kfontinst - en to csb translation catalogue (319 entries)

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
csb: Chcesz winstalowac fònt(ë) dlô swòjégò brëkùnkù (przëstãpné blós dlô ce), czë dlô systemòwégò (dlô wszëtczich brëkòwników)?

en: Where to Install
csb: Môl instalacëji

en: Font Installer
csb: Instalownik fòntów

en: Simple font installer
csb: Prosti instalownik fòntów

en: URL to install
csb: URL do instalacëji

en: Print
csb: Drëkùjë

en: Font Printer
csb: Drëkôrz fòntów

en: Simple font printer
csb: Prosti drëkôrz fòntów

en: Size index to print fonts
csb: Miara indeksu do drëkòwaniô fòntów

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
csb: Fònt do drëkù pòdóny jakno "Familëjô, Sztél". Nen sztél je 24-bitowim decymalnym fòrmatã: <wôga><szérzô><ùchëł>

en: File containing list of fonts to print
csb: Lopk zamëkający w se lëstã fòntów do drëkù

en: Remove file containing list of fonts to print
csb: Rëmôj lopk zamëkający lëstã fòntów do drëkù

en: Select Font to View
csb: Wëbiérzë wëskrzëniwóny fònt

en: URL to open
csb: Adresa do òtemkniãcô

en: Font Viewer
csb: Przezérnik fòntów

en: Simple font viewer
csb: Prosti przezérnik fòntów

en: Duplicate Fonts
csb: Duplikòwanié fòntów

en: No duplicate fonts found.
csb: Nie sã nalazłé duplikòwóné fòntë.

en: Delete Marked Files
csb: Rëmôj wëbróné lopczi

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
csb[0]: %1 duplikòwóny fònt
csb[1]: %1 duplikòwóné fòntë
csb[2]: %1 duplikòwónych fòntów

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
csb: Na gwës chcesz rëmnąc:
    %1

en: Are you sure you wish to delete:
csb: Na gwës chcesz to rëmnąc:

en: Cancel font scan?
csb: Òprzestac skanowanié fòntów?

en: Font/File
csb: Fònt/Lopk

en: Size
csb: Miara

en: Date
csb: Datum

en: Links To
csb: Lënczi do

en: Open in Font Viewer
csb: Òtemkni w przezérnikù fòntów

en: Properties
csb: Swòjiznë

en: Unmark for Deletion
csb: Copni wëbiérk do rëmniãcô

en: Mark for Deletion
csb: Wëbierzë do rëmniãcô

en: Family
csb: Familëjô

en: Style
csb: Sztél

en: Foundry
csb: Producent

en: FontConfig Match
csb: Szëkôj za FontConfig

en: File Location
csb: Pòłóżenié lopka

en: Writing System
csb: Systema pisaniô

en: Set Criteria
csb: Nastôwi kriterëja

en: Symbol/Other
csb: Céch/Jinszé

en: Font
csb: Fònt

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
csb: Na kòlumna wëskrzëniô stón familëji fòntów ë indiwidualnych sztélów fòntów.

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
csb: <p>Na lësta zamëkô w se twòje winstalowóné fòntë, chtërné są zestôwioné w  karnach. Numerë w klamrach òznôczają wielënã przëstspnych dlô familëji fòntów  sztélów n.p.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Zwëczajny</li> <li>Grëbi</li><li>Grëbi Italik</li><li>Italik</li></ul></li></ul>

en: Delete
csb: Rëmôj

en: Enable
csb: Włączë

en: Disable
csb: Wëłączë

en: Reload
csb: Zladëjë znowa

en: Open all %1 fonts in font viewer?
csb: Òtemknąc wszëtczé %1 fòntë w przezérnikù fòntów?

en: All Fonts
csb: Wszëtczé fòntë

en: Personal Fonts
csb: Òsobisté fòntë

en: System Fonts
csb: Systemòwé fòntë

en: Unclassified
csb: Jinszé

en: Group
csb: Karno

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
csb: <p>Na gwës chcesz rëmnąc '<b>%1</b>'?</p><p><i>To rëmnie blós karno, a nié aktualné fòntë.</i></p>

