kfontinst - en to bg translation catalogue (451 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
bg: Искате ли да инсталирате шрифтовете за лична употреба или за всички потребители?

en: Where to Install
bg: Инсталиране в

en: Font Installer
bg: Инсталатор на шрифтове

en: Simple font installer
bg: Обикновен инсталатор на шрифтове

en: (C) Craig Drummond, 2007
bg: (c) Craig Drummond, 2007

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
bg: Прозорецът става вътрешен за програмата, зададена с winid

en: URL to install
bg: Инсталиране в

en: Print
bg: Печат

en: Canceling…
bg: Отменяне…

en: Font Printer
bg: Печат на шрифтове

en: Simple font printer
bg: Обикновен печат на шрифтове

en: Size index to print fonts
bg: Индекс с размера на шрифтовете

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
bg: Шрифт за печат, посочен като  "Семейство, стил ", където Стил е 24-битов десетичен знак, съставен като: <weight ><width> <slant>

en: File containing list of fonts to print
bg: Файл, съдържащ списък с шрифтове за печат

en: Remove file containing list of fonts to print
bg: Премахване на файла, съдържащ списък с шрифтове за печат

en: Open an existing font file
bg: Отваряне на съществуващ шрифтов файл

en: Print font preview
bg: Предварителен преглед на шрифт

en: Select Font to View
bg: Избор на шрифт за преглед

en: URL to open
bg: Адрес за отваряне

en: Font Viewer
bg: Преглед на шрифтове

en: Simple font viewer
bg: Семпъл визуализатор на шрифтове

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
bg: (c) Craig Drummond, 2004-2007

en: Duplicate Fonts
bg: Дублиране на шрифтове

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
bg: Сканиране за дублиращи се шрифтове. Моля изчакайте…

en: No duplicate fonts found.
bg: Не са намерени дублирани шрифтове.

en: Delete Marked Files
bg: Изтриване на избраните файлове

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
bg[0]: Намерен е %1 дублиран шрифт.
bg[1]: Намерени са %1 дублирани шрифтове.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
bg: Наистина ли искате да изтриете:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
bg: Наистина ли искате да изтриете:

en: Cancel font scan?
bg: Да се прекъсне ли претърсването за шрифтове?

en: Font/File
bg: Шрифт/файл

en: Size
bg: Размер

en: Date
bg: Дата

en: Links To
bg: Връзки към

en: Open in Font Viewer
bg: Преглед на шрифтове

en: Properties
bg: Информация

en: Unmark for Deletion
bg: Демаркиране за изтриване

en: Mark for Deletion
bg: Маркиране за изтриване

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
bg[0]: Отваряне на шрифт във визуализатора на шрифтове?
bg[1]: Отваряне на всичките %1 шрифта във визуализатора на шрифтове?

en: Family
bg: Фамилия

en: Style
bg: Стил

en: Foundry
bg: Производител

en: FontConfig Match
bg: FontConfig съответствие

en: File Type
bg: Тип файл

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Location
bg: Местоположение на файла

en: Writing System
bg: Система за писане

en: Set Criteria
bg: Задаване на критерии

en: Symbol/Other
bg: Символ/Друго

en: Filter by %1…
bg: Филтриране по %1…

en: Font
bg: Шрифт

en: Status
bg: Състояние

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
bg: Тази колона показва състоянието на семейството шрифтове и на отделния шрифтов стил.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
bg: <p>Този списък показва инсталираните ви шрифтове. Шрифтовете са групирани по семейство,а числото в квадратни скоби представлява броя на стиловете, в които семейството е на разположение. напр.</p> <ul><li>Times [4]<ul><li>Нормален</li><li>Получер</li><li>Получер курсив</li><li>Курсив</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
bg: …плюс още %1

en: Delete
bg: Изтриване

en: Enable
bg: Включване

en: Disable
bg: Изключване

en: Print…
bg: Печат…

en: Reload
bg: Презареждане

en: Open all %1 fonts in font viewer?
bg: Да се ​​отворят ли всички %1 шрифтове във визуализатора на шрифтове?

