plasma-workspace - en to ca translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTheme), group (Mouse)
en: Name of the current cursor theme
ca: Nom del tema de cursor actual

note: i18n: ectx: label, entry (cursorSize), group (Mouse)
en: Current cursor size
ca: Mida actual del cursor

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
ca: Cal tornar a engegar la sessió del Plasma perquè aquests canvis tinguin efecte.

en: Unable to create a temporary file.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
ca: No s'ha pogut baixar l'arxiu del tema d'icones: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
ca: El fitxer no és un arxiu vàlid de tema d'icones.

en: Failed to create 'icons' folder.
ca: Ha fallat en crear la carpeta «Icones».

en: A theme named %1 already exists in your icon theme folder. Do you want replace it with this one?
ca: A la vostra carpeta de temes d'icones ja existeix un tema anomenat %1. Desitgeu substituir-lo per aquest?

en: Overwrite Theme?
ca: Sobreescriure el tema?

en: Theme installed successfully.
ca: El tema s'ha instal·lat correctament.

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTimeout), group (BusyCursorSettings) i18n: ectx: label, entry (taskbarTimeout), group (TaskbarButtonSettings)
en: Timeout in seconds
ca: Temps d'espera en segons

en: Remove Theme
ca: Elimina el tema

en: Restore Cursor Theme
ca: Restaura el tema de cursor

[ctx: @title]
en: Launch Feedback
ca: Reacció en iniciar

[ctx: @info:usagetip]
en: Configure the animations played while an application is launching.
ca: Configura les animacions reproduïdes mentre es llança una aplicació.

[ctx: @label]
en: Cursor feedback:
ca: Reacció del cursor:

[ctx: @option:radio No cursor feedback when launching apps]
en: None
ca: Sense

[ctx: @option:radio]
en: Static
ca: Estàtic

[ctx: @option:radio]
en: Blinking
ca: Parpellejant

[ctx: @option:radio]
en: Bouncing
ca: Botant

[ctx: @label]
en: Task Manager feedback:
ca: Reacció del gestor de tasques:

[ctx: @option:check]
en: Enable animation
ca: Activa les animacions

[ctx: @label]
en: Stop animations after:
ca: Atura les animacions després de:

en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

en: This module lets you choose the mouse cursor theme.
ca: Aquest mòdul permet configurar el tema del cursor del ratolí.

en: Size:
ca: Mida:

[ctx: @action:button]
en: &Configure Launch Feedback…
ca: &Configura les reaccions de llançament…

en: &Install from File…
ca: &Instal·la des d'un fitxer…

en: &Get New Cursors…
ca: &Obtén cursors nous…

en: Open Theme
ca: Obre un tema

en: Cursor Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
ca: Fitxers de temes de cursor (*.tar.gz *.tar.bz2)

en: The requested size '%1' is not available, using %2 instead.
ca: La mida sol·licitada «%1» no és disponible, en el seu lloc s'usa %2.

en: This tool allows you to set the mouse cursor theme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
ca: Aquesta eina permet definir el tema de cursor de ratolí per a la sessió actual del Plasma, sense posar-ne accidentalment un que no estigui disponible, o que ja estigui definit.

en: The name of the cursor theme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
ca: El nom del tema de cursor que voleu definir a la sessió actual del Plasma (en passar un camí complet només s'usarà la darrera part del camí)

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
ca: Mostra tots els temes disponibles en el sistema (i el quin és el tema actual)

en: Use a specific size, rather than the theme default size
ca: Usa una mida específica, en lloc de la mida predeterminada del tema

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
ca: El tema sol·licitat «%1» ja està establert com tema de la sessió actual del Plasma.

en: Successfully applied the mouse cursor theme %1 to your current Plasma session
ca: El tema de cursor de ratolí %1 s'ha aplicat correctament a la sessió actual del Plasma

en: You have to restart the Plasma session for your newly applied mouse cursor theme to display correctly.
ca: Cal tornar a iniciar la sessió del Plasma perquè s'apliqui correctament el tema nou de cursor de ratolí.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ca: No s'ha pogut trobar el tema «%1». El tema hauria de ser una de les opcions següents: %2

en: You have the following mouse cursor themes on your system:
ca: En el sistema hi ha els temes següents de cursor de ratolí:

en: (Current theme for this Plasma session)
ca: (Tema actual d'aquesta sessió del Plasma)

[ctx: @info The argument is the list of available sizes (in pixel). Example: 'Available sizes: 24' or 'Available sizes: 24, 36, 48']
en: (Available sizes: %1)
ca: (Mides disponibles: %1)
