plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (183 entries)

en: Unable to create a temporary file.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.

en: Unable to download the color scheme: %1
ca@valencia: No s'ha pogut baixar l'esquema de color: %1

en: This file is not a color scheme file.
ca@valencia: Este fitxer no és un esquema de color.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta de dades «color-scheme».

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
ca@valencia: No s'ha pogut copiar l'esquema de color a dins de la carpeta de dades «color-scheme».

en: Color scheme installed successfully.
ca@valencia: L'esquema de color s'ha instal·lat correctament.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
ca@valencia: Nom de l'esquema de color

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
ca@valencia: Color d'accent

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
ca@valencia: L'últim color d'accent personalitzat utilitzat abans que l'usuari canviara a un color generat pel fons de pantalla o el color predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
ca@valencia: Si s'ha d'aplicar el color d'accent a partir del fons de pantalla

en: Utility to edit and create color schemes
ca@valencia: Utilitat per a editar i crear esquemes de color

en: Utility creation
ca@valencia: Creeu la utilitat

en: KCM code (reused in here)
ca@valencia: Codi de KCM (es torna a utilitzar ací)

en: Scheme to edit or to use as a base.
ca@valencia: Esquema per a editar o utilitzar com a base.

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
ca@valencia: Mostra el botó «Aplica» que guarda els canvis sense preguntar (a diferència del botó «Anomena i guarda»)

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
ca@valencia: Fa transitori el diàleg per a una altra finestra d'aplicació especificada pel gestor

en: Scheme not found, falling back to current one.
ca@valencia: No s'ha trobat l'esquema, s'està tornant de nou a l'actual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
ca@valencia: Text de la finestra sobre el fons de la finestra

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
ca@valencia: Text de la finestra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
ca@valencia: Text del botó sobre el fons del botó

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
ca@valencia: Botó premut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text normal contra una selecció amb fons normal

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
ca@valencia: Text seleccionat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text de l'enllaç contra una selecció amb fons normal

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
ca@valencia: enllaç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text visitat contra una selecció amb fons normal

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
ca@valencia: visitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text actiu contra una selecció amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text inactiu contra una selecció amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text negatiu contra una selecció amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text neutre contra una selecció amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
ca@valencia: Seleccioneu el text positiu contra una selecció amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text normal contra una vista amb fons normal

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
ca@valencia: Text normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text de l'enllaç contra una vista amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text visitat contra una vista amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text actiu contra una vista amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text inactiu contra una vista amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text negatiu contra una vista amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text neutre contra una vista amb fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
ca@valencia: Vista del text positiu contra una vista amb fons normal

en: Varies
ca@valencia: Variacions

en: Normal Background
ca@valencia: Fons normal

en: Alternate Background
ca@valencia: Fons alternatiu

en: Normal Text
ca@valencia: Text normal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
ca@valencia: Text inactiu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
ca@valencia: Text actiu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
ca@valencia: Text de l'enllaç

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
ca@valencia: Text visitat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
ca@valencia: Text negatiu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
ca@valencia: Text neutre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
ca@valencia: Text positiu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
ca@valencia: Decoració del focus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
ca@valencia: Decoració en passar per damunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
ca@valencia: Conjunt de colors:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
ca@valencia: Conjunt de colors que s'han de veure/modificar

[ctx: color-sets]
note: i18n: 'Common' here means &quot;frequent/not rare&quot;, not &quot;shared&quot; i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Common Colors
ca@valencia: Colors normals

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
ca@valencia: Visualització

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
ca@valencia: Finestra

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
ca@valencia: Botó

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
ca@valencia: Selecció

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
ca@valencia: Consell

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
ca@valencia: Complementari

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
ca@valencia: Capçalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
ca@valencia: Fila nova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
ca@valencia: Vista del fons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
ca@valencia: Vista del text

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
ca@valencia: Fons de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
ca@valencia: Text de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
ca@valencia: Fons del botó

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
ca@valencia: Text del botó

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
ca@valencia: Fons de la selecció

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
ca@valencia: Text de la selecció

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
ca@valencia: Text de la selecció inactiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
ca@valencia: Fons del consell

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
ca@valencia: Text del consell

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
ca@valencia: Barra de títol activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
ca@valencia: Text de la barra de títol activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
ca@valencia: Barra de títol secundària activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
ca@valencia: Barra de títol inactiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
ca@valencia: Text de la barra de títol inactiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
ca@valencia: Barra de títol secundària inactiva

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
ca@valencia: Hi ha canvis sense guardar. Segur que voleu eixir?

en: Unsaved changes
ca@valencia: Canvis sense guardar

en: Save Color Scheme
ca@valencia: Guarda l'esquema de color

en: &Enter a name for the color scheme:
ca@valencia: &Introduïu un nom per a l'esquema de color:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca@valencia: Ja existix un esquema de color amb este nom.
    Voleu sobreescriure'l?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
ca@valencia: No teniu permís per a sobreescriure este esquema

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Inactive
ca@valencia: Inactiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
ca@valencia: Intensitat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
ca@valencia: Tipus de l'efecte de color de la desactivada

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
ca@valencia: Dessaturat

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
ca@valencia: Esvaïment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
ca@valencia: Tipus de l'efecte d'intensitat de la desactivada

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
ca@valencia: Ombra

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
ca@valencia: Enfosquit

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
ca@valencia: Aclarit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
ca@valencia: Quantitat de l'efecte de color de la desactivada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
ca@valencia: Quantitat de l'efecte d'intensitat de la desactivada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
ca@valencia: Color de la desactivada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
ca@valencia: Tipus de contrast de la desactivada

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
ca@valencia: Esvaïment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
ca@valencia: Quantitat de contrast de la desactivada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
ca@valencia: Aplica els &efectes a les finestres inactives

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
ca@valencia: Utilitza colors diferents per a les seleccions in&actives

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shadeSortedColumn)
en: Shade sorted column &in lists
ca@valencia: Ombreja la columna orde&nada en les llistes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
ca@valencia: Tiny tots els colors amb el color d'accent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
ca@valencia: Fes que les barres de títol tinguen color d'a&ccent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
ca@valencia: Intensitat del tint:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading of frames and lighting ("3D") effects
ca@valencia: Ombreig de marcs i efectes d'il·luminació («3D»)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
ca@valencia: Ombreig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
ca@valencia: Màxim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
ca@valencia: Mínim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
ca@valencia: Text normal sobre un fons normal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
ca@valencia: Text de l'enllaç sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
ca@valencia: enllaç

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
ca@valencia: Text visitat sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
ca@valencia: visitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
ca@valencia: Text actiu sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
ca@valencia: actiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
ca@valencia: Text inactiu sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
ca@valencia: inactiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
ca@valencia: Text negatiu sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
ca@valencia: negatiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
ca@valencia: Text neutre sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
ca@valencia: neutre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
ca@valencia: Text positiu sobre un fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
ca@valencia: positiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
ca@valencia: En passar per damunt del fons normal

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
ca@valencia: en passar per damunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
ca@valencia: Text de l'enllaç sobre el fons de l'enllaç
    (Nota: el fons de l'enllaç deriva del text de l'enllaç i en este moment no es pot configurar per separat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
ca@valencia: Text visitat sobre el fons visitat
    (Nota: el fons visitat deriva del text visitat i en este moment no es pot configurar per separat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
ca@valencia: Text actiu sobre el fons actiu
    (Nota: el fons actiu deriva del text actiu i en este moment no es pot configurar per separat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
ca@valencia: Text inactiu sobre un fons alternatiu

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
ca@valencia: alternatiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
ca@valencia: Text negatiu sobre el fons negatiu
    (Nota: el fons negatiu deriva del text negatiu i en este moment no es pot configurar per separat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
ca@valencia: Text neutre sobre el fons neutre
    (Nota: el fons neutre deriva del text neutre i en este moment no es pot configurar per separat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
ca@valencia: Text positiu sobre el fons positiu
    (Nota: el fons positiu deriva del text positiu i en este moment no es pot configurar per separat)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
ca@valencia: Focus sobre un fons normal

en: This module lets you choose the color scheme.
ca@valencia: Este mòdul permet triar l'esquema de color.

