plasma-workspace - en to bg translation catalogue (81 entries)

en: Inherit Language
bg: Наследяване на език

[ctx: Binary dialect Metric, with origin in parentheses]
en: Metric system (SI)
bg: Метрична система(SI)

[ctx: Binary dialect IEC description]
en: Binary -  Kibibytes (KiB), Mebibytes (MiB), Gibibytes (GiB)
bg: Двоични - Кибибайта (kiB), Мебибайта (MiB), Гибибайта (GiB)

[ctx: Binary dialect JEDEC description]
en: Binary - Kilobytes (KB), Megabytes (MB), Gigabytes (GB)
bg: Двоични - Килобайта (kB), Мегабайта (MB), Гигабайта (GB)

[ctx: Binary dialect Metric description]
en: Decimal - Kilobytes (kB), Megabytes (MB), Gigabytes (GB)
bg: Десетични - Килобайта (kB), Мегабайта (MB), Гигабайта (GB)

[ctx: Measurement combobox]
en: Imperial UK
bg: Имперски UK

[ctx: Measurement combobox]
en: Imperial US
bg: Имперски US

[ctx: Measurement combobox]
en: Metric
bg: Метрични

[ctx: Department name]
en: Development Department
bg: Отдел разработки

[ctx: Building name]
en: Dev-Building
bg: Сграда

[ctx: Street or block name]
en: Main Street
bg: Главна улица

[ctx: House number]
en: House 1
bg: Къща 1

[ctx: Room number]
en: Room 2
bg: Стая 2

[ctx: Floor number]
en: Floor 3
bg: Етаж 3

[ctx: Local township within town or city]
en: Downtown
bg: Градски център

[ctx: Town or city]
en: City
bg: Град

[ctx: State, province or prefecture]
en: State
bg: Щат

[ctx: Family names]
en: FamilyName
bg: Фамилия

[ctx: Family names in uppercase]
en: FAMILYNAME
bg: ФАМИЛИЯ

[ctx: First given name]
en: FirstName
bg: Име

[ctx: First given initial]
en: F
bg: Ф

[ctx: First given name with latin letters]
en: FirstName
bg: Име

[ctx: Other shorter name]
en: OtherName
bg: Друго име

[ctx: Additional given names]
en: AdditionalName
bg: Допълнително

[ctx: Profession]
en: Profession
bg: Професия

[ctx: Salutation]
en: Doctor
bg: Доктор

[ctx: Abbreviated salutation]
en: Dr.
bg: Д-р

[ctx: Salutation using the FDCC-sets conventions]
en: Dr.
bg: Д-р

[ctx: This is returned when an example test could not be made from locale information]
en: Could not find an example for this locale
bg: Неуспешно намиране на  примери за локала

[ctx: @info this will be shown as an error message]
en: Could not find the system's available locales using the <command>localectl</command> tool. Please file a bug report about this at <link>https://bugs.kde.org</link>
bg: Не можа да се намерят наличните локали на системата с помощта на <command>localectl</command>. Моля, подайте доклад за грешка за това на адрес <link>https://bugs.kde.org</link>

[ctx: @info:warning]
en: Can't locate executable `check-language-support`
bg: Не може да намери командата `check-language-support`

[ctx: the arg is the output of failed check-language-support call]
en: check-language-support failed, output: %1 %2
bg: check-language-support е неуспешно, резултат: %1 %2

[ctx: %1 is a list of package names]
en: Not all missing packages managed to resolve! %1
bg: Не всички липсващи пакети успяха да се разрешат! %1

[ctx: %1 is a list of package names, %2 is the error explanation]
en: Failed to install language packages (%1): %2
bg: Неуспех при инсталиране на езикови пакети (%1): %2

en: Another process is already running, please retry later
bg: Вече се изпълнява друг процес. Моля, опитайте отново по-късно

en: Unauthorized to edit locale configuration file
bg: Нямате права да редактирате конфигурационния файл за локализация

en: Can't open file `/etc/locale.gen`
bg: Не може да се отвори файла `/etc/locale.gen`

en: Can't locate executable `locale-gen`
bg: Не може да се изпълни `locale-gen`

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Default for System
bg: Стандартно за системата

en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: @info:title, meaning the current locale is system default(which is `C`)]
en: System Default C
bg: Стандартно за системата C