en: All Fonts
bg: Всички шрифтове

en: Personal Fonts
bg: Лични шрифтове

en: System Fonts
bg: Системни шрифтове

en: Unclassified
bg: Некласифициран

en: Group
bg: Група

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
bg: <p> Наистина ли искате да премахнете "<b>%1 </b>"? </p> <p> <i> Това ще премахне само групата, а не действителните шрифтове. </i> </p>

en: Remove Group
bg: Премахване на група

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove group
bg: Премахване на група

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
bg: <h3> Групи от шрифтове </h3> <p> Този списък показва групите шрифтове, налични във вашата система. Има 2 основни типа групи шрифтове: <ul><li><b>Стандартни</b> са специални групи, използвани от мениджъра на шрифтове. <ul>%1 </ul></li><li><b> Персонализирани</b> са групи, създадени от вас. За да добавите семейство шрифтове към една от тези групи просто го завлечете от списъка с шрифтове и пуснете върху желаната група.  За да премахнете семейство от групата, завлечете шрифта в групата  "Всички шрифтове ". </li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
bg: <li><i>Всички шрифтове</i> съдържа всички шрифтове, инсталирани на вашата система.</li><li><i> Некласифициран </i> съдържа всички шрифтове, които все още не са поставени в група "Персонализирани".</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
bg: <li><i>Всички шрифтове</i> съдържа всички шрифтове, инсталирани на вашата система - и  в   "Системни" и в "Лични". </li><li><i> Системни</i> съдържа всички шрифтове, които са инсталирани за цялата система (т.е. достъпни за всички потребители). </li><li><i>Лични</i> съдържа вашите лични шрифтове. </li><li><i>Некласифицирани</i> съдържа всички шрифтове, които все още не са поставени в група "Персонализирани".</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
bg: <qt>Вече съществува група с име <b>'%1'</b>.</qt>

en: Rename…
bg: Преименуване…

en: Export…
bg: Експортиране…

en: Add to "%1".
bg: Добавяне към "%1".

en: Remove from current group.
bg: Премахване от текущата група.

en: Move to personal folder.
bg: Преместване в лична папка.

en: Move to system folder.
bg: Преместване в системна папка.

en: Skip
bg: Пропускане

en: AutoSkip
bg: Автопропускане

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
bg: <h3>Отказ?</h3> <p> Наистина ли искате да откажете промените? </p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
bg: <h3> Завършен</h3> <p> Моля, обърнете внимание, че всички отворени приложения трябва да бъдат рестартирани, за да бъдат забелязани, каквито и да било промени. </p>

en: Do not show this message again
bg: Изключване на съобщението

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Uninstalling
bg: Деинсталиране

en: Enabling
bg: Включване

en: Moving
bg: Преместване

en: Updating
bg: Обновяване

en: Removing
bg: Премахване

en: Disabling
bg: Изключване

en: Updating font configuration. Please wait…
bg: Актуализиране на конфигурацията на шрифта. Моля изчакайте…

en: Unable to start backend.
bg: Грешка при зареждане на бекенда

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
bg: Ядрото блокира, но беше презаредено. Опитайте отново.

en: <h3>Error</h3>
bg: <h3>Грешка3</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
bg: Грешка при изтегляне на <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
bg: Системният бекенд блокира. Опитайте отново.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
bg: <i>%1 </i> е растерен шрифт,а тези шрифтове са деактивирани във вашата система.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
bg: <i>%1 </i> съдържа шрифта <b>%2 </b>, който вече е инсталиран на вашата система.

en: <i>%1</i> is not a font.
bg: <i>%1</i> не е шрифт.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
bg: Неуспешно премахване на всички файлове, свързани с <i>%1 </i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
bg: Грешка при зареждане на системния демон.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
bg: <i>%1</i> вече съществува.

en: <i>%1</i> does not exist.
bg: <i>%1</i> не съществува.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
bg: Достъпът е отказан.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
bg: Неподдържано действие.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
bg: Грешка при автентикацията.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
bg: Неочаквана грешка при обработката: <i>%1</i>

en: Font Management
bg: Управление на шрифтове

en: Developer and maintainer
bg: Разработка и поддръжка

en: Create New Group…
bg: Създаване на нова група…

en: Remove Group…
bg: Премахване на група…

en: Enable Fonts in Group…
bg: Активиране на шрифтове в група…

en: Disable Fonts in Group…
bg: Деактивиране на шрифтове в група…

en: This displays a preview of the selected font.
bg: Преглед на избрания шрифт.