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
ca@valencia: L'esquema de color «%1» no està instal·lat. En el seu lloc se selecciona el tema predeterminat.

en: All Schemes
ca@valencia: Tots els esquemes

en: Light Schemes
ca@valencia: Esquemes clars

en: Dark Schemes
ca@valencia: Esquemes foscos

en: Use accent color:
ca@valencia: Utilitza el color d'accent:

en: From current color scheme
ca@valencia: A partir de l'esquema de color actual

[ctx: @option:radio wallpaper accent color option]
en: From current wallpaper
ca@valencia: A partir del fons de pantalla actual

en: Custom:
ca@valencia: Personalitzat:

en: Choose custom accent color
ca@valencia: Seleccioneu el color d'accent personalitzat

en: Window Title
ca@valencia: Títol de la finestra

en: Window text
ca@valencia: Text de la finestra

en: Button
ca@valencia: Botó

[ctx: Hyperlink]
en: link
ca@valencia: enllaç

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
ca@valencia: visitat

en: Normal text
ca@valencia: Text normal

en: Highlighted text
ca@valencia: Text ressaltat

en: Disabled text
ca@valencia: Text desactivat

en: Edit Color Scheme…
ca@valencia: Edita l'esquema de color…

en: Remove Color Scheme
ca@valencia: Elimina l'esquema de color

en: Restore Color Scheme
ca@valencia: Restaura l'esquema de color

en: Install from File…
ca@valencia: Instal·la des d'un fitxer…

en: Get New Color Schemes…
ca@valencia: Obtín esquemes nous de color…

en: Open Color Scheme
ca@valencia: Obri un esquema de color

en: Color Scheme Files (*.colors)
ca@valencia: Fitxers d'esquema de color (*.colors)

en: This tool allows you to set the color scheme for the current Plasma session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
ca@valencia: Esta eina permet definir l'esquema de color per a la sessió actual de Plasma, sense posar-ne accidentalment un que no estiga disponible, o que ja estiga definit.

en: The name of the color scheme you wish to set for your current Plasma session (passing a full path will only use the last part of the path)
ca@valencia: El nom de l'esquema de color que voleu definir a la sessió actual de Plasma (en passar un camí complet només s'utilitzarà l'última part del camí)

en: Show all the color schemes available on the system (and which is the current theme)
ca@valencia: Mostra tots els esquemes de color disponibles en el sistema (i quin és el tema actual)

en: The name of the accent color you want to set. SVG color names (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) and hex color codes are supported. Quote the hex code if there is possibility of shell expansion
ca@valencia: El nom de l'accent de color que voleu establir. S'admeten els noms dels colors SVG (https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords) i els codis hexadecimals de color. Poseu entre cometes el codi de color hexadecimal si hi ha possibilitat d'expansió de l'intèrpret d'ordres.

en: The requested theme "%1" is already set as the theme for the current Plasma session.
ca@valencia: El tema sol·licitat «%1» ja està establit com a tema de la sessió actual de Plasma.

en: Successfully applied the color scheme %1 to your current Plasma session
ca@valencia: El tema de l'esquema de color %1 s'ha aplicat correctament a la sessió actual de Plasma

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el tema «%1». El tema hauria de ser una de les opcions següents: %2

en: You have managed to pass an empty color scheme name, which isn't supported behavior.
ca@valencia: S'ha passat un nom buit d'esquema de color, que és un comportament no acceptat.

en: The file you attempted to set as your scheme, %1, could not be identified as a color scheme.
ca@valencia: El fitxer que esteu intentant definir com a esquema, %1, no s'ha pogut identificar com a esquema de color.

en: Successfully applied the accent color %1
ca@valencia: S'ha aplicat correctament l'accent de color %1

en: Invalid accent color
ca@valencia: Color d'accent no vàlid

en: You have the following color schemes on your system:
ca@valencia: En el sistema hi ha els següents esquemes de color:

en:  * %1 (current color scheme)
ca@valencia:  * %1 (esquema de color actual)