[ctx: @info:title the current locale is the default for %1, %1 is the country name]
en: Default for %1
bg: По подразбиране за %1

[ctx: @info:title]
en: Language
bg: Език

[ctx: @info:title]
en: Numbers
bg: Числа

[ctx: @info:title]
en: Time
bg: Дата и час

[ctx: @info:title]
en: Currency
bg: Валута

[ctx: @info:title]
en: Measurements
bg: Мерни единици

[ctx: @info:title]
en: Paper Size
bg: Размери на хартията

[ctx: @info:title]
en: Address
bg: Адрес

[ctx: @info:title]
en: Name Style
bg: Стил на име

[ctx: @info:title]
en: Phone Numbers
bg: Телефонни номера

[ctx: @info:title]
en: Data and Storage Sizes
bg: Размер на данните и място за съхранение

[ctx: @info:title, the current setting is system default]
en: System Default
bg: Системни настройки по подразбиране

[ctx: as subtitle, remind user that the format used now is inherited from locale %1]
en:  (Standard format for %1)
bg:  (Стандартен формат за %1)

en: Language
bg: Език

en: Putting any other languages below English will cause undesired behavior in some applications. If you would like to use your system in English, remove all other languages.
bg: Поставянето на друг език под английски ще доведе до нежелано поведение в някои приложения. Ако искате вашата система да използва английски, премахнете всички останали езици.

[ctx: Error message, %1 is the language name]
en: The language "%1" is unsupported
bg: %1 език не се поддържа

en: Add languages in the order you want to see them in your applications.
bg: Добавете езици в реда, който искате да ги видите във вашите приложения.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change Language
bg: Смяна на езика

[ctx: @title:window]
en: Change Language
bg: Смяна на езика

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to top
bg: Преместване нагоре

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @info:placeholder]
en: No Language Configured
bg: Няма конфигуриран език

[ctx: @title:window]
en: Add Languages
bg: Добавяне на езици

[ctx: @action:button]
en: Add More…
bg: Добавяне на още…

[ctx: @info]
en: Changes will take effect the next time you log in.
bg: Промените ви ще влязат в сила при следващото влизане в системата.

en: Restart now
bg: Рестартиране сега

[ctx: @info]
en: Generating locale and language support files; don't turn off the computer yet.
bg: Генериране на файлове за локализация и езиковата поддръжка; Не изключвайте компютъра още.

[ctx: @info]
en: Locale and language support files have been generated, but language-specific fonts could not be automatically installed. If your language requires specialized fonts to be displayed properly, you will need to discover what they are and install them yourself.
bg: Генерирани са файлове за локализация и езиковата поддръжка, но специфични за езика шрифтове не могат да бъдат инсталирани автоматично. Ако вашият език изисква специални шрифтове, ще трябва сами да ги посочите и инсталирате.

[ctx: @info]
en: Necessary locale and language support files have been installed. It is now safe to turn off the computer.
bg: Инсталирани са необходимите файлове за локализация и езикова поддръжка. Сега е безопасно да изключите компютъра.

[ctx: @action:button for change the locale used]
en: Modify…
bg: Промяна…

[ctx: @title:window]
en: Data and Storage Sizes
bg: Размер на данните и място за съхранение

en: Numbers
bg: Числа

en: Time
bg: Дата и час

en: Currency
bg: Валута

en: Measurements
bg: Мерни единици

en: Paper Size
bg: Размери на хартията

[ctx: Postal Address]
en: Address
bg: Адрес

[ctx: Name Style]
en: Name
bg: Име

[ctx: Phone Numbers]
en: Phone number
bg: Телефонен номер
