plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (417 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
ca@valencia: Voleu instal·lar els tipus de lletra per a ús personal (només vós els podreu utilitzar), o per a tot el sistema (disponibles per a tots els usuaris)?

en: Where to Install
ca@valencia: On s'ha d'instal·lar

en: Font Installer
ca@valencia: Instal·lador de tipus de lletra

en: Simple font installer
ca@valencia: Instal·lador senzill de tipus de lletra

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ca@valencia: Fes el diàleg transitori per a una aplicació X especificada per «winid»

en: URL to install
ca@valencia: URL que s'ha d'instal·lar

en: Print
ca@valencia: Imprimix

en: Canceling…
ca@valencia: S'està cancel·lant…

en: Font Printer
ca@valencia: Impressora de tipus de lletra

en: Simple font printer
ca@valencia: Impressora senzilla de tipus de lletra

en: Size index to print fonts
ca@valencia: Índex de mida per a imprimir els tipus de lletra

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
ca@valencia: Tipus de lletra per a imprimir, especificada com «Família,estil», on estil és un nombre decimal de 24 bits que es compon com: <weight><width><slant>

en: File containing list of fonts to print
ca@valencia: Fitxer que conté la llista de tipus de lletra per a imprimir

en: Remove file containing list of fonts to print
ca@valencia: Suprimix el fitxer que conté la llista de tipus de lletra per a imprimir

en: Open an existing font file
ca@valencia: Obri un fitxer existent de tipus de lletra

en: Print font preview
ca@valencia: Imprimix la vista prèvia del tipus de lletra

en: Select Font to View
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de lletra per a visualitzar

en: URL to open
ca@valencia: URL que s'ha d'obrir

en: Font Viewer
ca@valencia: Visor del tipus de lletra

en: Simple font viewer
ca@valencia: Visor simple de tipus de lletra

en: Duplicate Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra duplicats

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
ca@valencia: S'estan buscant els tipus de lletra duplicats. Espereu…

en: No duplicate fonts found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap tipus de lletra duplicat.

en: Delete Marked Files
ca@valencia: Suprimix els fitxers marcats

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
ca@valencia[0]: S'ha trobat %1 tipus de lletra duplicat.
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 tipus de lletra duplicats.

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
ca@valencia: Segur que voleu suprimir:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
ca@valencia: Segur que voleu suprimir:

en: Cancel font scan?
ca@valencia: Voleu cancel·lar la busca del tipus de lletra?

en: Font/File
ca@valencia: Tipus de lletra/Fitxer

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Date
ca@valencia: Data

en: Links To
ca@valencia: Enllaços cap a

en: Open in Font Viewer
ca@valencia: Obri en el visor del tipus de lletra

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Unmark for Deletion
ca@valencia: Desmarca per a suprimir

en: Mark for Deletion
ca@valencia: Marca per a suprimir

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
ca@valencia[0]: Voleu obrir el tipus de lletra en el visor del tipus de lletra?
ca@valencia[1]: Voleu obrir tots els %1 tipus de lletra en el visor del tipus de lletra?

en: Family
ca@valencia: Família

en: Style
ca@valencia: Estil

en: Foundry
ca@valencia: Foneria

en: FontConfig Match
ca@valencia: Coincidència del FontConfig

en: File Type
ca@valencia: Tipus de fitxer

en: File Name
ca@valencia: Nom de fitxer

en: File Location
ca@valencia: Ubicació del fitxer

en: Writing System
ca@valencia: Sistema d'escriptura

en: Set Criteria
ca@valencia: Definix el criteri

en: Symbol/Other
ca@valencia: Símbol/Altres

en: Filter by %1…
ca@valencia: Filtra per %1…

en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Status
ca@valencia: Estat

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
ca@valencia: Esta columna mostra l'estat de la família del tipus de lletra, i dels estils individuals dels tipus de lletra.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
ca@valencia: <p>Esta llista mostra els tipus de lletra instal·lats. Els tipus de lletra s'agrupen per família, i el nombre dins els claudàtors representa el nombre d'estils que té disponibles la família. P. ex.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normal</li><li>Negreta</li> <li>Negreta cursiva</li><li>Cursiva</li></ul></li></ul>

en: …plus %1 more
ca@valencia: …i %1 més

en: %1 [%2]
ca@valencia: %1 - [%2]

