plasma-workspace - en to ca translation catalogue (135 entries)

en: Selection and Clipboard:
ca: Selecció i porta-retalls:

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
ca: Quan es ressalta text o una àrea de la pantalla amb el ratolí o el teclat, aquesta és la <emphasis>selecció</emphasis>. Es pot enganxar utilitzant el botó del mig del ratolí.<nl/><nl/>Si la selecció es copia explícitament utilitzant l'acció <interface>Copia</interface> o <interface>Retalla</interface>, es desa al <emphasis>porta-retalls</emphasis>. Es pot enganxar utilitzant l'acció <interface>Enganxa</interface>. <nl/><nl/>Quan està activada, aquesta opció manté iguals la selecció i el porta-retalls de manera que qualsevol selecció està immediatament disponible per enganxar de totes les maneres. Si està desactivada, la selecció encara es pot desar en l'historial del porta-retalls (subjecte a les opcions de sota), però només es pot enganxar utilitzant el botó central del ratolí.

en: Clipboard history:
ca: Historial del porta-retalls:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
ca[0]:  entrada
ca[1]:  entrades

en: Always save in history
ca: Desa sempre en l'historial

en: Text selection:
ca: Selecció de text:

en: Only when explicitly copied
ca: Només quan es copiï explícitament

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
ca: Si les seleccions de text es desen en l'historial del porta-retalls.

en: Non-text selection:
ca: Selecció de no text:

en: Never save in history
ca: No desis mai en l'historial

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
ca: Si les seleccions de no text (p. ex. imatges) es desen en l'historial del porta-retalls.

en: Show action popup menu:
ca: Mostra el menú emergent d'acció:

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ca: Quan el text que coincideixi amb un patró d'acció està seleccionat o es tria de l'historial del porta-retalls, mostra automàticament el menú emergent amb les accions aplicables. Si el menú automàtic es desactiva aquí, o no es mostra per a una finestra exclosa, llavors es pot mostrar utilitzant la drecera de teclat <shortcut>%1</shortcut>.

en: Exclude Windows...
ca: Exclou finestres...

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

[ctx: No timeout]
en: None
ca: Cap

en: Options:
ca: Opcions:

en: Exclude Windows
ca: Exclou finestres

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
ca: Quan un <interface>patró de coincidència</interface> coincideix amb el contingut del porta-retalls, les seves <interface>ordres</interface> apareixen en el menú emergent del Klipper i es poden executar.

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
ca: Patrons de coincidència i ordres

[ctx: @title:column]
en: Description
ca: Descripció

en: Add Action...
ca: Afegeix una acció...

en: Edit Action...
ca: Edita l'acció...

en: Delete Action
ca: Suprimeix l'acció

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
ca: Aquestes accions apareixen en el menú emergent que es pot configurar a la pàgina <interface>Menú d'accions</interface>.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
ca: Suprimeixo l'acció seleccionada <resource>%1</resource><nl/>i totes les seves ordres?

en: Confirm Delete Action
ca: Confirma l'acció de supressió

en: General Configuration
ca: Configuració general

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
ca: Menú d'accions

en: Action Menu
ca: Menú d'accions

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
ca: Configuració de les accions

en: Actions Configuration
ca: Configuració de les accions

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Shortcuts Configuration
ca: Configuració de les dreceres

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
ca: L'emergent d'acció no es mostrarà automàticament per a aquestes finestres, encara que estigui habilitat. Això es deu al fet que, per exemple, un navegador web pot ressaltar un URL a la barra d'adreces mentre s'escriu, de manera que el menú es mostrarà per a cada tecla.<nl/><nl/>Si el menú d'acció apareix inesperadament quan s'utilitza una aplicació en particular, llavors afegiu-la a aquesta llista. <link>Com trobar el nom per introduir</link>.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
ca: El nom que s'ha d'introduir aquí és el nom WM_CLASS de la finestra que s'exclou. Per trobar el nom WM_CLASS per a una finestra, en una altra finestra de terminal introduïu l'ordre:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>i feu clic a la finestra que voleu excloure. El primer nom que es mostra després del signe d'igual és el que heu d'introduir.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Replace Clipboard
ca: Substitueix al porta-retalls

en: Add to Clipboard
ca: Afegeix al porta-retalls

en: Command
ca: Ordre

en: Output
ca: Sortida

en: Description
ca: Descripció

en: Action Properties
ca: Propietats de l'acció

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
ca: Una acció té efecte quan el seu <interface>patró de coincidència</interface> coincideix amb el contingut del porta-retalls. Quan passa això, les <interface>ordres</interface> de l'acció apareixen al menú emergent de Klipper; si es tria una d'elles, s'executa l'ordre.

en: Enter a pattern to match against the clipboard
ca: Introduïu un patró que coincideixi amb el porta-retalls

en: Match pattern:
ca: Patrons de coincidència:

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
ca: El patró de coincidència és una expressió regular. Per a més informació vegeu l'entrada <link url="https://ca.wikipedia.org/wiki/Expressi%C3%B3_regular">Viquipèdia</link> per a aquest tema.

en: Enter a description for the action
ca: Introduïu una descripció de l'acció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Include in automatic popup
ca: Inclou en la finestra emergent automàtica

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ca: Les ordres d'aquesta coincidència s'inclouran en la finestra emergent d'acció automàtica, si està activada a la pàgina <interface>Mení d'acció</interface>. Si aquesta opció està desactivada, les ordres d'aquesta coincidència no s'inclouran en la finestra emergent automàtica però s'inclouran si la finestra emergent s'activa manualment amb la drecera de teclat <shortcut>%1</shortcut>.

en: Add Command...
ca: Afegeix una ordre...

en: Edit Command...
ca: Edita una ordre...

en: Delete Command
ca: Suprimeix l'ordre

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
ca: Suprimeixo l'ordre seleccionada <resource>%1</resource>?

en: Confirm Delete Command
ca: Confirma l'ordre de supressió

en: Command Properties
ca: Propietats de l'ordre

en: Enter the command and arguments
ca: Introduïu l'ordre i els arguments

en: Command:
ca: Ordre:

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
ca: Un <placeholder>&#37;s</placeholder> a l'ordre serà substituït pel contingut complet del porta-retalls. Els <placeholder>&#37;0</placeholder> fins a <placeholder>&#37;9</placeholder> seran substituïts pels textos capturats corresponents del patró de coincidència.

en: Enter a description for the command
ca: Introduïu una descripció de l'ordre

en: Output from command:
ca: Sortida de l'ordre:

en: Replace current clipboard
ca: Substitueix al porta-retalls actual

en: Append to clipboard
ca: Afegeix al porta-retalls

en: What happens to the standard output of the command executed.
ca: Què passa a la sortida estàndard de l'ordre executada.

en: Reset the icon to the default for the command
ca: Reinicia la icona al valor predeterminat per a l'ordre.

en: Icon:
ca: Icona:

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
ca: Menú emergent d'acció automàtica

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
ca: Neteja &l'historial del porta-retalls

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
ca: &Configura el Klipper…

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
ca: &Surt

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
ca: Invoca manualment una acció al porta-retalls actual

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
ca: &Edita el contingut…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
ca: Mo&stra el codi de barres…

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
ca: Element següent de l'historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
ca: Element anterior de l'historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
ca: Mostra els elements a la posició del ratolí

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
ca: %1 - Eina de porta-retalls

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
ca: Més tard podreu habilitar accions d'URL a la pàgina <interface>Accions</interface> de la finestra de configuració de la miniaplicació de porta-retalls

en: Should Klipper start automatically when you login?
ca: El Klipper ha d'engegar automàticament en connectar-vos?

en: Automatically Start Klipper?
ca: Engego el Klipper automàticament?

en: Start
ca: Engega

en: Do Not Start
ca: No engeguis

en: Edit Contents
ca: Edita el contingut

en: Mobile Barcode
ca: Codi de barres del mòbil

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
ca: Realment voleu netejar i suprimir tot l'historial del porta-retalls?

en: Clear Clipboard History
ca: Neteja l'historial del porta-retalls

en: Clipboard history
ca: Historial del porta-retalls

en: up
ca: amunt

en: current
ca: actual

en: down
ca: avall

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
ca: Versió del Klipper

note: i18n: ectx: label, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Save history across desktop sessions
ca: Desa l'historial entre les sessions d'escriptori

note: i18n: ectx: tooltip, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
ca: Manté l'historial del porta-retalls, així que estarà disponible la vegada següent que inicieu la sessió.

note: i18n: ectx: label, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Prevent the clipboard from being cleared
ca: Evita que el porta-retalls es netegi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventEmptyClipboard), group (General)
en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
ca: No permet que es netegi el porta-retalls, per exemple, quan es tanqui una aplicació.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Keep the selection and clipboard the same
ca: Manté iguals la selecció i el porta-retalls

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
ca: El contingut seleccionat amb el cursor es copia automàticament al porta-retalls, de manera que es pot enganxar amb una acció Enganxa o amb un clic del mig.<br/><a href="1">Més quant a la selecció i el porta-retalls</a>.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Ignore the selection
ca: Ignora la selecció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
ca: El contingut seleccionat amb el cursor però no copiat explícitament al porta-retalls no s'emmagatzema automàticament en l'historial del porta-retalls, i només es pot enganxar utilitzant un clic del mig.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
ca: Selecciona només el text

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
ca: Emmagatzema només les seleccions de text en l'historial del porta-retalls, no les imatges ni cap altre tipus de dades.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Always ignore images
ca: Ignora sempre les imatges

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
ca: No emmagatzema imatges en l'historial del porta-retalls, encara que es copiïn explícitament.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
ca: Usa un editor gràfic d'expressions regulars

note: i18n: ectx: label, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Immediately on selection
ca: Immediatament en la selecció

note: i18n: ectx: tooltip, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
ca: Mostra el menú emergent de les accions aplicables tan aviat com es faci una selecció.

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
ca: Sense accions per a WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Automatic action menu time:
ca: Temps del menú emergent d'acció automàtica:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Display the automatic action popup menu for this time.
ca: Mostra el menú emergent d'acció automàtica durant aquest temps.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxClipItems), group (General)
en: History size:
ca: Mida de l'historial:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MaxClipItems), group (General)
en: The clipboard history will store up to this many items.
ca: L'historial del porta-retalls emmagatzemarà aquesta quantitat d'elements.

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
ca: Entrada fictícia per a indicar canvis en un giny d'arbre d'accions

note: i18n: ectx: label, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Trim whitespace from selection
ca: Elimina els espais en blanc de la selecció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
ca: Elimina qualsevol espai en blanc inicial i final del text seleccionat abans de realitzar una acció. Per exemple, això assegura que un URL enganxat en un navegador s'interpreta com s'esperava. El text desat al porta-retalls no està afectat.

note: i18n: ectx: label, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: For an item chosen from history
ca: Per a un element triat de l'historial

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ReplayActionInHistory), group (Actions)
en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
ca: Mostra el menú emergent de les accions aplicables si es tria una entrada de l'historial del porta-retalls.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: Include MIME actions
ca: Inclou les accions MIME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
ca: Si se selecciona un nom de fitxer o URL, s'inclouen les aplicacions que poden gestionar el seu tipus MIME en el menú emergent.

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
ca: %1 - Elements del porta-retalls

en: Search…
ca: Cerca…

en: Invalid regular expression, %1
ca: Expressió regular no vàlida: %1

en: Clipboard is empty
ca: El porta-retalls està buit

en: No matches
ca: Sense coincidències

en: Plasma cut & paste history utility
ca: Utilitat de l'historial per a retallar i enganxar del Plasma

en: Author
ca: Autor

en: Original Author
ca: Autor original

en: Contributor
ca: Col·laborador

en: Bugfixes and optimizations
ca: Correccions d'errors i optimitzacions

en: Previous Maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: &More
ca: &Més

en: Clipboard Contents
ca: Contingut del porta-retalls

en: Disable This Popup
ca: Desactiva aquest emergent

en: &Cancel
ca: &Cancel·la
