plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (16 entries)

en: Fallback sound theme from freedesktop.org
ca@valencia: Tema de so alternatiu de reserva de «freedesktop.org»

[ctx: @info:status]
en: Unable to create a temporary file.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.

[ctx: @info:status]
en: Unable to download the sound theme archive: %1
ca@valencia: No s'ha pogut baixar l'arxiu de tema de so: %1

[ctx: @info:status]
en: The archive could not be opened.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu.

[ctx: @info:status]
en: Theme installed successfully. | Themes installed successfully.
ca@valencia[0]: El tema s'ha instal·lat correctament.
ca@valencia[1]: Els temes s'han instal·lat correctament.

[ctx: @info:status]
en: The archive does not contain a valid sound theme.
ca@valencia: L'arxiu no conté cap tema de so vàlid.

[ctx: @action:button Install sound theme from file]
en: Install from File…
ca@valencia: Instal·la des d'un fitxer…

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
ca@valencia: Activa els sons de notificació

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
ca@valencia[0]: Basat en: %2
ca@valencia[1]: Basats en: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
ca@valencia: Prova:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
ca@valencia: Presentació preliminar del so «%1»

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview the demo sound for the theme "%1"
ca@valencia: Presentació preliminar del so de mostra per al tema «%1»

[ctx: %1 is a sound theme name. %2 is a sound name]
en: The %1 theme doesn't include the sound '%2'
ca@valencia: El tema %1 no inclou el so «%2»

en: Failed to preview sound: %1
ca@valencia: La presentació preliminar del so ha fallat: %1

[ctx: @title:window]
en: Choose Sound Theme
ca@valencia: Trieu un tema de so

en: Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
ca@valencia: Fitxers de tema (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar.xz *.tar.lz *.zip)
