kcmcolors - en to bs translation catalogue (123 entries)

en: Jeremy Whiting
bs: Džeremi Vajting

en: Matthew Woehlke
bs: Metju Velke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
bs: Tekst prozora na pozadini prozora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
bs: Tekst dugmeta na pozadini dugmeta

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
bs: Dugme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
bs: Obični tekst izbora na običnoj pozadini izbora.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
bs: Izabrani tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
bs: Tekst veze izbora na običnoj pozadini izbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
bs: Tekst posjećene veze izbora na običnoj pozadini izbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
bs: Aktivni tekst izbora na običnoj pozadini izbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
bs: Neaktivni tekst izbora na običnoj pozadini izbora.

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView1)
en: i
bs: n

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
bs: Negativni tekst izbora na običnoj pozadini izbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
bs: Neutralni tekst izbora na običnoj pozadini izbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
bs: Pozitivni tekst izbora na običnoj pozadini izbora.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
bs: Obični tekst prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
bs: Tekst veze prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
bs: Tekst posjećene veze prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
bs: Aktivan tekst prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
bs: Neaktivan tekst prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
bs: Negativni tekst prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
bs: Neutralni tekst prikaza na običnoj pozadini prikaza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
bs: Pozitivni tekst prikaza na običnoj pozadini prikaza.

en: Varies
bs: Promjenljivo

en: Normal Background
bs: Obična pozadina

en: Alternate Background
bs: Alternativna pozadina

en: Normal Text
bs: Običan tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
bs: Neaktivan tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
bs: Aktivan tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
bs: Tekst veze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
bs: Tekst posjećenog

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
bs: Negativan tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
bs: Neutralan tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
bs: Pozitivan tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
bs: Dekoracija fokusa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
bs: Dekoracija lebdjenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
bs: Skup boja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
bs: Skup boja za pregled/izmjenu

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
bs: Uobičajene boje

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
bs: Prikaz

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
bs: Prozor

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
bs: Izbor

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
bs: Oblačić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
bs: Nova vrsta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
bs: Pozadina prikaza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
bs: Tekst prikaza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
bs: Pozadina prozora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
bs: Tekst prozora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
bs: Pozadina dugmeta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
bs: Tekst dugmeta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
bs: Pozadina izbora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
bs: Tekst izbora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
bs: Tekst neaktivnog izbora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
bs: Pozadina oblačića

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
bs: Tekst oblačića

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
bs: Aktivan naslov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
bs: Tekst aktivnog naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
bs: Sekundrna aktivna traka naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
bs: Neaktivan naslov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
bs: Tekst neaktivnog naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
bs: Sekundarna neaktivna traka naslova

en: Options
bs: Opcije

en: Colors
bs: Boje

en: Save Color Scheme
bs: Upisivanje šeme boja

en: &Enter a name for the color scheme:
bs: &Unesite ime za šemu boja:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
bs: Istoimena šema boja već postoji.
    Želite li da je prebrišete?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
bs: Nemate dozvolu da prebrišete ovu šemu

en: Error
bs: Greška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
bs: Boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
bs: Intenzitet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
bs: Tip efekta boje isključenog

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
bs: Bez efekta

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
bs: Odzasićeno

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
bs: Utopljeno

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
bs: Isprano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
bs: Tip efekta intenziteta isključenog

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
bs: Bez efekta

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
bs: Zasijenčeno

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
bs: Potamnjeno

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
bs: Rasvijetljeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
bs: Kontrast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
bs: Količina efekta boje isključenog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
bs: Količina efekta intenziteta isključenog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
bs: Boja isključenog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
bs: Tip kontrasta isključenog

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
bs: Bez efekta

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
bs: Utopljeno

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
bs: Isprano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
bs: Količina kontrasta isključenog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
bs: &Zasijenči uređene kolone na spisku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
bs: Efekti sijenčenja okvira i osvjetljavanja („3D“)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
bs: Sijenčenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
bs: Najviše

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
bs: Najmanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
bs: Kontrast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
bs: Obični tekst na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
bs: obično

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
bs: Tekst veze na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
bs: veza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
bs: Tekst posjećene veze na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
bs: posjećeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
bs: Aktivni tekst na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
bs: aktivno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
bs: Neaktivni tekst na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
bs: neaktivno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
bs: Negativni tekst na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
bs: negativno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
bs: Neutralni tekst na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
bs: neutralno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
bs: Pozitivni tekst na običnoj pozadini

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
bs: pozitivno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
bs: Lebdjenje nad običnom pozadinom.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
bs: lebdjenje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
bs: Tekst veze na pozadini veze.
    (Napomena: pozadina veze se izvodi iz teksta veza i trenutno se ne može zasebno podesiti.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
bs: Tekst posjećene veze na pozadini posjećenog.
    (Napomena: pozadina posjećenog se izvodi iz teksta posjećenog i trenutno se ne može zasebno podesiti.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
bs: Aktivni tekst na aktivnoj pozadini.
    (Napomena: aktivna pozadina se izvodi iz aktivnog teksta i trenutno se ne može zasebno podesiti.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
bs: Neaktivni tekst na alternativnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
bs: alternativno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
bs: Negativni tekst na negativnoj pozadini.
    (Napomena: negativna pozadina se izvodi iz negativnog teksta i trenutno se ne može zasebno podesiti.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
bs: Neutralni tekst na neutralnoj pozadini.
    (Napomena: neutralna pozadina se izvodi iz neutralnog teksta i trenutno se ne može zasebno podesiti.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
bs: Pozitivni tekst na pozitivnoj pozadini.
    (Napomena: pozitivna pozadina se izvodi iz pozitivnog teksta i trenutno se ne može zasebno podesiti.)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
bs: Fokus na običnoj pozadini.

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
bs: fokus
