plasma-workspace - en to bg translation catalogue (8 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
bg: Резервна звукова тема от freedesktop.org

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
bg: Активиране на звуков сигнал при известяване

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
bg[0]: Базиран на: %2
bg[1]: Базирани на: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
bg: Прослушване:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
bg: Звуков сигнал „%1“

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
bg: Прослушване на примерен звуков сигнал за тема „%1“

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
bg: Темата %1 не съдържа звука „%2“

en: Failed to preview sound: %1
bg: Неуспешно прослушване на звуков сигнал %1