en: Find Duplicates…
bg: Намиране на дубликати…

en: Scan for Duplicate Fonts…
bg: Сканиране за дублиращи се шрифтове…

en: Install from File…
bg: Инсталиране от файл…

en: Install fonts from a local file
bg: Инсталиране на шрифтове от локален файл

en: Get New Fonts…
bg: Изтегляне на нови шрифтове…

en: Download new fonts
bg: Изтегляне на нови шрифтове

en: Delete Selected Fonts…
bg: Изтриване на избрани шрифтове…

en: Change Preview Text…
bg: Промяна на текста за предварителен преглед…

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
bg: <h1>Инсталатор на шрифтове</h1><p>От тук може да инсталирате шрифтове TrueType, Type1 и Bitmap.</p><p>Също така, може да инсталирате шрифтове като използвате браузъра Konqueror. В полето за адреса напишете <b>fonts:/</b>. Това ще покаже инсталираните шрифтове. За да инсталирате шрифт, просто го копирайте в подходящата директория.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
bg: <h1>Инсталатор на шрифтове</h1><p>От тук може да инсталирате шрифтове TrueType, Type1 и Bitmap.</p><p>Също така, може да инсталирате шрифтове като използвате браузъра Konqueror. В полето за адреса напишете <b>fonts:/</b>. Това ще покаже инсталираните шрифтове. За да инсталирате шрифт, просто го копирайте в подходящата директория - "%1" за личните шрифтове или "%2" за общите.</p>

en: Add Fonts
bg: Добавяне на шрифтове

en: Failed to save list of fonts to print.
bg: Списъкът със шрифтовете не беше намерен.

en: Failed to start font printer.
bg: Печатът на шрифтовете беше неуспешен.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
bg: Няма шрифтове, които да са подходящи за печат.
    Може да печатате само шрифтове, които не са Bitmap.

en: Cannot Print
bg: Грешка при печат

en: You did not select anything to delete.
bg: Няма нищо избрано за изтриване.

en: Nothing to Delete
bg: Няма нищо за изтриване

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
bg: <p>Сигурни ли сте, че искате изтриване на  <b>%1</b>?</p>

en: Delete Font
bg: Изтриване на шрифт

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате шрифтът да бъде изтрит?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате тези %1 шрифта да бъдат изтрити?

en: Delete Fonts
bg: Изтриване на шрифтове

en: Deleting font(s)…
bg: Изтриване на шрифт (ове)…

en: You did not select anything to move.
bg: Няма нищо избрано за преместване.

en: Nothing to Move
bg: Няма нищо за преместване

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
bg: <p> Наистина ли искате да преместите </p> <p> '<b>%1 </b>' </p> <p> от <i>%2 </i> в <i>%3 </i>? </p>

en: Move Font
bg: Преместване на шрифтове

en: Move
bg: Преместване

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
bg[0]: <p>Наистина ли искате да преместите този шрифт от<i>%2</i> в <i>%3</i>?</p>
bg[1]: <p>Наистина ли искате да преместите тези %1 шрифта от<i>%2</i> в <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
bg: Преместване на шрифтове

en: Moving font(s)…
bg: Преместване на шрифт (ове)…

en: Export Group
bg: Изнасяне на групата

en: No files?
bg: Няма файлове?

en: Failed to open %1 for writing
bg: Грешка при отваряне на %1 за писане

en: Create New Group
bg: Създаване на нова група

en: Name of new group:
bg: Име на новата група:

en: New Group
bg: Нова група

en: Preview Text
bg: Текст за преглед

en: Please enter new text:
bg: Въведете новия текст:

en: Scanning font list…
bg: Сканира се списък с шрифтове…

en: No fonts
bg: Няма шрифтове

en: 1 Font | %1 Fonts
bg[0]: 1 шрифт
bg[1]: %1 шрифта

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
bg: <table> <tr> <td align = \ "right "> Активирано: </td> <td>%1 </td> </tr> <tr> <td align =\ "right "> Деактивирано: </td> <td>%2 </td> </tr> <tr> <td align = \ "right "> Частично активирано: </td> <td>%3 </td> </tr> <tr> <td align = \ "right "> Общо: </td> <td>%4 </td> </tr> </table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
bg: <table> <tr> <td align = \ "right "> Активирано: </td> <td>%1 </td> </tr> <tr> <td align =\ "right "> Деактивирано: </td> <td>%2 </td> </tr> <tr> <td align = \ "right "> Общо: </td> <td>%3 </td> </tr> </table>