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Enable
ca@valencia: Activa

en: Disable
ca@valencia: Desactiva

en: Print…
ca@valencia: Imprimix…

en: Reload
ca@valencia: Actualitza

en: Open all %1 fonts in font viewer?
ca@valencia: Voleu obrir tots els %1 tipus de lletra en el visor del tipus de lletra?

en: All Fonts
ca@valencia: Tots els tipus de lletra

en: Personal Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra personals

en: System Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra del sistema

en: Unclassified
ca@valencia: Sense classificar

en: Group
ca@valencia: Grup

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir «<b>%1</b>»?</p><p><i>Açò només suprimirà el grup, i no els tipus de lletra reals.</i></p>

en: Remove Group
ca@valencia: Elimina grup

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Remove group
ca@valencia: Elimina un grup

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
ca@valencia: <h3>Grups de tipus de lletra</h3><p>Esta llista mostra els grups de tipus de lletra disponibles en el sistema. Hi ha 2 tipus principals de grups de tipus de lletra:<ul> <li><b>Estàndard</b> són grups especials utilitzats pel gestor de tipus de lletra. <ul>%1</ul></li><li><b>A mida</b> són grups creats per l'usuari. Per a afegir una família de tipus de lletra a un d'estos grups, senzillament arrossegueu-lo des de la llista de tipus de lletra, i deixeu-lo anar sobre el grup desitjat. Per a eliminar una família d'un grup, arrossegueu el tipus de lletra sobre el grup «Tots els tipus de lletra».</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
ca@valencia: <li><i>Tots els tipus de lletra</i> conté tots els tipus de lletra instal·lats en el sistema.</li><li><i>Sense classificar</i> conté tots els tipus de lletra que encara no s'han emplaçat en un grup «A mida».</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
ca@valencia: <li><i>Tots els tipus de lletra</i> conté tots els tipus de lletra instal·lats en el sistema - tant a «Sistema» com a «Personal».</li><li><i>Sistema</i> conté tots els tipus de lletra que estan instal·lats a tot el sistema (disponible per a tots els usuaris).</li><li><i>Personal</i> conté els tipus de lletra personals.</li> <li><i>Sense classificar</i> conté tots els tipus de lletra que encara no s'han emplaçat en un grup «A mida».</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
ca@valencia: <qt>Ja existix un grup anomenat <b>«%1»</b>.</qt>

en: Rename…
ca@valencia: Canvia el nom…

en: Export…
ca@valencia: Exporta…

en: Add to "%1".
ca@valencia: Afig a «%1».

en: Remove from current group.
ca@valencia: Elimina del grup actual.

en: Move to personal folder.
ca@valencia: Mou cap a la carpeta personal.

en: Move to system folder.
ca@valencia: Mou cap a la carpeta del sistema.

en: Skip
ca@valencia: Omet

en: AutoSkip
ca@valencia: Omet automàticament

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
ca@valencia: <h3>Voleu cancel·lar?</h3><p>Segur que voleu cancel·lar?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
ca@valencia: <h3>Finalitzat</h3><p>Cal tindre present que les aplicacions obertes s'hauran de tornar a iniciar per tal que es noten els canvis.</p>

en: Do not show this message again
ca@valencia: No tornes a mostrar este missatge

en: Installing
ca@valencia: S'està instal·lant

en: Uninstalling
ca@valencia: S'està desinstal·lant

en: Enabling
ca@valencia: S'està activant

en: Moving
ca@valencia: S'està movent

en: Updating
ca@valencia: S'està actualitzant

en: Removing
ca@valencia: S'està eliminant

en: Disabling
ca@valencia: S'està desactivant

en: Updating font configuration. Please wait…
ca@valencia: S'està actualitzant la configuració del tipus de lletra. Espereu…

en: Unable to start backend.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el dorsal.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
ca@valencia: El dorsal ha mort, però s'ha reiniciat. Torneu-ho a provar.

