plasma-workspace - en to ca translation catalogue (67 entries)

[ctx: Name filter for file dialogs: File type (file extension wildcards)]
en: Image Files (%1)
ca: Fitxers d'imatge (%1)

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global look and feel
ca: Aspecte i comportament global

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLightLookAndFeel), group (KDE) i18n: ectx: label, entry (defaultDarkLookAndFeel), group (KDE)
en: Global Look and Feel package, alternate
ca: Paquet d'aspecte i comportament global, alternatiu

note: i18n: ectx: label, entry (automaticLookAndFeel), group (KDE)
en: Switch between dark and light global themes depending on time of day
ca: Commuta entre temes globals foscos i clars depenent de l'hora del dia

note: i18n: ectx: label, entry (automaticLookAndFeelOnIdle), group (KDE)
en: Switch between dark and light global themes when the computer is idle
ca: Commuta entre temes globals foscos i clars quan l'ordinador està desocupat

note: i18n: ectx: label, entry (automaticLookAndFeelIdleInterval), group (KDE)
en: How long the computer should be idle in order to switch between dark and light global themes, in seconds
ca: Quant de temps ha d'estar desocupat l'ordinador per canviar entre temes globals foscos i clars, en segons

en: Global Theme Tool
ca: Eina de tema global

en: Command line tool to apply global theme packages for changing the look and feel.
ca: Eina de la línia d'ordres per a aplicar paquets de tema global per a canviar l'aspecte i comportament.

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: List available global theme packages
ca: Llista de paquets disponibles de tema global

en: Apply a global theme package. This can be the name of a package, or a full path to an installed package, at which point this tool will ensure it is a global theme package and then attempt to apply it
ca: Aplica un paquet de tema global. Això pot ser el nom d'un paquet, o un camí complet a un paquet instal·lat. En aquest punt, aquesta eina comprovarà que és un paquet de tema global i intentarà aplicar-lo

en: packagename
ca: nomdepaquet

en: Prevent --apply from disabling the automatic mode
ca: Evita que --apply desactivi el mode automàtic

en: Reset the Plasma Desktop layout
ca: Reinicia la disposició de l'escriptori Plasma

[ctx: @title:window]
en: Delete Permanently
ca: Supressió definitiva

[ctx: @label]
en: Do you really want to permanently delete this theme?
ca: Voleu suprimir permanentment aquest tema?

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
ca: Suprimeix definitivament

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @info]
en: The chosen light Global Theme will be used during the day, and the dark one will be used at night.
ca: Durant el dia s'utilitzarà el tema global clar escollit, a la nit s'utilitzarà el fosc.

[ctx: @action:button Configure day-night cycle times]
en: Configure Day/Night Cycle…
ca: Configura el cicle dia-nit…

[ctx: @option:radio Light global theme]
en: Light
ca: Clar

[ctx: @option:radio Dark global theme]
en: Dark
ca: Fosc

[ctx: @option:check]
en: Wait until idleness before switching:
ca: Espera fins a la desocupació abans de commutar:

[ctx: @item:valuesuffix idle interval]
en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

[ctx: @info:tooltip]
en: Minimizes interruptions when actively using the computer.
ca: Minimitza les interrupcions quan s'està fent servir activament l'ordinador.

[ctx: @title:window]
en: Choose Light Global Theme
ca: Tria de tema global clar

[ctx: @title:window]
en: Choose Dark Global Theme
ca: Tria de tema global fosc

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview Theme
ca: Previsualitza el tema

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove theme
ca: Elimina el tema

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete the active theme
ca: No es pot suprimir el tema actiu

[ctx: @info:tooltip]
en: Cannot delete system-installed themes
ca: No es poden suprimir els temes instal·lats al sistema

[ctx: @title:window]
en: Save Current Theme
ca: Desa el tema actual

[ctx: @info]
en: Plasma’s current appearance and theme settings will be saved in a new global theme.
ca: L'aparença actual del Plasma i la configuració del tema es desaran en un tema global nou.

[ctx: @info:placeholder]
en: Add a preview image…
ca: Afegeix una imatge de vista prèvia…

[ctx: @action:button Configure day-night cycle times]
en: Take a screenshot…
ca: Pren una captura de pantalla…

[ctx: @label:textbox Name of new global theme that will be created]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type in name…
ca: Teclegeu el nom…

[ctx: @action:button Confirm creating new global theme from the user's current appearance settings]
en: Confirm
ca: Confirmeu

[ctx: @info]
en: A global theme with this name or id already exists.
ca: Ja existeix un tema global amb aquest nom o ID.

[ctx: @title:title]
en: Choose a Preview Image
ca: Trieu una imatge de vista prèvia

[ctx: @option:check]
en: Switch to Dark Mode at Night
ca: Commuta al mode fosc a la nit

[ctx: @action:button]
en: Save Current Theme…
ca: Desa el tema actual…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Get New…
ca: Obtén nous…

en: Layout settings:
ca: Configuració de la disposició:

en: Desktop layout
ca: Disposició de l'escriptori

en: Titlebar Buttons layout
ca: Disposició dels botons de la barra de títol

en: Applying a Desktop layout will delete the current set of desktops, panels, docks, and widgets, replacing them with what the theme specifies.
ca: En aplicar una disposició d'escriptori se suprimirà la configuració actual d'escriptoris, plafons, acobladors i ginys, substituint-ho pels que el tema especifiqui.

en: Appearance settings:
ca: Configuració de l'aparença:

en: Application Style
ca: Estil de l'aplicació

en: Window Decoration Style
ca: Estil de la decoració de finestres

en: Window Decoration Size
ca: Mida de la decoració de finestres

en: Icons
ca: Icones

en: Plasma Style
ca: Estil del Plasma

en: Pointers
ca: Punters

en: Fonts
ca: Lletres

en: Task Switcher
ca: Commutador de tasques

en: Splash Screen
ca: Pantalla de presentació

en: The following will be applied by this Global Theme:
ca: Aquest tema global aplicarà el següent:

en: Appearance settings
ca: Configuració de l'aparença

[ctx: List item]
en: • Appearance settings
ca: • Configuració de l'aparença

en: Desktop and window layout
ca: Disposició de l'escriptori i les finestres

[ctx: List item]
en: • Desktop and window layout
ca: • Disposició de l'escriptori i les finestres

en: This Global Theme does not provide any applicable settings. Please contact the maintainer of this Global Theme as it might be broken.
ca: Aquest tema global no proporciona cap configuració aplicable. Contacteu amb el mantenidor d'aquest tema global, ja que podria estar trencat.

[ctx: @label]
en: Contains Desktop layout
ca: Conté la disposició de l'escriptori

[ctx: Confirmation question about applying the Global Theme - %1 is the Global Theme's name]
en: Apply %1?
ca: Aplico %1?

en: Choose what to apply…
ca: Trieu què aplicar…

en: Show fewer options…
ca: Mostra menys opcions…
