plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (54 entries)

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
ca@valencia: L'estat d'esta bateria és de %1% i s'hauria de substituir. Contacteu amb el fabricant.

en: Time To Full:
ca@valencia: Temps fins a omplir:

en: Remaining Time:
ca@valencia: Temps restant:

[ctx: @info]
en: Estimating…
ca@valencia: S'està estimant…

en: Battery Health:
ca@valencia: Estat de la bateria:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
ca@valencia: La bateria està configurada per a carregar només fins al %1% aproximadament.

en: Fully Charged
ca@valencia: Totalment carregada

en: Discharging
ca@valencia: Descarregant

en: Charging
ca@valencia: Està carregant

en: Not Charging
ca@valencia: No està carregant

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
ca@valencia: No hi és

en: Battery and Brightness
ca@valencia: Bateria i brillantor

en: Brightness
ca@valencia: Brillantor

en: Battery
ca@valencia: Bateria

en: Power Management
ca@valencia: Gestió de l'energia

en: Battery at %1%, not Charging
ca@valencia: Bateria al %1%, no està carregant

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
ca@valencia: Bateria al %1%, connectada però encara està descarregant

en: Battery at %1%, Charging
ca@valencia: Bateria al %1%, s'està carregant

en: Battery at %1%
ca@valencia: Bateria al %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
ca@valencia: El subministrament elèctric no és prou potent per a carregar la bateria

en: No Batteries Available
ca@valencia: No hi ha cap bateria disponible

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
ca@valencia: %1 fins a completar la càrrega

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
ca@valencia: Resta %1

en: Not charging
ca@valencia: No està carregant

en: Automatic sleep and screen locking are disabled
ca@valencia: La suspensió automàtica i el bloqueig de pantalla estan desactivats

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
ca@valencia[0]: Una aplicació ha sol·licitat l'activació del mode rendiment
ca@valencia[1]: %1 aplicacions han sol·licitat l'activació del mode rendiment

en: System is in Performance mode
ca@valencia: El sistema està en mode de rendiment

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
ca@valencia[0]: Una aplicació ha sol·licitat l'activació del mode d'estalvi d'energia
ca@valencia[1]: %1 aplicacions han sol·licitat l'activació del mode d'estalvi d'energia

en: System is in Power Save mode
ca@valencia: El sistema està en mode d'estalvi d'energia

en: Scroll to adjust screen brightness
ca@valencia: Desplaceu per a ajustar la brillantor de la pantalla

en: The battery applet has enabled system-wide inhibition
ca@valencia: La miniaplicació de bateria ha activat la inhibició global del sistema

en: Failed to activate %1 mode
ca@valencia: No s'ha pogut activar el mode %1

en: &Show Energy Information…
ca@valencia: Mo&stra la informació de l'energia…

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
ca@valencia: Mostra el percentatge de la bateria en la icona quan no estiga completament carregada

en: &Configure Energy Saving…
ca@valencia: &Configura l'estalvi d'energia…

en: Display Brightness
ca@valencia: Brillantor de la pantalla

en: Keyboard Brightness
ca@valencia: Brillantor del teclat

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Manually block sleep and screen locking
ca@valencia: Bloca manualment la suspensió i el bloqueig de pantalla

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
ca@valencia: Este portàtil està configurat per a no adormir-se en tancar la tapa quan hi ha un monitor extern connectat.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
ca@valencia[0]: %1 aplicació està blocant actualment la suspensió i el bloqueig de pantalla:
ca@valencia[1]: %1 aplicacions estan inhibint actualment la suspensió i el bloqueig de pantalla:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
ca@valencia: Actualment %1 està blocant la suspensió i el bloqueig de pantalla (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
ca@valencia: Actualment %1 està blocant la suspensió i el bloqueig de pantalla (motiu desconegut)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
ca@valencia: %1: motiu desconegut

en: Power Save
ca@valencia: Estalvi d'energia

en: Balanced
ca@valencia: Equilibrat

en: Performance
ca@valencia: Rendiment

en: Power Profile
ca@valencia: Perfil d'energia

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
ca@valencia: El mode de rendiment s'ha desactivat per a reduir la generació de calor perquè l'ordinador ha detectat que podria estar a la falda.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
ca@valencia: El mode de rendiment no està disponible perquè l'ordinador està massa calent.

en: Performance mode is unavailable.
ca@valencia: El mode de rendiment no està disponible.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
ca@valencia: El rendiment es podria disminuir per a reduir la generació de calor perquè l'ordinador ha detectat que podria estar a la falda.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
ca@valencia: El rendiment es podria reduir perquè l'ordinador està massa calent.

en: Performance may be reduced.
ca@valencia: El rendiment pot reduir-se.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
ca@valencia[0]: Una aplicació ha sol·licitat l'activació de %2:
ca@valencia[1]: %1 aplicacions han sol·licitat l'activació de %2:
