plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (67 entries)

en: Open with %1
ca@valencia: Obri amb %1

en: Open with…
ca@valencia: Obri amb…

en: Open Containing Folder
ca@valencia: Obri la carpeta contenidora

en: &Copy
ca@valencia: &Copia

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Toggle do not disturb
ca@valencia: Canvia a no destorbar

[ctx: OSD popup, keep short]
en: Notifications Off
ca@valencia: Apaga les notificacions

[ctx: OSD popup, keep short]
en: Notifications On
ca@valencia: Inicia les notificacions

en: Copy Link Address
ca@valencia: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Do not disturb
ca@valencia: No destorbar

en: For 1 hour
ca@valencia: Durant 1 hora

en: For 4 hours
ca@valencia: Durant 4 hores

en: Until this evening
ca@valencia: Fins este vespre

en: Until tomorrow morning
ca@valencia: Fins demà al matí

en: Until Monday
ca@valencia: Fins dilluns

en: Until manually disabled
ca@valencia: Fins que es desactive manualment

[ctx: Do not disturb until date]
en: Automatically ends: %1
ca@valencia: Acaba automàticament: %1

[ctx: Do not disturb until app has finished (reason)]
en: While %1 is active (%2)
ca@valencia: Mentre %1 estiga actiu (%2)

[ctx: Do not disturb until app has finished]
en: While %1 is active
ca@valencia: Mentre %1 estiga actiu

[ctx: Do not disturb because external mirrored screens connected]
en: Screens are mirrored
ca@valencia: Les pantalles estan emmirallades

en: Close Group
ca@valencia: Tanca el grup

en: Show Fewer
ca@valencia: Mostra'n menys

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
ca@valencia: Mostra'n %1 més

en: No unread notifications
ca@valencia: No hi ha notificacions sense llegir

en: Notification service not available
ca@valencia: El servei de notificació no està disponible

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
ca@valencia: Actualment les notificacions són proporcionades per «%1 %2»

[ctx: How many bytes have been copied]
en: %2 of %1
ca@valencia: %2 de %1

[ctx: How many files have been copied]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
ca@valencia[0]: %2 d'%1 fitxer
ca@valencia[1]: %2 de %1 fitxers

[ctx: How many dirs have been copied]
en: %2 of %1 folder | %2 of %1 folders
ca@valencia[0]: %2 d'%1 carpeta
ca@valencia[1]: %2 de %1 carpetes

[ctx: How many items (that includes files and dirs) have been copied]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
ca@valencia[0]: %2 d'%1 element
ca@valencia[1]: %2 de %1 elements

en: %1 file | %1 files
ca@valencia[0]: %1 fitxer
ca@valencia[1]: %1 fitxers

en: %1 folder | %1 folders
ca@valencia[0]: %1 carpeta
ca@valencia[1]: %1 carpetes

en: %1 item | %1 items
ca@valencia[0]: %1 element
ca@valencia[1]: %1 elements

[ctx: Pause running job]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: Cancel running job]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: A button tooltip; hides item details]
en: Hide Details
ca@valencia: Oculta els detalls

[ctx: A button tooltip; expands the item to show details]
en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: More Options…
ca@valencia: Més opcions…

en: Open
ca@valencia: Obri

en: %1 running job | %1 running jobs
ca@valencia[0]: %1 treball en execució
ca@valencia[1]: %1 treballs en execució

en: %1 running job (%2%) | %1 running jobs (%2%)
ca@valencia[0]: %1 treball en execució (%2%)
ca@valencia[1]: %1 treballs en execució (%2%)

en: %1 unread notification | %1 unread notifications
ca@valencia[0]: %1 notificació sense llegir
ca@valencia[1]: %1 notificacions sense llegir

en: Do not disturb until %1; middle-click to exit now
ca@valencia: No destorbar fins %1; clic del mig per a eixir ara

en: Do not disturb mode active; middle-click to exit
ca@valencia: Mode no destorbar actiu; clic del mig per a eixir

en: Middle-click to enter do not disturb mode
ca@valencia: Clic del mig per a passar al mode no destorbar

en: Clear All Notifications
ca@valencia: Neteja totes les notificacions

en: &Configure Event Notifications and Actions…
ca@valencia: &Configura les notificacions d'esdeveniments i accions…

[ctx: Notification was added less than a minute ago, keep short]
en: Just now
ca@valencia: Ara mateix

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1 min ago | %1 min ago
ca@valencia[0]: Fa %1 minut
ca@valencia[1]: Fa %1 minuts

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining | %1 s remaining
ca@valencia[0]: Resta %1 s
ca@valencia[1]: Resten %1 s

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1 min remaining | %1 min remaining
ca@valencia[0]: Resta %1 min
ca@valencia[1]: Resten %1 min

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1 h remaining | %1 h remaining
ca@valencia[0]: Resta %1 h
ca@valencia[1]: Resten %1 h

en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: Opposite of minimize]
en: Restore
ca@valencia: Restaura

en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
ca@valencia: %1 (En pausa)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
ca@valencia: %1 (Ha fallat)

en: Job Failed
ca@valencia: El treball ha fallat

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
ca@valencia: %1 (Finalitzat)

en: Job Finished
ca@valencia: Treball finalitzat

[ctx: Reply to message]
en: Reply
ca@valencia: Respon

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
ca@valencia: Teclegeu una resposta…

[ctx: @action:button]
en: Send
ca@valencia: Envia
