klipper - en to cs translation catalogue (120 entries)

en: Selection and Clipboard:
cs: Výběr a schránka:

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
cs: Pokud je text nebo oblast obrazovky vybrána pomocí myši nebo klávesnice, říká se tomu  <emphasis>výběr</emphasis>. Lze jej vložit pomocí prostředního tlačítka myši.<nl/><nl/>Pokud je výběr explicitně kopírován pomocí činnosti <interface>Kopírovat</interface> nebo <interface>Vyjmout</interface>, je uložen do <emphasis>schránky</emphasis>. Lze jej vložit pomocí činnosti <interface>Vložit</interface>. <nl/><nl/>Pokud je zapnuta, tato volba udržuje výběr a schránku stejné, takže výběr je okamžitě dostupný pro vložení libovolným způsobem. Pokud je vypnuta, výběr stále lze ukládat do historie schránky (podle voleb níže), ale lze vložit pouze pomocí prostředního tlačítka myši.

en: Clipboard history:
cs: Historie schránky:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
cs[0]:  záznam
cs[1]:  záznamy
cs[2]:  záznamů

en: Always save in history
cs: Vždy uložit v historii

en: Text selection:
cs: Výběr textu:

en: Only when explicitly copied
cs: Pouze pokud explicitně kopírováno.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
cs: Zda je vybraný text uložen v historii schránky.

en: Non-text selection:
cs: Netextový výběr:

en: Never save in history
cs: Nikdy neukládat v historii

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
cs: Zda je netextový výběr (např. obrázky) uložen v historii schránky.

en: Show action popup menu:
cs: Zobrazit vyskakovací nabídku činností:

en: Exclude Windows...
cs: Výjimka pro okna...

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
cs[0]:  sekunda
cs[1]:  sekundy
cs[2]:  sekund

[ctx: No timeout]
en: None
cs: Žádný

en: Options:
cs: Volby:

en: Exclude Windows
cs: Výjimka pro okna

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
cs: Když <interface>vzor porovnání</interface> odpovídá obsahu schránky, jeho <interface>příkazy</interface> budou zobrazeny v nabídce Klipperu a bude možné je spustit.

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
cs: Vzor porovnání a příkazy

[ctx: @title:column]
en: Description
cs: Popis

en: Add Action...
cs: Přidat činnost...

en: Edit Action...
cs: Upravit činnost...

en: Delete Action
cs: Smazat činnost

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
cs: Tyto činnosti budou zobrazeny ve vyskakovací nabídce, kterou lze nastavit na straně <interface>Nabídka činností</interface>.

en: Confirm Delete Action
cs: Potvrdit smazání činnosti

[ctx: General Config]
en: General
cs: Obecné

en: General Configuration
cs: Obecná nastavení

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
cs: Nabídka činností

en: Action Menu
cs: Nabídka činností

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
cs: Nastavení činností

en: Actions Configuration
cs: Nastavení činností

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Shortcuts Configuration
cs: Nastavení klávesových zkratek

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
cs: Vyskakovací nabídka činnosti se nebude automaticky zobrazovat pro tato okna ani když je povolena. To například proto, že webový prohlížeč může během psaní zvýrazňovat URL v adresním řádku během psaní, takže nabídka by ukazovala každý stisk klávesy.<nl/><nl/>Pokud se nečekaně zobrazí nabídka činnosti během používání konkrétní aplikace, přidejte ji do tohoto seznamu. <link>Jak zjistit, jaký název zadat</link>.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Replace Clipboard
cs: Nahradit schránku

en: Add to Clipboard
cs: Přidat do schránky

en: Command
cs: Příkaz

en: Output
cs: Výstup

en: Description
cs: Popis

en: Action Properties
cs: Vlastnosti činností

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
cs: Činnost je k dispozici když <interface>vzor porovnání</interface> odpovídá obsahu schránky. Když k tomu dojde, činnosti  <interface>příkazů</interface> budou zobrazeny ve vyskakovací nabídce Klipper. Pokud kteroukoliv vyberete, příkaz bude proveden.

en: Enter a pattern to match against the clipboard
cs: Zadejte vzor pro porovnání se schránkou

en: Match pattern:
cs: Vzor porovnání:

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
cs: Vzor porovnání je regulární výraz. Více informací k tomuto tématu naleznete na <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Stránce Wikipedia</link>.

en: Enter a description for the action
cs: Zadejte popis činnosti

en: Description:
cs: Popis:

en: Include in automatic popup
cs: Zahrnout v automatické vyskakovací nabídce

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
cs: Příkazy pro tuto schodu budou zahrnuty v automatické vyskakovací nabídce činností, pokud je povolena v <interface>Nabídce činností</interface>. Pokud je tato volba vypnuta, příkazy pro tuto shodu nebudou zahrnuty v automatické vyskakovací nabídce ale budou zahrnuty pokud je nabídka aktivována manuálně pomocí klávesové zkratky <shortcut>%1</shortcut>.

en: Add Command...
cs: Přidat příkaz...

en: Edit Command...
cs: Upravit příkaz...

en: Delete Command
cs: Smazat příkaz

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
cs: Smazat vybraný příkaz <resource>%1</resource>?

en: Confirm Delete Command
cs: Potvrdit smazání příkazu

en: Command Properties
cs: Vlastnosti příkazu

en: Enter the command and arguments
cs: Zadejte příkaz a argumenty

en: Command:
cs: Příkaz:

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
cs: <placeholder>&#37;s</placeholder> v příkazu bude nahrazeno kompletním obsahem schránky. <placeholder>&#37;0</placeholder> až <placeholder>&#37;9</placeholder> bude nahrazeno odpovídajícími zachycenými texty ze vzoru porovnání.

en: Enter a description for the command
cs: Zadejte popis příkazu

en: Output from command:
cs: Výstup z příkazu:

en: Replace current clipboard
cs: Nahradit stávající schránku

en: Append to clipboard
cs: Připojit do schránky

en: Icon:
cs: Ikona:

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
cs: Automatická nabídka automatické činnosti

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
cs: V&yčistit historii schránky

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
cs: Nastavit &Klipper…

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
cs: U&končit

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
cs: Ručně vyvolat činnost nad současným obsahem schránky

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
cs: &Upravit obsah…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
cs: Zobrazit čárový &kód...

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
cs: Následující položka v historii

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
cs: Předchozí položka v historii

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
cs: Zobrazit položky na pozici myši

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
cs: %1 - Program pro práci se schránkou

en: Should Klipper start automatically when you login?
cs: Má se Klipper spouštět automaticky, jakmile se přihlásíte?

en: Automatically Start Klipper?
cs: Automaticky spouštět Klipper?

en: Start
cs: Spustit

en: Do Not Start
cs: Nespouštět

en: Edit Contents
cs: Upravit obsah

en: Mobile Barcode
cs: Mobilní čárový kód

en: Clear Clipboard History
cs: Vyčistit historii schránky

en: Clipboard history
cs: Historie schránky

en: up
cs: nahoru

en: current
cs: současný

en: down
cs: dolů

note: i18n: ectx: label, entry (Version), group (General)
en: Klipper version
cs: Verze Klipperu

note: i18n: ectx: label, entry (KeepClipboardContents), group (General)
en: Save history across desktop sessions
cs: Ukládat historii napříč sezeními pracovní plochy

note: i18n: ectx: label, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Keep the selection and clipboard the same
cs: Udržovat výběr a schránku shodné

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SyncClipboards), group (General)
en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
cs: Obsah vybraný kurzorem je automaticky kopírován do schránky, takže jej lze vložit činností vložení nebo prostředním tlačítkem myši.<br/><a href="1">Více o výběru a schránce</a>.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Ignore the selection
cs: Ignorovat výběr

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreSelection), group (General)
en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
cs: Obsah vybraný kurzorem ale ne explicitně kopírovaný do schránky není automaticky ukládán v historii schránky a lze jej pouze vložit prostředním tlačítkem myši.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionTextOnly), group (General)
en: Text selection only
cs: Vybírat pouze text

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Always ignore images
cs: Vždy ignorovat obrázky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreImages), group (General)
en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
cs: Neukládat obrázky v historii schránky ani když jsou explicitně kopírovány.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGUIRegExpEditor), group (General)
en: Use graphical regexp editor
cs: Použít grafický editor regulárních výrazů

note: i18n: ectx: label, entry (URLGrabberEnabled), group (General)
en: Immediately on selection
cs: Okamžitě po vybrání

note: i18n: ectx: label, entry (NoActionsForWM_CLASS), group (General)
en: No actions for WM_CLASS
cs: Žádná činnost pro WM_CLASS

note: i18n: ectx: label, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Automatic action menu time:
cs: Čas do nabídky automatické činnosti:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (TimeoutForActionPopups), group (General)
en: Display the automatic action popup menu for this time.
cs: Zobrazit automatickou vyskakovací nabídku činností po tuto dobu.

note: i18n: ectx: label, entry (MaxClipItems), group (General)
en: History size:
cs: Velikost historie:

note: i18n: ectx: label, entry (ActionList), group (General)
en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
cs: Falešný záznam pro zjištění změn ve widgetu stromu činností

note: i18n: ectx: label, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Trim whitespace from selection
cs: Oříznout mezery z výběru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StripWhiteSpace), group (Actions)
en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
cs: Odstranit každou mezeru ze začátku nebo konce vybraného textu před provedením činnosti. To například zajišťuje, že URL vložená do prohlížeče je zobrazena podle očekávání. Text uložený ve schránce není nijak ovlivněn.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: Include MIME actions
cs: Zahrnout činnosti MIME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMagicMimeActions), group (Actions)
en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
cs: Pokud je vybrán název souboru nebo URL, nabídnout ve vyskakovací nabídce aplikace, které přijímají tento typ MIME.

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
cs: %1 - Položky ve schránce

en: Search…
cs: Hledat…

en: Invalid regular expression, %1
cs: Neplatný regulární výraz, %1

en: Clipboard is empty
cs: Schránka je prázdná

en: No matches
cs: Žádné shody

en: Author
cs: Autor

en: Original Author
cs: Původní autor

en: Contributor
cs: Přispěl

en: Bugfixes and optimizations
cs: Opravy chyb a optimalizace

en: Previous Maintainer
cs: Předchozí správce

en: Maintainer
cs: Správce

en: &More
cs: &Více

en: Clipboard Contents
cs: Obsah schránky

en: Disable This Popup
cs: Zakázat toto okno

en: &Cancel
cs: Z&rušit
