plasma_engine_keystate - en to bs translation catalogue (11 entries)

en: Num Lock
bs: NumLock

en: Caps Lock
bs: CapsLock

en: Scroll Lock
bs: ScrollLock

en: Left Button
bs: Lijevo dugme

en: Right Button
bs: Desno dugme

en: Middle Button
bs: Srednje dugme

en: First X Button
bs: Prvo X dugme

en: Second X Button
bs: Drugo X dugme

en: Pressed
bs: Pritisnut

en: Latched
bs: Zapet

en: Locked
bs: Zaključan