en: <h3>Error</h3>
ca@valencia: <h3>S'ha produït un error</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
ca@valencia: No s'ha pogut baixar <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
ca@valencia: El dorsal del sistema ha mort. Torneu-ho a provar.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
ca@valencia: <i>%1</i> és un tipus de lletra de bitmap, i estos s'han desactivat en el sistema.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
ca@valencia: <i>%1</i> conté el tipus de lletra <b>%2</b>, el qual ja està instal·lat en el sistema.

en: <i>%1</i> is not a font.
ca@valencia: <i>%1</i> no és cap tipus de lletra.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
ca@valencia: No s'han pogut eliminar tots els fitxers associats amb <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el dimoni del sistema.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
ca@valencia: <i>%1</i> ja existix.

en: <i>%1</i> does not exist.
ca@valencia: <i>%1</i> no existix.

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
ca@valencia: S'ha denegat el permís.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
ca@valencia: No s'ha acceptat l'acció.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autenticació.<br><i>%1</i>

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
ca@valencia: S'ha produït un error inesperat en processar: <i>%1</i>

en: Font Management
ca@valencia: Gestioneu els tipus de lletra

en: Developer and maintainer
ca@valencia: Desenvolupador i mantenidor

en: Create New Group…
ca@valencia: Crea un grup nou…

en: Remove Group…
ca@valencia: Elimina un grup…

en: Enable Fonts in Group…
ca@valencia: Activa els tipus de lletra en un grup…

en: Disable Fonts in Group…
ca@valencia: Desactiva els tipus de lletra en un grup…

en: This displays a preview of the selected font.
ca@valencia: Mostra una vista prèvia del tipus de lletra seleccionat.

en: Find Duplicates…
ca@valencia: Busca els duplicats…

en: Scan for Duplicate Fonts…
ca@valencia: Busca tipus de lletra duplicats…

en: Install from File…
ca@valencia: Instal·la des d'un fitxer…

en: Install fonts from a local file
ca@valencia: Instal·la els tipus de lletra des d'un fitxer local

en: Get New Fonts…
ca@valencia: Obtín tipus de lletra nous…

en: Download new fonts
ca@valencia: Baixa els tipus de lletra nous

en: Delete Selected Fonts…
ca@valencia: Suprimix els tipus de lletra seleccionats…

en: Change Preview Text…
ca@valencia: Canvia la vista prèvia del text…

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
ca@valencia: <h1>Instal·lador de tipus de lletra</h1><p> Este mòdul permet instal·lar tipus de lletra TrueType, Type1 i Bitmap.</p><p>També podeu instal·lar tipus de lletra utilitzant Konqueror: teclegeu fonts:/ en la barra d'ubicació de Konqueror i mostrarà els tipus de lletra instal·lats. Per a instal·lar un tipus de lletra, senzillament copieu-ne un a dins de la carpeta apropiada.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
ca@valencia: <h1>Instal·lador de tipus de lletra</h1><p> Este mòdul permet instal·lar tipus de lletra TrueType, Type1, i Bitmap.</p><p>També podeu instal·lar tipus de lletra utilitzant Konqueror: teclejant fonts:/ en la barra d'ubicació de Konqueror es mostraran els tipus de lletra instal·lats. Per a instal·lar un tipus de lletra, senzillament copieu-lo a dins de la carpeta apropiada -  «%1» sols per als vostres tipus de lletra, o «%2» per als tipus de lletra per a tot el sistema (disponibles per a tothom).</p>

en: Add Fonts
ca@valencia: Afig un tipus de lletra

en: Failed to save list of fonts to print.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la llista de tipus de lletra per a imprimir.

en: Failed to start font printer.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la impressora de tipus de lletra.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
ca@valencia: No hi ha cap tipus de lletra imprimible.
    Només podeu imprimir tipus de lletra que no siguen de mapa de bits i tipus de lletra activats.

en: Cannot Print
ca@valencia: No es pot imprimir

en: You did not select anything to delete.
ca@valencia: No heu seleccionat res que s'haja de suprimir.

