plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (19 entries)

[ctx: Heading for a list of actions (leave, lock, switch user, hibernate, suspend)]
en: Show actions:
ca@valencia: Mostra les accions:

en: Logout
ca@valencia: Eixida

en: Shutdown
ca@valencia: Para

en: Reboot
ca@valencia: Reinicia

en: Lock
ca@valencia: Bloqueja

en: Switch User
ca@valencia: Canvia d'usuari

en: Hibernate
ca@valencia: Hiberna

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ca@valencia: Suspén

en: Lock the screen
ca@valencia: Bloqueja la pantalla

en: Switch user
ca@valencia: Canvia d'usuari

en: Start a parallel session as a different user
ca@valencia: Inicia una sessió en paral·lel amb un usuari diferent

en: Shutdown…
ca@valencia: Para…

en: Turn off the computer
ca@valencia: Apaga l'ordinador

en: Restart…
ca@valencia: Reinicia…

en: Reboot the computer
ca@valencia: Reinicia l'ordinador

en: Logout…
ca@valencia: Eixida…

en: End the session
ca@valencia: Finalitza la sessió

en: Sleep (suspend to RAM)
ca@valencia: Adorm (suspén a la RAM)

en: Hibernate (suspend to disk)
ca@valencia: Hiberna (suspén al disc)
