plasma-workspace - en to ca translation catalogue (26 entries)

[ctx: @info]
en: Time-based features such as Night Light and dynamic wallpapers can be synchronized with the day-night cycle. Choose your preferred cycle here.
ca: Les característiques basades en l'hora com la llum de nit i els fons de pantalla dinàmics es poden sincronitzar amb el cicle dia-nit. Trieu aquí el vostre cicle preferit.

[ctx: @label:listbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times [based on]']
en: Determine sunrise and sunset times:
ca: Determina l'hora de sortida i de posta de sol:

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Based on device's location
ca: En funció de la ubicació del dispositiu

[ctx: @item:inlistbox part of a sentence: 'Determine sunrise and sunset times']
en: Using custom times
ca: Ús d'horaris personalitzats

[ctx: @label]
en: Sunrise:
ca: Alba:

[ctx: @label]
en: Sunset:
ca: Posta del sol:

[ctx: @label:spinbox]
en: Transition duration:
ca: Durada de la transició:

[ctx: @item:valuesuffix transition duration]
en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: @option:radio]
en: Automatically detect location
ca: Detecta automàticament la ubicació

[ctx: @info]
en: The <application>GeoClue2</application> service will be used to periodically update the device's location using GPS or cell tower triangulation if available, or else by sending its IP address to <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.
ca: El servei <application>GeoClue2</application> es farà servir per a actualitzar periòdicament la ubicació del dispositiu utilitzant el GPS o la triangulació de torres de telefonia mòbil si són disponibles, o bé enviant la seva adreça IP a <link url='https://geoip.com/privacy/'>GeoIP</link>.

[ctx: @info]
en: The <application>%1</application> service will be used to periodically update the device's location. Please open a bug report at <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> asking KDE developers to write a detailed description of what this service will do.
ca: El servei <application>%1</application> es farà servir per a actualitzar periòdicament la ubicació del dispositiu. Obriu un informe d'error a <link url='https://bugs.kde.org'>https://bugs.kde.org</link> demanant que els desenvolupadors de KDE escriguin una descripció detallada de què fa aquest servei.

[ctx: @option:radio]
en: Use manual location:
ca: Utilitza una ubicació manual:

[ctx: @label]
en: Latitude:
ca: Latitud:

[ctx: @label]
en: Longitude:
ca: Longitud:

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunrise starts at %1 and ends at %2
ca: L'alba comença a les %1 i acaba a les %2

[ctx: @label]
en: Sunrise
ca: Alba

[ctx: @info:tooltip; the variables are times of day, e.g. 07:30]
en: Sunset starts at %1 and ends at %2
ca: La posta del sol comença a les %1 i acaba a les %2

[ctx: @label]
en: Sunset
ca: Posta del sol

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar day. Choose custom times instead.
ca: Els horaris d'alba i posta de sol no es poden determinar a la vostra ubicació a causa del dia polar. Escolliu horaris personalitzats en el seu lloc.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be determined at your location due to polar night. Choose custom times instead.
ca: Els horaris d'alba i de posta de sol no es poden determinar a la vostra ubicació a causa de la nit polar. Escolliu horaris personalitzats en el seu lloc.

[ctx: @info]
en: Sunrise and sunset times cannot be reliably determined at your location. Choose custom times instead.
ca: Els horaris d'alba i posta de sol no es poden determinar de manera fiable a la vostra ubicació. Escolliu horaris personalitzats en el seu lloc.

[ctx: @label:chooser Tap should be translated to mean touching using a touchscreen]
en: Tap to choose your location on the map.
ca: Toqueu per a escollir el vostre emplaçament en el mapa.

[ctx: @label:chooser Click should be translated to mean clicking using a mouse]
en: Click to choose your location on the map.
ca: Feu clic per a escollir el vostre emplaçament en el mapa.

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Allunya

[ctx: @info]
en: Modified from <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>World location map</link> by TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
ca: Modificat des del <link url='https://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_location_map_(equirectangular_180).svg'>mapa mundial d'emplaçaments</link> per TUBS / Wikimedia Commons / <link url='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0'>CC BY-SA 3.0</link>
