ksmserver - en to bs translation catalogue (18 entries)

en: $HOME not set!
bs: $HOME nije postavljen!

en: $HOME directory (%1) does not exist.
bs: $HOME direktorij (%1) ne postoji.

en: No write access to $HOME directory (%1).
bs: Pravo pisanja na $HOME direktorij (%1) nije dato.

en: No read access to $HOME directory (%1).
bs: Pravo čitanja $HOME direktorija (%1) nije dato.

en: $HOME directory (%1) is out of disk space.
bs: $HOME direktorij (%1) nema slobodnog diskovnog prostora.

en: Writing to the $HOME directory (%2) failed with the error '%1'
bs: Pisanje na $HOME direktorij (%2) neuspješno zbog greške '%1'

en: No write access to '%1'.
bs: Nema pristupa pisanja na '%1'.

en: No read access to '%1'.
bs: Nema pristupa čitanja sa '%1'.

en: Temp directory (%1) is out of disk space.
bs: Direktorij temp (%1) nema slobodnog diskovnog prostora.

en: Writing to the temp directory (%2) failed with
        the error '%1'
bs: Pisanje na temp direktorij (%2) neuspješno zbog
        greške '%1'

en: Plasma Workspace installation problem!
bs: Plazma Workspace instalacioni problem!

en: Restores the saved user session if available
bs: Obnavlja sačuvanu korisničku sesiju (ako postoji)

en: Also allow remote connections
bs: Takođe dozvoli udaljene veze

en: Starts the session in locked mode
bs: Počinje sesiju u zaključanom režimu

en: Log Out
bs: Odjavi me

en: Log Out Without Confirmation
bs: Odjavi me bez potvrde

en: Halt Without Confirmation
bs: Ugasi bez potvrde

en: Reboot Without Confirmation
bs: Resetuj bez potvrde