en: Looking for any associated files…
bg: Търсят се свързани файлове…

en: Scanning Files…
bg: Сканиране на файлове…

en: Looking for additional files to install…
bg: Търсят се допълнителни файлове за инсталиране…

en: Looking for files associated with %1
bg: Търси се файлове, свързани с %1

en: Installing font(s)…
bg: Инсталиране на шрифт (ове)…

en: You did not select anything to enable.
bg: Няма нищо избрано за включване.

en: You did not select anything to disable.
bg: Няма нищо избрано за изключване.

en: Nothing to Enable
bg: Няма нищо за включване

en: Nothing to Disable
bg: Няма нищо за изключване

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
bg: <p>Сигурни ли сте, че искате да бъде включен</p><p>"<b>%1</b>"?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
bg: <p>Сигурни ли сте, че искате да бъде изключен</p><p>"<b>%1</b>"?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bg: <p> Наистина ли искате да активирате </p> <p> '<b>%1 </b>', съдържащ се в групата"<b>%2 </b>"? </p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bg: <p> Наистина ли искате да деактивирате </p> <p> '<b>%1 </b>', съдържащ се в групата"<b>%2 </b>"? </p>

en: Enable Font
bg: Включване на шрифт

en: Disable Font
bg: Изключване на шрифт

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате шрифтът да бъде включен?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате тези %1 шрифта да бъдат включени?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате шрифтът да бъде изключен?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате тези %1 шрифта да бъдат изключени?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bg[0]: <p>Сигурни ли сте, че искате шрифтът от групата "<b>%2</b>" да бъде включен?</p>
bg[1]: <p>Сигурни ли сте, че искате шрифтовете %1 от групата "<b>%2</b>" да бъдат включени?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bg[0]: <p>Сигурни ли сте, че искате шрифтът от групата "<b>%2</b>" да бъде изключен?</p>
bg[1]: <p>Сигурни ли сте, че искате шрифтовете %1 от групата "<b>%2</b>" да бъдат изключени?</p>

en: Enable Fonts
bg: Включване на шрифтове

en: Disable Fonts
bg: Изключване на шрифтове

en: Enabling font(s)…
bg: Активиране на шрифт (ове)…

en: Disabling font(s)…
bg: Деактивиране на шрифт (ове)…

en: Print Font Samples
bg: Печат на пример

en: Select size to print font:
bg: Изберете размер за отпечатване на шрифт:

en: Waterfall
bg: Каскадно

en: 12pt
bg: 12

en: 18pt
bg: 18

en: 24pt
bg: 24

en: 36pt
bg: 36

en: 48pt
bg: 48

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
bg: Може да инсталира шрифтове само на "%1 " или "%2 ".

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
bg: Не можете директно да инсталирате пакет с шрифтове. 
    Моля, извлечете %1 и инсталирайте компонентите поотделно.

en: Cannot copy fonts
bg: Грешка при копиране на шрифтовете

en: Cannot move fonts
bg: Грешка при преместване на шрифтовете

en: Only fonts may be deleted.
bg: Може да се трият само шрифтове.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
bg: Може да се премахнат шрифтове само от "%1 " или "%2 ".

en: Please specify "%1" or "%2".
bg: Моля, задайте "%1" или "%2".

en: No special methods supported.
bg: Не се поддържат специални методи.

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Failed to start the system daemon
bg: Неуспешно стартиране на системния демон

en: Backend died
bg: Ядрото блокира

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
bg: %1 е растерни шрифтове и те са деактивирани във вашата система.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
bg: %1 съдържа шрифт <b>%2 </b>, който вече е инсталиран на вашата система.

en: %1 is not a font.
bg: %1 не е шрифт.

en: Could not remove all files associated with %1
bg: Неуспешно премахване на всички файлове, свързани с%1

en: Unknown
bg: Непознато

[ctx: First letter of the alphabet (in upper then lower case)]
en: Aa
bg: Аа

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
bg: АаБбВвГгДдЕеЖжЗзИиЙйКкЛлМмНнОоПпРрСсТтУуФфХхЦцЧчШшЩщЪъЬьЮюЯя0123456789

en: No characters found.
bg: Не са намерени символи.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
bg: Бързата кафява лисица прескача мързеливото куче

