plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (71 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
ca@valencia: Configura el connector d'accions del ratolí

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Dev
ca@valencia: Plasma de KDE 6.0 Dev

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Alpha
ca@valencia: Plasma de KDE 6.0 Alpha

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Beta 1
ca@valencia: Plasma de KDE 6.0 Beta 1

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma 6.0 Beta 2
ca@valencia: Plasma de KDE 6.0 Beta 2

[ctx: @label %1 is the Plasma version, RC meaning Release Candidate]
en: KDE Plasma 6.0 RC1
ca@valencia: Plasma de KDE 6.0 RC1

[ctx: @label %1 is the Plasma version, RC meaning Release Candidate]
en: KDE Plasma 6.0 RC2
ca@valencia: Plasma de KDE 6.0 RC2

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma %1 Dev
ca@valencia: Plasma de KDE %1 dev

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma %1 Beta
ca@valencia: Plasma de KDE %1 beta

[ctx: @label %1 is the Plasma version, %2 is the beta release number]
en: KDE Plasma %1 Beta %2
ca@valencia: Plasma de KDE %1 beta %2

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: KDE Plasma %1
ca@valencia: Plasma de KDE %1

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
ca@valencia: Visiteu bugs.kde.org per a informar de problemes

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
ca@valencia: Copia la versió de Plasma

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
ca@valencia: Informeu d'un error…

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
ca@valencia: Oculta el bàner de vista prèvia

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
ca@valencia: Oculta fins el reinici

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
ca@valencia: Oculta permanentment…

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
ca@valencia: Segur que voleu ocultar permanentment el bàner de vista prèvia?<nl/><nl/>Esta acció només es pot desfer eliminat la línia que comença per <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> en el fitxer de configuració <filename>kdeglobals</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
ca@valencia: Voleu amagar el bàner de vista prèvia?

en: Enter Edit Mode
ca@valencia: Entra en el mode edició

en: Exit Edit Mode
ca@valencia: Ix del mode edició

en: Plasma Shell
ca@valencia: Intèrpret d'ordres de Plasma

en: Enable QML Javascript debugger
ca@valencia: Habilita el depurador de JavaScript de QML

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
ca@valencia: No reiniciar automàticament l'intèrpret d'ordres de Plasma després d'una fallada

en: Force loading the given shell plugin
ca@valencia: Força la càrrega del connector d'intèrpret d'ordres indicat

en: Replace an existing instance
ca@valencia: Substituïx una instància existent

en: Lists the available options for user feedback
ca@valencia: Llista les opcions disponibles per als comentaris dels usuaris

en: Plasma Failed To Start
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar Plasma

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
ca@valencia: Plasma és incapaç d'iniciar-se, atés que no ha pogut utilitzar correctament OpenGL 2 o el programari alternatiu.
    Comproveu que els controladors gràfics estan configurats correctament.

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
ca@valencia: Àudio silenciat

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
ca@valencia: Micròfon silenciat

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
ca@valencia: %1 silenciat

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
ca@valencia: Ratolí tàctil actiu

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
ca@valencia: Ratolí tàctil inactiu

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
ca@valencia: Wi-Fi activa

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
ca@valencia: Wi-Fi inactiva

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
ca@valencia: Bluetooth actiu

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
ca@valencia: Bluetooth inactiu

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
ca@valencia: Internet mòbil actiu

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
ca@valencia: Internet mòbil inactiu

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
ca@valencia: S'ha activat el teclat a la pantalla

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
ca@valencia: S'ha desactivat el teclat a la pantalla

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
ca@valencia: Suspensió i el bloqueig de pantalla bloquejats

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
ca@valencia: Suspensió i el bloqueig de pantalla desbloquejats

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
ca@valencia: Mode d'estalvi d'energia

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
ca@valencia: Mode d'energia equilibrat

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
ca@valencia: Mode de rendiment

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
ca@valencia: Amb una GPU NVIDIA a X11, l'estil flotant i el mode d'opacitat adaptativa són coneguts per provocar un rendiment deficient en arrossegar i redimensionar les finestres. Considereu utilitzar altres paràmetres.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
ca@valencia: Oculta la configuració del quadro

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
ca@valencia: Mostra la configuració del quadro

en: Internal Screen on %1
ca@valencia: Pantalla interna en %1

[ctx: Screen manufacturer and model on connector]
en: %1 %2 on %3
ca@valencia: %1 %2 en %3

en: Disconnected Screen %1
ca@valencia: Pantalla desconnectada %1

en: Show Desktop
ca@valencia: Mostra l'escriptori

en: Hide Desktop
ca@valencia: Oculta l'escriptori

en: Activate Application Launcher
ca@valencia: Activa l'iniciador d'aplicacions

en: Show Activity Switcher
ca@valencia: Mostra el commutador d'activitats

en: Stop Current Activity
ca@valencia: Para l'activitat actual

en: Switch to Previous Activity
ca@valencia: Canvia a l'activitat anterior

en: Switch to Next Activity
ca@valencia: Canvia a l'activitat següent

en: Activate Task Manager Entry %1
ca@valencia: Activa l'entrada %1 del gestor de tasques

[ctx: @action:button]
en: Manage Desktops and Panels…
ca@valencia: Gestiona escriptoris i quadros…

en: Move keyboard focus between panels
ca@valencia: Mou el focus del teclat entre els quadros

en: Add Panel
ca@valencia: Afig un quadro

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
ca@valencia: %1 buit

en: Software Renderer In Use
ca@valencia: Renderitzador per programari en ús

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
ca@valencia: Renderitzador per programari en ús

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
ca@valencia: La renderització pot estar degradada

en: Never show again
ca@valencia: No ho tornes a mostrar

en: Panel Count
ca@valencia: Nombre de quadros

en: Counts the panels
ca@valencia: Compta els quadros
