plasma-workspace - en to cs translation catalogue (5 entries)

[ctx: @option:check]
en: Enable notification sounds
cs: Povolit zvuky upozornění

[ctx: %2 is a theme name or a list of theme names that the current theme inherits from]
en: Based on: %2 | Based on: %2
cs[0]: Založen na: %2
cs[1]: Založen na: %2
cs[2]: Založen na: %2

[ctx: @label Precedes a list of buttons which can be clicked to preview the theme's sounds. Keep it very short]
en: Preview:
cs: Náhled:

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound "%1"
cs: Náhled zvuku "%1"

en: Failed to preview sound: %1
cs: Náhled zvuku selhal: %1