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
bg: АБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЬЮЯ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
bg: абвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
bg: 0123456789.:,;(*!?"/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]

en: ERROR: Could not determine font's name.
bg: Грешка при определяне името на шрифта.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
bg[0]: %2 [1 пиксел]
bg[1]: %2 [%1 пиксела]

en: Personal
bg: Личен

en: System
bg: Системен

en: All
bg: Всички

en: Administrator
bg: Администратор

en: Thin
bg: Тънък

en: Extra Light
bg: Много тънък

en: Ultra Light
bg: Ултра олекотен

en: Light
bg: Лек

en: Regular
bg: Обикновен

en: Normal
bg: Нормален

en: Medium
bg: Среден

en: Demi Bold
bg: Деми получер

en: Semi Bold
bg: Семи получер

en: Bold
bg: Получер

en: Extra Bold
bg: Удебелен получер

en: Ultra Bold
bg: Ултра получер

en: Black
bg: Черен

en: Heavy
bg: Тежък

en: Roman
bg: Римски

en: Italic
bg: Курсив

en: Oblique
bg: Наклонен

en: Ultra Condensed
bg: Ултра сбит

en: Extra Condensed
bg: Много сбит

en: Condensed
bg: Сбит

en: Semi Condensed
bg: Полусбит

en: Semi Expanded
bg: Полуразширен

en: Expanded
bg: Разширен

en: Extra Expanded
bg: Много разширен

en: Ultra Expanded
bg: Ултра разширен

en: Monospaced
bg: Равноширок

en: Proportional
bg: Пропорционален

en: Other, Control
bg: Друг, контрол

en: Other, Format
bg: Друг, формат

en: Other, Not Assigned
bg: Друг, не е асоцииран

en: Other, Private Use
bg: Друг, частна употреба

en: Other, Surrogate
bg: Друг, заместители

en: Letter, Lowercase
bg: Буква, малки

en: Letter, Modifier
bg: Буква, модификатори

en: Letter, Other
bg: Буква, други

en: Letter, Titlecase
bg: Буква, заглавни

en: Letter, Uppercase
bg: Буква, големи

en: Mark, Spacing Combining
bg: Знак, комбиниращ интервали

en: Mark, Enclosing
bg: Знак, завършващи

en: Mark, Non-Spacing
bg: Знак, неотбелязващи интервал

en: Number, Decimal Digit
bg: Цифра, десетични цифри

en: Number, Letter
bg: Цифра, буква

en: Number, Other
bg: Цифра, други

en: Punctuation, Connector
bg: Пунктуация, свързващи

en: Punctuation, Dash
bg: Пунктуация, тире

en: Punctuation, Close
bg: Пунктуация, затваряне

en: Punctuation, Final Quote
bg: Пунктуация, край на цитат

en: Punctuation, Initial Quote
bg: Пунктуация, начало на цитат

en: Punctuation, Other
bg: Пунктуация, други

en: Punctuation, Open
bg: Пунктуация, начални

en: Symbol, Currency
bg: Символ, валута

en: Symbol, Modifier
bg: Символ, променлива

en: Symbol, Math
bg: Символ, математика

en: Symbol, Other
bg: Символ, друг

en: Separator, Line
bg: Разделител, ред

en: Separator, Paragraph
bg: Разделител, параграф

en: Separator, Space
bg: Разделител, интервал

en: Category
bg: Категория

en: XML Decimal Entity
bg: Десетичен указател към знак в XML

en: Show Face:
bg: Лице:

en: Install…
bg: Инсталиране…

en: Change Text…
bg: Промяна на текста…

en: Could not read font.
bg: Шрифтът не може да бъде прочетен.