en: Nothing to Delete
ca@valencia: No hi ha res que s'haja de suprimir

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu suprimir</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: Delete Font
ca@valencia: Suprimix el tipus de lletra

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir este tipus de lletra?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir estos %1 tipus de lletra?

en: Delete Fonts
ca@valencia: Suprimix els tipus de lletra

en: Deleting font(s)…
ca@valencia: S'estan suprimint els tipus de lletra…

en: You did not select anything to move.
ca@valencia: No heu seleccionat res que s'haja de moure.

en: Nothing to Move
ca@valencia: No hi ha res que s'haja de moure

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu moure</p><p>«<b>%1</b>»</p><p>des de <i>%2</i> a <i>%3</i>?</p>

en: Move Font
ca@valencia: Mou un tipus de lletra

en: Move
ca@valencia: Mou

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
ca@valencia[0]: <p>Segur que voleu moure este tipus de lletra des de <i>%2</i> a <i>%3</i>?</p>
ca@valencia[1]: <p>Segur que voleu moure estos %1 tipus de lletra des de <i>%2</i> a <i>%3</i>?</p>

en: Move Fonts
ca@valencia: Mou els tipus de lletra

en: Moving font(s)…
ca@valencia: S'estan movent els tipus de lletra…

en: Export Group
ca@valencia: Exporta un grup

en: No files?
ca@valencia: Sense fitxers?

en: Failed to open %1 for writing
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1 per a escriptura

en: Create New Group
ca@valencia: Crea un grup nou

en: Name of new group:
ca@valencia: Nom del grup nou:

en: New Group
ca@valencia: Grup nou

en: Preview Text
ca@valencia: Vista prèvia de text

en: Please enter new text:
ca@valencia: Introduïu el text nou:

en: Scanning font list…
ca@valencia: S'està buscant la llista de tipus de lletra…

en: No fonts
ca@valencia: Sense tipus de lletra

en: 1 Font | %1 Fonts
ca@valencia[0]: 1 tipus de lletra
ca@valencia[1]: %1 tipus de lletra

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
ca@valencia: <table><tr><td align="right">Activats:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Desactivats:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Parcialment activats:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
ca@valencia: <table><tr><td align="right">Activats:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Desactivats:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>

en: Looking for any associated files…
ca@valencia: S'estan buscant els fitxers associats…

en: Scanning Files…
ca@valencia: S'estan buscant els fitxers…

en: Looking for additional files to install…
ca@valencia: S'estan buscant els fitxers addicionals que s'han d'instal·lar…

en: Looking for files associated with %1
ca@valencia: S'estan buscant els fitxers associats amb %1

en: Installing font(s)…
ca@valencia: S'estan instal·lant els tipus de lletra…

en: You did not select anything to enable.
ca@valencia: No heu seleccionat res per a activar.

en: You did not select anything to disable.
ca@valencia: No heu seleccionat res per a desactivar.

en: Nothing to Enable
ca@valencia: No hi ha res per a activar

en: Nothing to Disable
ca@valencia: No hi ha res per a desactivar

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu activar</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu desactivar</p><p>«<b>%1</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu activar</p><p>«<b>%1</b>», que està en el grup «<b>%2</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ca@valencia: <p>Segur que voleu desactivar</p><p>«<b>%1</b>», que està en el grup «<b>%2</b>»?</p>

en: Enable Font
ca@valencia: Activa un tipus de lletra

en: Disable Font
ca@valencia: Desactiva un tipus de lletra

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
ca@valencia[0]: Segur que voleu activar este tipus de lletra?
ca@valencia[1]: Segur que voleu activar estos %1 tipus de lletra?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
ca@valencia[0]: Segur que voleu desactivar este tipus de lletra?
ca@valencia[1]: Segur que voleu desactivar estos %1 tipus de lletra?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ca@valencia[0]: <p>Segur que voleu activar este tipus de lletra contingut en el grup «<b>%2</b>»?</p>
ca@valencia[1]: <p>Segur que voleu activar estos %1 tipus de lletra contingut en el grup «<b>%2</b>»?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ca@valencia[0]: <p>Segur que voleu desactivar este tipus de lletra contingut en el grup «<b>%2</b>»?</p>
ca@valencia[1]: <p>Segur que voleu desactivar estos %1 tipus de lletra continguts en el grup «<b>%2</b>»?</p>

en: Enable Fonts
ca@valencia: Activa els tipus de lletra

en: Disable Fonts
ca@valencia: Desactiva els tipus de lletra

en: Enabling font(s)…
ca@valencia: S'estan activant els tipus de lletra…

en: Disabling font(s)…
ca@valencia: S'estan desactivant els tipus de lletra…

en: Print Font Samples
ca@valencia: Imprimix exemples dels tipus de lletra

en: Select size to print font:
ca@valencia: Seleccioneu la mida per a imprimir el tipus de lletra:

en: Waterfall
ca@valencia: Cascada

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
ca@valencia: Només es poden instal·lar tipus de lletra a «%1» o a «%2».

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
ca@valencia: No podeu instal·lar directament un paquet de tipus de lletra.
    Extraeu %1, i instal·leu els components individualment.

en: Cannot copy fonts
ca@valencia: No es poden copiar els tipus de lletra

en: Cannot move fonts
ca@valencia: No es poden moure els tipus de lletra

en: Only fonts may be deleted.
ca@valencia: Només es poden suprimir tipus de lletra.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
ca@valencia: Només es poden eliminar els tipus de lletra de «%1» o de «%2».

en: Please specify "%1" or "%2".
ca@valencia: Especifiqueu «%1» o «%2».

en: No special methods supported.
ca@valencia: No s'accepten mètodes especials.

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Failed to start the system daemon
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el dimoni del sistema

en: Backend died
ca@valencia: El dorsal ha mort

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
ca@valencia: %1 és un tipus de lletra de bitmap, i estos s'han desactivat en el sistema.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
ca@valencia: %1 conté el tipus de lletra <b>%2</b>, el qual ja està instal·lat en el sistema.

en: %1 is not a font.
ca@valencia: %1 no és cap tipus de lletra.

en: Could not remove all files associated with %1
ca@valencia: No s'han pogut eliminar tots els fitxers associats amb %1

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
ca@valencia: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÇç0123456789

en: No characters found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap caràcter.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
ca@valencia: Jove xef, porte ací per a beure whisky amb quinze glaçons d'hidrogen

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
ca@valencia: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÇ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
ca@valencia: abcdefghijklmnopqrstuvwxyzç

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
ca@valencia: 0123456789·.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]

en: ERROR: Could not determine font's name.
ca@valencia: ERROR: No s'ha pogut determinar el nom del tipus de lletra.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
ca@valencia[0]: %2 [1 píxel]
ca@valencia[1]: %2 [%1 píxels]

en: System
ca@valencia: Sistema

en: All
ca@valencia: Tot

en: Administrator
ca@valencia: Administrador

en: Thin
ca@valencia: Prim

en: Extra Light
ca@valencia: Extra fi

en: Ultra Light
ca@valencia: Ultra fi

en: Light
ca@valencia: Fi

en: Regular
ca@valencia: Normal

en: Medium
ca@valencia: Mitjà

en: Demi Bold
ca@valencia: Demi negreta

en: Semi Bold
ca@valencia: Semi negreta

en: Bold
ca@valencia: Negreta

en: Extra Bold
ca@valencia: Extra negreta

en: Ultra Bold
ca@valencia: Ultra negreta

en: Black
ca@valencia: Gruixut

en: Heavy
ca@valencia: Dens

en: Roman
ca@valencia: Redona

en: Italic
ca@valencia: Cursiva

en: Oblique
ca@valencia: Obliqua

en: Ultra Condensed
ca@valencia: Ultra condensada

en: Extra Condensed
ca@valencia: Extra condensada

en: Condensed
ca@valencia: Condensada

en: Semi Condensed
ca@valencia: Semi condensada

en: Semi Expanded
ca@valencia: Semi expandida

en: Expanded
ca@valencia: Expandida

en: Extra Expanded
ca@valencia: Extra expandida

en: Ultra Expanded
ca@valencia: Ultra expandida

en: Monospaced
ca@valencia: Monoespai

en: Proportional
ca@valencia: Proporcional

en: Other, Control
ca@valencia: Altres, control

en: Other, Format
ca@valencia: Altres, format

en: Other, Not Assigned
ca@valencia: Altres, sense assignar

en: Other, Private Use
ca@valencia: Altres, ús privat

en: Other, Surrogate
ca@valencia: Altres, suplència

en: Letter, Lowercase
ca@valencia: Lletra, minúscula

en: Letter, Modifier
ca@valencia: Lletra, modificador

en: Letter, Other
ca@valencia: Lletra, altres

en: Letter, Titlecase
ca@valencia: Lletra, majúscula de títol

en: Letter, Uppercase
ca@valencia: Lletra, majúscula

en: Mark, Spacing Combining
ca@valencia: Marca, combinació d'espaiat

en: Mark, Enclosing
ca@valencia: Marca, tancament

en: Mark, Non-Spacing
ca@valencia: Marca, no espaiat

en: Number, Decimal Digit
ca@valencia: Nombre, dígit decimal

en: Number, Letter
ca@valencia: Nombre, lletra

en: Number, Other
ca@valencia: Nombre, altres

en: Punctuation, Connector
ca@valencia: Puntuació, connector

en: Punctuation, Dash
ca@valencia: Puntuació, guió

en: Punctuation, Close
ca@valencia: Puntuació, final

en: Punctuation, Final Quote
ca@valencia: Puntuació, cometes finals

en: Punctuation, Initial Quote
ca@valencia: Puntuació, cometes inicials

en: Punctuation, Other
ca@valencia: Puntuació, altres

en: Punctuation, Open
ca@valencia: Puntuació, obert

en: Symbol, Currency
ca@valencia: Símbol, moneda

en: Symbol, Modifier
ca@valencia: Símbol, modificador

en: Symbol, Math
ca@valencia: Símbol, matemàtiques

en: Symbol, Other
ca@valencia: Símbol, altres

en: Separator, Line
ca@valencia: Separador, línia

en: Separator, Paragraph
ca@valencia: Separador, paràgraf

en: Separator, Space
ca@valencia: Separador, espai

en: Category
ca@valencia: Categoria

en: XML Decimal Entity
ca@valencia: Entitat decimal XML

en: Show Face:
ca@valencia: Mostra l'aparença:

en: Install…
ca@valencia: Instal·la…

en: Change Text…
ca@valencia: Canvia el text…

en: Could not read font.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el tipus de lletra.

en: Preview String
ca@valencia: Cadena de vista prèvia

en: Please enter new string:
ca@valencia: Introduïu una cadena nova:

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
ca@valencia: &Barra d'eines principal