en: Remove Group
csb: Rëmôj karno

en: Remove
csb: Rëmôj

en: Remove group
csb: Rëmôj karno

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
csb: <h3>Karna fòntów</h3><p>Na lësta zamëkô w se karna fòntów przëstãpnych w twòji systemie. To dô dwa przédné karna fòntów:<ul><li><b>Standardowé</b> to ekstra karna brëkòwóné przez menadżera fòntów <ul>%1</ul></li><li><b> Swòjé</b> to karna, chtërné môsz sóm ùsôdzone.Abë dodac familëjã fòntów do negò karna, sygnie le przecygnąc j z lëstë fòntów ë ùpùszczëc do wëbrónegò karna. Abë rëmnąc familëjã z karna przecygni jã do karna "Wszëtczé fòntë"</li></ul></p>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
csb: <li><i>Wszëtczé fòntë</i> zamëkô w se wszëtczé winstalowóné w twòji systemie fòntë.</li><li><i>Jinszé</i> zamëkô wszëtczé fòntë, chtërnë jesz nié òstałë przëpisóné do "swòjich" karnów.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
csb: <li><i>Wszëtczé fòntë</i> zamëkô w se wszëtczé winstalowóné w twòji systemie fòntë - "Systemòwé-“ jakno ë "Òsobisté".</li><li> <i>Systemòwé fòntë</i> zamëkają w se wszëtczé szerok systemòwé fòntë (n.p. wszëtczé przëstãpné dlô brëkòwników fòntë).</li><li> <i>Òsobisté fòntë</i> zamëkają w se wszëtczé fòntë, chtërné są blós dlô ce przëstãpné.</li><li><i>Jinszé</i> zamëkają w se wszëtczé fòntë, chtërné nié przënôléżą do niżódnegò karna.</li>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
csb: <qt>Karno ò mionie <b>'%1'</b> ju je.</qt>

en: Add to "%1".
csb: Dodôj do "%1".

en: Remove from current group.
csb: Rëmôj z aktualnegò karna.

en: Move to personal folder.
csb: Przeniese do òsobistegò kataloga.

en: Move to system folder.
csb: Przeniese do systemòwégò kataloga.

en: Skip
csb: Przeskòknie

en: AutoSkip
csb: Przeskòknie aùtomatno

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
csb: <h3>Òprzestac?</h3><p>Na gwës chcesz òprzestac?</p>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
csb: <h3>Zakùńczoné</h3><p>Bôczë, że abë aktiwòwac wprowôdzoné zmiane nót je zrëszëc robiącé aplikacëje znowa.</p>

en: Do not show this message again
csb: Nié wëskrzëniôj negò wiadła znowa

en: Installing
csb: Instalowanié

en: Uninstalling
csb: Òdinstalowanié

en: Enabling
csb: Włączanié

en: Moving
csb: Przenoszenié

en: Updating
csb: Aktualizowanié

en: Removing
csb: Rëmanié

en: Disabling
csb: Wëłączanié

en: Unable to start backend.
csb: Fela zrëszaniô programów robiących w spódkù.

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
csb: Programa robiacô w spódkù załôma sã, òsta równak zrëszonô znowa. Proszã spróbùjë znowa.

en: <h3>Error</h3>
csb: <h3>Fela</h3>

en: Failed to download <i>%1</i>
csb: Fela przë zladënkù <i>%1</i>

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
csb: Systemòwô programa robiacô w spódkù załôma sã. Proszã spróbòwac znowa.<br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
csb: <i>%1</i> je bitmapą fòntów ë je w twòji systemie wëłączonô.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
csb: <i>%1</i> zamëkô w se fònt <b>%2</b>, chtëren je ju winstalowóny w twòji systemie.

en: <i>%1</i> is not a font.
csb: <i>%1</i> nie je fòntã

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
csb: Nié mòże rëmnąc wszëtczich lopków sparłãczonych z <i>%1</i>

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
csb: Nié mòże zrëszëc systemòwégò demòna. <br><i>%1</i>

en: <i>%1</i> already exists.
csb: <i>%1</i> ju je.

en: <i>%1</i> does not exist.
csb: Nie dô <i>%1</i>

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
csb: Felënk przëstãpù.<br><i>%1</i>

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
csb: NIewspiéróné dzéjanié.<br><i>%1</i>

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
csb: Felënk aùtorizacëji.<br><i>%1</i>

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
csb: (C) Craig Drummond, 2004-2009

en: Developer and maintainer
csb: Rozwijôrz ë òpiekùn

en: This displays a preview of the selected font.
csb: Wëskrzëniô pòdzérk wëbrónegò fònta.

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
csb: <h1>Instalownik fòntów</h1><p>Nen mòdul pòzwôlô zainstalowac fòntë TruType, Type1, Speedo ë bitmapòwi.</p><p>Fòntë mòże téż zainstalowac w Konquerorze: nót je wpisac fonts:/ w lëstwie adresë, żebë wëskrzënic lëstã fòntów zainstalowónëch w Twòji systemie. Żebë zainstalowac fònt, nót je skòpijowac ją do tegò fòldera.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
csb: <h1>Instalownik fòntów</h1><p>Nen mòdul pòzwôlô zainstalowac fòntë TruType, Type1 ë bitmapòwi.</p><p>Fòntë mòże téż zainstalowac w Konquerorze: nót je wpisac fonts:/ w lëstwie adresë, żebë wëskrzënic lëstã fòntów zainstalowónëch w Twòji systemie. Żebë zainstalowac fònt, nót je skòpijowac ją do fòldera "%1" dlô fòntów przistãpnëch blós dlô ce, abò "%2" dlô przistãpnëch dlô wszëtczich.</p>

en: Add Fonts
csb: Dodôj fòntë

en: Failed to save list of fonts to print.
csb: Nie dało sã zapisc lëstë fòntów drëkra

en: Failed to start font printer.
csb: Nie dało sã zrëszëc drëkra fòntów.

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
csb: To nie są fòntë drëkra.
    Mòże drëkòwac le nie-bitmapòwé ë wbùdowóné fòntë.

en: Cannot Print
csb: Nié mòże drëkòwac

en: You did not select anything to delete.
csb: Nié môsz wëbróné nick do rëmniãcô

en: Nothing to Delete
csb: Ni ma nick do rëmniãcô

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
csb: <p>Czë na gwës chcesz rëmną</p><p>'<b>'%1'</b>'?</p>

en: Delete Font
csb: Rëmôj fònt

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
csb[0]: Czë na gwës chcesz rëmnąc nen fònt?
csb[1]: Czë na gwës chcesz rëmnąc ne %1 fòntë?
csb[2]: Czë na gwës chcesz rëmnąc nëch %1 fòntów?

en: Delete Fonts
csb: Rëmanié fòntów

en: You did not select anything to move.
csb: Nié môsz wëbróné nick do przesëniãcô.

en: Nothing to Move
csb: Ni ma nick do przesëniãcô

en: Move Font
csb: Przeniesë fònt

en: Move
csb: Przeniesë

en: Move Fonts
csb: Przeniesë fòntë

en: Export Group
csb: Ekspòrtowanié karna

en: No files?
csb: NIé dô lopków?

en: Failed to open %1 for writing
csb: Fela òtemkiãcô %1 do zapisaniô

en: Create New Group
csb: Ùsôdzë nowé karno

en: New Group
csb: Nowé karno

en: Preview Text
csb: Pòdzérk tekstu

en: Please enter new text:
csb: Proszã pòdac nowi tekst:

en: No fonts
csb: Felënk fòntów

en: 1 Font | %1 Fonts
csb[0]: 1 fònt
csb[1]: %1 fòntë
csb[2]: %1 fòntów

en: Looking for files associated with %1
csb: Szëkba za lopkama sparłãczonyma z %1

en: You did not select anything to enable.
csb: Nié môsz wëbróné nick do włączeniô.

en: You did not select anything to disable.
csb: Néi môsz wëbróné nick do wëłączëniô.

en: Nothing to Enable
csb: Nie dô nick do włączeniô

en: Nothing to Disable
csb: Nie dô nick do wëłączeniô

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
csb: <p>Chcesz na gwës włączëc</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
csb: <p>Chcesz na gwës wëłączëc</p><p>'<b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
csb: <p>Chcesz na gwës właczëc</p><p>'<b>%1</b>', chtërné je zamkłé w karnie  '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
csb: <p>Chcesz na gwës wëłaczëc</p><p>'<b>%1</b>', chtërné je zamkłé w karnie  '<b>%2</b>'?</p>

en: Enable Font
csb: Włączë fònt

en: Disable Font
csb: Wëłączë fònt

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
csb[0]: Czë na gwës chcesz włączëc nen fònt?
csb[1]: Czë na gwës chcesz włączëc ne %1 fòntë?
csb[2]: Czë na gwës chcesz włączëc nëch %1 fòntów?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
csb[0]: Czë na gwës chcesz wëłączëc nen fònt?
csb[1]: Czë na gwës chcesz wëłączëc ne %1 fòntë?
csb[2]: Czë na gwës chcesz wëłączëc nëch %1 fòntów?

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
csb[0]: <p>Czë na gwës chcesz włączëc nen fònt, chtëren je zamkłi w karnie '<b>%2</b>'?</p>
csb[1]: <p>Czë na gwës chcesz włączëc ne %1 fòntë, chtërné są zamkłé w karnie '<b>%2</b>'?</p>
csb[2]: <p>Czë na gwës chcesz włączëc ne %1 fòntów, chtërné są zamkłé w karnie '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
csb[0]: <p>Czë na gwës chcesz wëłączëc nen fònt, chtëren je zamkłi w karnie '<b>%2</b>'?</p>
csb[1]: <p>Czë na gwës chcesz wëłączëc ne %1 fòntë, chtërné są zamkłé w karnie '<b>%2</b>'?</p>
csb[2]: <p>Czë na gwës chcesz włączëc ne %1 fòntów, chtërné są zamkłé w karnie '<b>%2</b>'?</p>

en: Enable Fonts
csb: Włączë fòntë

en: Disable Fonts
csb: Wëłączë fòntë

en: Print Font Samples
csb: Drëkùjë próbczi fòntów

en: Select size to print font:
csb: Wëbiérzë miara do drëkù fònta:

en: Waterfall
csb: Wòdospôd

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
csb: Fòntë mòże winstalowac blós do "%1" abò "%2".