en: Preview String
bg: Низ за преглед

en: Please enter new string:
bg: Въведете нов низ за преглед:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
bg: &Главна лента с инструменти

en: Preview Type
bg: Вид преглед

en: Standard Preview
bg: Стандартен преглед

en: All Characters
bg: Всички знаци

en: Unicode Block: %1
bg: Unicode блок: %1

en: Unicode Script: %1
bg: Unicode скрипт: %1

en: Basic Latin
bg: Латиница основни знаци

en: Latin-1 Supplement
bg: Латиница-1, допълнителни

en: Latin Extended-A
bg: Латиница разширено А

en: Latin Extended-B
bg: Латиница разширено В

en: IPA Extensions
bg: IPA разширения

en: Spacing Modifier Letters
bg: Знаци променящи разстоянието м/у буквите

en: Combining Diacritical Marks
bg: Комбиниране на диакритични знаци

en: Greek and Coptic
bg: Гръцки и коптски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic Supplement
bg: Кирилица, допълнителни

en: Armenian
bg: Арменски

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Arabic
bg: Арабски

en: Syriac
bg: Сирийски

en: Arabic Supplement
bg: Арабски, допълнителни

en: Thaana
bg: Таана

en: Devanagari
bg: Деванагари

en: Bengali
bg: Бенгалски

en: Gurmukhi
bg: Гурмуки

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Oriya
bg: Ория

en: Tamil
bg: Тамилски

en: Telugu
bg: Телугу

en: Kannada
bg: Каннада

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Sinhala
bg: Синхала

en: Thai
bg: Тайландски

en: Lao
bg: Лаоски

en: Tibetan
bg: Тибетски

en: Myanmar
bg: Мианмарски

en: Georgian
bg: Грузински

en: Hangul Jamo
bg: Хангул джамо

en: Ethiopic
bg: Етиопски

en: Ethiopic Supplement
bg: Етиопски, допълнителни

en: Cherokee
bg: Чероки

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
bg: Унифицирани срички на канадските аборигени

en: Ogham
bg: Огамски

en: Runic
bg: Рунически

en: Tagalog
bg: Тагалог

en: Hanunoo
bg: Хануну

en: Buhid
bg: Бухид

en: Tagbanwa
bg: Тагбанва

en: Khmer
bg: Кхмерски

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Limbu
bg: Лимбу

en: Tai Le
bg: Тай ли

en: New Tai Lue
bg: Тай ли (нов)

en: Khmer Symbols
bg: Кхмерски символи

en: Buginese
bg: Бугинезки

en: Balinese
bg: Балинезки

en: Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения

en: Phonetic Extensions Supplement
bg: Фонетични разширения, допълнителни

en: Combining Diacritical Marks Supplement
bg: Комбиниращи диакритически знаци, допълнителни

en: Latin Extended Additional
bg: Латиница, разширени допълнителни

en: Greek Extended
bg: Гръцки разширен

en: General Punctuation
bg: Основна пунктуация

en: Superscripts and Subscripts
bg: Горен и долен индекс

en: Currency Symbols
bg: Валутни символи

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
bg: Комбиниращи диакритически знаци

en: Letter-Like Symbols
bg: Символи, подобни на букви

en: Number Forms
bg: Числови форми

en: Arrows
bg: Стрелки

en: Mathematical Operators
bg: Математически оператори

en: Miscellaneous Technical
bg: Разни технически

en: Control Pictures
bg: Контролни картинки

en: Optical Character Recognition
bg: Оптическо разпознаване на знаци (OCR)

en: Enclosed Alphanumerics
bg: Букви и цифри в кръгче

en: Box Drawing
bg: Правоъгълни форми

en: Block Elements
bg: Блокови елементи

en: Geometric Shapes
bg: Геометрични форми

en: Miscellaneous Symbols
bg: Разни символи

en: Dingbats
bg: Картинки

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
bg: Разни математически символи А

en: Supplemental Arrows-A
bg: Допълнителни стрелки A

en: Braille Patterns
bg: Брайлови шаблони

en: Supplemental Arrows-B
bg: Допълнителни стрелки B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
bg: Разни математически символи В

en: Supplemental Mathematical Operators
bg: Допълнителни математически операции

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
bg: Разни символи и стрелки

