kfontinst - en to br translation catalogue (92 entries)

en: Font Installer
br: Stalianer an nodrezhoù

en: Simple font installer
br: Gweler nodrezh eeun

en: URL to install
br: URL da staliañ

en: Print
br: Moulañ

en: Font Printer
br: Gweler Nodrezhoù

en: Simple font printer
br: Gweler nodrezh eeun

en: Select Font to View
br: Dibabit an nodrezh da ziskouez

en: URL to open
br: URL da digeriñ

en: Font Viewer
br: Gweler Nodrezhoù

en: Simple font viewer
br: Gweler nodrezh eeun

en: Font/File
br: Nodrezh/Restr

en: Size
br: Ment

en: Date
br: Deiziad

en: Family
br: Familh

en: Style
br: Giz

en: File Location
br: Lec'hiadur ar restr

en: Font
br: Nodrez

en: Enable
br: Bevaat

en: Disable
br: Marvaat

en: Reload
br: Adkargañ

en: All Fonts
br: Pep nodrezh

en: Group
br: Strollad

en: Remove Group
br: Distruj ar strollad

en: Remove
br: Lemel

en: Remove group
br: Distruj ar strollad

en: Skip
br: Tremen e-biou

en: Installing
br: O staliañ

en: Uninstalling
br: O tistaliañ

en: Moving
br: O tilec'hiañ

en: Developer and maintainer
br: Diorrer ha ratreer

en: Add Fonts
br: Ouzhpennañ an nodrezhoù

en: Cannot Print
br: N'hellan ket moullñ

en: Nothing to Delete
br: N'eus tra ebet da lemel

en: Delete Font
br: Distruj an nodrezh

en: Delete Fonts
br: Distruj an nodrezhoù

en: Nothing to Move
br: N'eus tra ebet da fiñval

en: Move Font
br: Fiñval an nodrezh

en: Move
br: Fiñval

en: Create New Group
br: Krouiñ ur strollad nevez

en: New Group
br: Strollad nevez

en: No fonts
br: Nodrezh ebet

en: Disable Font
br: Marvaat ar font

en: Disable Fonts
br: Marvaat ar fontoù

en: 12pt
br: 12pik

en: 18pt
br: 18pik

en: 24pt
br: 24pik

en: 36pt
br: 36pik

en: 48pt
br: 48pik

en: Fonts
br: Fontoù

en: Unknown
br: Dianav

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
br: ABDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXYZ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
br: abdefghijklmnoprstuvwyz

en: Personal
br: Diouzhoc'h :

en: System
br: Reizhiad

en: All
br: Holl

en: Administrator
br: Merour

en: Extra Light
br: Sklaer tre

en: Light
br: Sklerijenn

en: Regular
br: Reoliek

en: Normal
br: Boas

en: Medium
br: Krenn

en: Bold
br: Druz

en: Extra Bold
br: Druz ouzhpenn

en: Ultra Bold
br: Druz-tre

en: Black
br: Du

en: Heavy
br: Pounner

en: Italic
br: Italek

en: Category
br: Rumm

en: Preview String
br: Kefluniadur an hedad

en: Please enter new string:
br: Roit an hedad nevez mar plij :

en: Cyrillic
br: Lizherenneg ar ruseg

en: Armenian
br: Armenieg

en: Hebrew
br: Hebre

en: Arabic
br: Arabeg

en: Syriac
br: Siriak

en: Bengali
br: Bangali

en: Gujarati
br: Gujaratieg

en: Tamil
br: Tamouleg

en: Telugu
br: Telegu

en: Kannada
br: Kanada

en: Thai
br: Tailh

en: Tibetan
br: Yezh an Tibet

en: Georgian
br: Jeorjieg

en: Khmer
br: Kmereg

en: Mongolian
br: Mongolieg

en: Latin Extended Additional
br: Titouroù leun diwar-benn Chomlec'h

en: Arrows
br: Biroù

en: Miscellaneous Symbols
br: Arouezoù a bep seurt

en: Gothic
br: Gotik

en: Tags
br: Liketennoù

en: Common
br: Boutin

en: Greek
br: Gresianeg