en: Preview Type
ca@valencia: Tipus de vista prèvia

en: Standard Preview
ca@valencia: Vista prèvia estàndard

en: All Characters
ca@valencia: Tots els caràcters

en: Unicode Block: %1
ca@valencia: Bloc Unicode: %1

en: Unicode Script: %1
ca@valencia: Script Unicode: %1

en: Basic Latin
ca@valencia: Llatí bàsic

en: Latin-1 Supplement
ca@valencia: Llatí-1 suplementari

en: Latin Extended-A
ca@valencia: Llatí ampliat-A

en: Latin Extended-B
ca@valencia: Llatí ampliat-B

en: IPA Extensions
ca@valencia: Extensions IPA

en: Spacing Modifier Letters
ca@valencia: Lletres de modificació de l'espaiat

en: Combining Diacritical Marks
ca@valencia: Marques diacrítiques de combinació

en: Greek and Coptic
ca@valencia: Grec i copte

en: Cyrillic
ca@valencia: Ciríl·lic

en: Cyrillic Supplement
ca@valencia: Ciríl·lic suplementari

en: Armenian
ca@valencia: Armeni

en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

en: Arabic
ca@valencia: Àrab

en: Syriac
ca@valencia: Siríac

en: Arabic Supplement
ca@valencia: Àrab suplementari

en: Bengali
ca@valencia: Bengalí

en: Tamil
ca@valencia: Tàmil

en: Kannada
ca@valencia: Kanarés

en: Malayalam
ca@valencia: Malaiàlam

en: Sinhala
ca@valencia: Singalés

en: Thai
ca@valencia: Tai

en: Lao
ca@valencia: Laosià

en: Tibetan
ca@valencia: Tibetà

en: Myanmar
ca@valencia: Birmà

en: Georgian
ca@valencia: Georgià

en: Ethiopic
ca@valencia: Etiòpic

en: Ethiopic Supplement
ca@valencia: Etiòpic suplementari

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ca@valencia: Sil·làbic unificat aborigen canadenc

en: Runic
ca@valencia: Rúnic

en: Tagalog
ca@valencia: Tagal

en: Mongolian
ca@valencia: Mongol

en: New Tai Lue
ca@valencia: Tai Lue nou

en: Khmer Symbols
ca@valencia: Símbols Khmer

en: Buginese
ca@valencia: Bugui

en: Balinese
ca@valencia: Balinés

en: Phonetic Extensions
ca@valencia: Extensions fonètiques

en: Phonetic Extensions Supplement
ca@valencia: Extensions fonètiques suplementàries

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ca@valencia: Suplement de combinació de marques diacrítiques

en: Latin Extended Additional
ca@valencia: Llatí ampliat addicional

en: Greek Extended
ca@valencia: Grec ampliat

en: General Punctuation
ca@valencia: Puntuació general

en: Superscripts and Subscripts
ca@valencia: Superíndexs i subíndexs

en: Currency Symbols
ca@valencia: Símbols de moneda

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ca@valencia: Combinació de marques diacrítiques per a símbols

en: Letter-Like Symbols
ca@valencia: Símbols semblants a lletres

en: Number Forms
ca@valencia: Formes de nombres

en: Arrows
ca@valencia: Fletxes

en: Mathematical Operators
ca@valencia: Operadors matemàtics

en: Miscellaneous Technical
ca@valencia: Tècnics variats

en: Control Pictures
ca@valencia: Imatges de control

en: Optical Character Recognition
ca@valencia: Reconeixement òptic de caràcters

en: Enclosed Alphanumerics
ca@valencia: Alfanumèrics delimitats

en: Box Drawing
ca@valencia: Dibuixos de quadros

en: Block Elements
ca@valencia: Elements de blocs

en: Geometric Shapes
ca@valencia: Figures geomètriques

en: Miscellaneous Symbols
ca@valencia: Símbols variats

en: Dingbats
ca@valencia: Ornaments d'impressió

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ca@valencia: Miscel·lània de símbols matemàtics-AA

en: Supplemental Arrows-A
ca@valencia: Fletxes-A suplementàries

en: Braille Patterns
ca@valencia: Plantilles Braille

en: Supplemental Arrows-B
ca@valencia: Fletxes-B suplementàries

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ca@valencia: Miscel·lània de símbols matemàtics-AB

en: Supplemental Mathematical Operators
ca@valencia: Operadors matemàtics addicionals

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ca@valencia: Símbols i fletxes variats

en: Glagolitic
ca@valencia: Glagolític

en: Latin Extended-C
ca@valencia: Llatí ampliat-C

en: Coptic
ca@valencia: Copte

en: Georgian Supplement
ca@valencia: Georgià suplementari

en: Ethiopic Extended
ca@valencia: Etiòpic ampliat

en: Supplemental Punctuation
ca@valencia: Puntuació addicional

en: CJK Radicals Supplement
ca@valencia: Radicals CJK addicionals

en: Kangxi Radicals
ca@valencia: Radicals Kangxi

en: Ideographic Description Characters
ca@valencia: Caràcters de descripció ideogràfica

en: CJK Symbols and Punctuation
ca@valencia: Símbols i puntuació CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
ca@valencia: Hangul compatible amb el Jamo

en: Bopomofo Extended
ca@valencia: Bopomofo ampliat

en: CJK Strokes
ca@valencia: Traços CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
ca@valencia: Extensions fonètiques Katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
ca@valencia: Lletres i mesos CJK delimitats