en: Glagolitic
bg: Глаголица

en: Latin Extended-C
bg: Латиница разширено С

en: Coptic
bg: Коптски

en: Georgian Supplement
bg: Грузински, допълнителни

en: Tifinagh
bg: Тифинах

en: Ethiopic Extended
bg: Етиопски разширен

en: Supplemental Punctuation
bg: Пунктуация, допълнителни

en: CJK Radicals Supplement
bg: Корени от CJK, допълнение

en: Kangxi Radicals
bg: Кангкски корени

en: Ideographic Description Characters
bg: Идеограмни знаци за описание

en: CJK Symbols and Punctuation
bg: Знаци и пунктуация от CJK

en: Hiragana
bg: Хирагана

en: Katakana
bg: Катакана

en: Bopomofo
bg: Бопомофо

en: Hangul Compatibility Jamo
bg: Хангул съвместим с Джамо

en: Kanbun
bg: Канбун

en: Bopomofo Extended
bg: Разширен бопомофо

en: CJK Strokes
bg: Щрихи за CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения на Катакана

en: Enclosed CJK Letters and Months
bg: Заградени букви и месеци от CJK

en: CJK Compatibility
bg: Съвместимост с CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
bg: Унифицирани идеограми от CJK, разширение A

en: Yijing Hexagram Symbols
bg: Шестоъгълни знаци на Иджинг

en: CJK Unified Ideographs
bg: Унифицирани идеограми от CJK

en: Yi Syllables
bg: Yi Срички

en: Yi Radicals
bg: Yi радикали

en: Modifier Tone Letters
bg: Знаци, променящи тоновете

en: Latin Extended-D
bg: Латински разширен D

en: Syloti Nagri
bg: Силоти Нагри

en: Phags-pa
bg: Фагс Па

en: Hangul Syllables
bg: Срички на Хангул

en: High Surrogates
bg: Високи заместители

en: High Private Use Surrogates
bg: Високи лични заместители

en: Low Surrogates
bg: Ниски заместители

en: Private Use Area
bg: Частна област

en: CJK Compatibility Ideographs
bg: Идеограми за съвместимост със CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
bg: Азбучни представящи форми

en: Arabic Presentation Forms-A
bg: Арабски представящи форми A

en: Variation Selectors
bg: Избор на вариант

en: Vertical Forms
bg: Вертикални форми

en: Combining Half Marks
bg: Комбиниращи полузнаци

en: CJK Compatibility Forms
bg: Форми за съвместимост със CJK

en: Small Form Variants
bg: Варианти с малък размер

en: Arabic Presentation Forms-B
bg: Арабски представящи форми B

en: Half-Width and Full-Width Forms
bg: Форми с половин ширина и пълна ширина

en: Specials
bg: Специални

en: Linear B Syllabary
bg: Линеарна сричка B

en: Linear B Ideograms
bg: Линейни В идеограми

en: Aegean Numbers
bg: Егейски числа

en: Ancient Greek Numbers
bg: Древногръцки числа

en: Gothic
bg: Готически

en: Ugaritic
bg: Угаритски

en: Old Persian
bg: Староперсийски

en: Shavian
bg: Шавиан

en: Osmanya
bg: Османя

en: Cypriot Syllabary
bg: Кипърски сричкова плоча

en: Phoenician
bg: Финикийски

en: Cuneiform
bg: Клинопис

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
bg: Клинописни числа и пунктуация

en: Byzantine Musical Symbols
bg: Византийски музикални символи

en: Musical Symbols
bg: Музикални символи

en: Ancient Greek Musical Notation
bg: Древногръцко нотно писмо

en: Tai Xuan Jing Symbols
bg: Тай Сюан Джин Символи

en: Counting Rod Numerals
bg: Преброяване на пръчкови цифри

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
bg: Математически буквено-цифрови символи

en: CJK Unified Ideographs Extension B
bg: Унифицирани идеограми от CJK, разширение B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
bg: Идеограми за съвместимост със CJK, допълнение

en: Tags
bg: Етикети

en: Variation Selectors Supplement
bg: Допълнение на селектори за вариации

en: Supplementary Private Use Area-A
bg: Допълнителна частна област А

en: Supplementary Private Use Area-B
bg: Допълнителна частна област В

en: Braille
bg: Брайл

en: Canadian Aboriginal
bg: Канадски аборигенски

en: Common
bg: Общи

en: Cypriot
bg: Кипърски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Han
bg: Хан

en: Hangul
bg: Хангул

en: Inherited
bg: Наследени

en: Latin
bg: Латински

en: Linear B
bg: Линейно В

en: Phags Pa
bg: Фагс Па
