен текст върху нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
bg: позитивен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
bg: При посочване спрямо нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
bg: при посочване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
bg: Текст на връзка върху фон на връзка 
    (Забележка: Фонът на връзката произлиза от текст на връзката и не може да бъде отделно конфигуриран сега)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
bg: Посетен текст върху посетен фон 
    (Забележка: Посетеният фон е получен от посетен текст и сега не може да бъде конфигуриран отделно)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
bg: Активен текст върху активен фон 
    (Забележка: Активният фон произлиза от активен текст и не може да бъде конфигуриран отделно)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
bg: Неактивен текст върху алтернативен фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
bg: алтернативен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
bg: Негативен текст на негативен фон 
    (Забележка: Негативен фон произлиза от негативен текст и сега не може да бъде конфигуриран отделно)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
bg: Неутрален текст на неутрален фон
    (Забележка: Неутрален фон е получен от Неутрален текст и сега не може да бъде конфигуриран отделно)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
bg: Позитивен текст върху позитивен фон 
    (Забележка: Позитивният фон произлиза от позитивен текст и сега не може да бъде конфигуриран отделно)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
bg: Фокусиране на нормален фон

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
bg: фокус

en: This module lets you choose the color scheme.
bg: Този модул ви позволява да изберете цветовата схема.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
bg: Цветовата схема "%1" не е инсталирана. Вместо това изберете тема по подразбиране.

en: All Schemes
bg: Всички схеми

en: Light Schemes
bg: Светли схеми

en: Dark Schemes
bg: Тъмни схеми

en: Use accent color:
bg: Цвят за акцентиране:

en: From current color scheme
bg: От текущата цветова схема

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
bg: От текущия тапет

en: Custom:
bg: Персонализиран:

en: Choose custom accent color
bg: Избиране на персонализиран цвят за акцентиране

en: Window Title
bg: Заглавие на прозорец

en: Window text
bg: Текст на прозорец

en: Button
bg: Бутон

[ctx: Hyperlink]
en: link
bg: връзка

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
bg: посетен

en: Normal text
bg: Нормален текст

en: Highlighted text
bg: Маркиран текст

en: Disabled text
bg: Деактивиран текст

en: Edit Color Scheme…
bg: Редактиране на цветова схема…

en: Remove Color Scheme
bg: Премахване на цветова схема

en: Restore Color Scheme
bg: Възстановяване на цветова схема

en: Install from File…
bg: Инсталиране от файл…

en: Get New Color Schemes…
bg: Изтегляне на нови цветови схеми…

en: Open Color Scheme
bg: Отваряне на цветова схема

en: Color Scheme Files (*.colors)
bg: Файлове с цветна схема (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
bg: Този инструмент ви позволява да зададете цветовата схема за текущата сесия на Plasma, без случайно да го зададете на този, който или не е на разположение, или който вече е зададен.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
bg: Името на цветовата схема, която искате да зададете за текущата си сесия на Plasma (посочването на пълен път, ще използва само последната част на пътя)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
bg: Показване на всички налични теми на системата (и коя е текущата тема)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
bg: Името на цвета на акцента, който искате да зададете. Поддържат се цветни имена на SVG (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) и десетични кодове. Оградете с кавички десетичния код, ако има опция за разширение на обвивката

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
bg: Заявената тема "%1" вече е зададена като тема за текущата сесия на Plasma.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
bg: Успешно прилагане на цветна схема %1 към текущата сесия на Plasma

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
bg: Не може да се намери тема "%1". Темата трябва да има следните опции: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
bg: Вие успяхте да зададете име на празна цветова схема, което не е поддържано действие.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
bg: Файлът, който сте се опитали да зададете като ваша схема, %1, не може да бъде идентифициран като цветова схема.

en: Successfully applied the accent color %1
bg: Акцентният цвят %1е приложен успешно

en: Invalid accent color
bg: Невалиден акцентен цвят

en: You have the following color schemes on your system:
bg: Имате следните цветови схеми на вашата система:

en:  * %1 (current color scheme)
bg:  * %1 (текуща цветова схема)