en: CJK Compatibility
ca@valencia: Compatibilitat amb CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ca@valencia: Ideogrames unificats CJK ampliació A

en: Yijing Hexagram Symbols
ca@valencia: Símbols d'hexagrams Yijing

en: CJK Unified Ideographs
ca@valencia: Ideogrames unificats CJK

en: Yi Syllables
ca@valencia: Síl·labes Yi

en: Yi Radicals
ca@valencia: Radicals Yi

en: Modifier Tone Letters
ca@valencia: Lletres de modificació de to

en: Latin Extended-D
ca@valencia: Llatí ampliat-D

en: Hangul Syllables
ca@valencia: Síl·labes Hangul

en: High Surrogates
ca@valencia: Substitucions altes

en: High Private Use Surrogates
ca@valencia: Substitucions altes d'ús privat

en: Low Surrogates
ca@valencia: Substitucions baixes

en: Private Use Area
ca@valencia: Àrea d'ús privat

en: CJK Compatibility Ideographs
ca@valencia: Ideogrames de compatibilitats amb CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
ca@valencia: Formes de presentació alfabètiques

en: Arabic Presentation Forms-A
ca@valencia: Formes de presentació de l'àrab-A

en: Variation Selectors
ca@valencia: Selectors de variació

en: Vertical Forms
ca@valencia: Formes verticals

en: Combining Half Marks
ca@valencia: Mitges marques de combinació

en: CJK Compatibility Forms
ca@valencia: Formes de compatibilitat amb CJK

en: Small Form Variants
ca@valencia: Variants de formes xicotetes

en: Arabic Presentation Forms-B
ca@valencia: Formes de presentació de l'àrab-B

en: Half-Width and Full-Width Forms
ca@valencia: Formes d'amplària mitjana i sencera

en: Specials
ca@valencia: Especials

en: Linear B Syllabary
ca@valencia: Síl·labes del lineal B

en: Linear B Ideograms
ca@valencia: Ideogrames del lineal B

en: Aegean Numbers
ca@valencia: Nombres egeus

en: Ancient Greek Numbers
ca@valencia: Nombres grecs antics

en: Old Italic
ca@valencia: Cursiva antiga

en: Gothic
ca@valencia: Gòtic

en: Ugaritic
ca@valencia: Ugarític

en: Old Persian
ca@valencia: Persa antic

en: Shavian
ca@valencia: Shavià (Shaw)

en: Osmanya
ca@valencia: Osmanià

en: Cypriot Syllabary
ca@valencia: Síl·labes xipriota

en: Phoenician
ca@valencia: Fenici

en: Cuneiform
ca@valencia: Cuneïforme

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ca@valencia: Nombres i puntuació cuneïforme

en: Byzantine Musical Symbols
ca@valencia: Símbols musicals bizantins

en: Musical Symbols
ca@valencia: Símbols musicals

en: Ancient Greek Musical Notation
ca@valencia: Notació musical del grec antic

en: Tai Xuan Jing Symbols
ca@valencia: Símbols Tai Xuan Jing

en: Counting Rod Numerals
ca@valencia: Numerals de barres («Rod counting»)

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ca@valencia: Símbols alfanumèrics matemàtics

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ca@valencia: Ideogrames unificats CJK ampliació B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ca@valencia: Ideogrames de compatibilitat amb CJK addicionals

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: Variation Selectors Supplement
ca@valencia: Selectors de variacions suplementaris

en: Supplementary Private Use Area-A
ca@valencia: Àrea d'ús privat suplementari-A

en: Supplementary Private Use Area-B
ca@valencia: Àrea d'ús privat suplementari-B

en: Canadian Aboriginal
ca@valencia: Aborigen canadenc

en: Common
ca@valencia: Comú

en: Cypriot
ca@valencia: Xipriota

en: Greek
ca@valencia: Grec

en: Inherited
ca@valencia: Heretat

en: Latin
ca@valencia: Llatí

en: Linear B
ca@valencia: Lineal B