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
csb: Nié mòżesz winstalowac prosto pczétë fòntów.
    Proszã rozpakùjë wprzód  %1 ë winstalëjë kòmpònenetë rãczno.

en: Cannot copy fonts
csb: Nié mòże skòpérowac fòntów

en: Cannot move fonts
csb: Nié mòże przeniesc fòntów

en: Only fonts may be deleted.
csb: Blós fòntë mògą bëc rëmniãté.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
csb: Mòże blós rëmnąc fòntë z "%1" abò "%2".

en: Please specify "%1" or "%2".
csb: Proszã wëbrac "%1" abò "%2".

en: No special methods supported.
csb: Ekstra metodë nié są wspiéróne.

en: Fonts
csb: Fòntë

en: Failed to start the system daemon
csb: Fela zrëszaniô systemòwégò demòna

en: Backend died
csb: W spódkù robiącô programa załôma sã

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
csb: %1 je bitmapą fònta, a ne są w twòji systemie wëłączoné.

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
csb: %1 zamëkô w se fònt <b>%2</b>, chtëren je w twòji systemie ju winstalowóny.

en: %1 is not a font.
csb: %1 nie je fòntã

en: Could not remove all files associated with %1
csb: Nié mòże rëmnąc wszëtczich lopków sparłãczonych z %1

en: Unknown
csb: Nieznóné

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
csb: AaĄąÃãBbCcDdEeÉéËëFfGgHhIiJjKkLlŁłMmNnŃńOoÒòÔôÓóPpQqRrSsTtUuÙùVvWwXxYyZzŻż0123456789

en: No characters found.
csb: Céch nie je nalazłi.

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
csb: Kazëmiérzów snôżi, chòc òbarchniałi, kądel zbùńtowôł sã

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
csb: AĄÃBCDÉËFGHKLŁMNŃOÒÔÓPQRSTUÙVWXYZŻ

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
csb: aąãbcdéëfghklłmnńoòôópqrstuùvwxyzż

en: ERROR: Could not determine font's name.
csb: FELA: Nié mòże nalezc miona fòntu.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
csb[0]: %2 [1 piksla]
csb[1]: %2 [%1 piksle]
csb[2]: %2 [%1 pikslów]

en: Personal
csb: Òsobisté

en: System
csb: Systema

en: All
csb: Wszëtczé

en: Administrator
csb: Sprôwnik

en: Thin
csb: Cenczi

en: Extra Light
csb: Ekstra letczi

en: Ultra Light
csb: Ultra letczi

en: Light
csb: Letczi

en: Regular
csb: Regùlarny

en: Normal
csb: Normalny

en: Medium
csb: Strzédny

en: Semi Bold
csb: Półtgrëbi

en: Bold
csb: Grëbi

en: Extra Bold
csb: Ekstra grëbi

en: Ultra Bold
csb: Ultra grëbi

en: Black
csb: Czôrny

en: Heavy
csb: Cãżczi

en: Italic
csb: Pòchilony

en: Proportional
csb: Propòrcjonalny

en: Other, Control
csb: Jinszé, kòntrola

en: Other, Format
csb: Jinszé, fòrmat

en: Other, Not Assigned
csb: Jinszé, nié przëpisóné

en: Other, Private Use
csb: Jinszé, priwatny brëkùnk

en: Other, Surrogate
csb: Jinszé, surogatë

en: Letter, Lowercase
csb: Lëtera, môłé céchë

en: Letter, Modifier
csb: Lëtera, zmienioné

en: Letter, Other
csb: Lëtera, jinszé

en: Letter, Titlecase
csb: Lëtera, titlowé skrodzënë

en: Letter, Uppercase
csb: Lëtera, wiôldżé céchë

en: Number, Letter
csb: Numerë, lëterë

en: Number, Other
csb: Numerë, jinszé

en: Punctuation, Other
csb: Interpùnkcëjô, jinszé

en: Punctuation, Open
csb: Interpùnkcëjô, ôpen

en: Symbol, Currency
csb: Sybòl, dëtczi

en: Symbol, Math
csb: Symbòl, matematika

en: Symbol, Other
csb: Symbòl, jinszé

en: Separator, Line
csb: Rozczidnik, réga

en: Separator, Paragraph
csb: Rozczidnik, paragraf

en: Separator, Space
csb: Rozczidnik, rozstãp

en: Category
csb: Kategòrëjô

en: Show Face:
csb: Wëskrzëni krój:

en: Could not read font.
csb: Nié mòże czëtac fòntu.

en: Preview String
csb: Pòdzérk tekstu

en: Please enter new string:
csb: Proszã pòdac nowi tekst

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: &Main Toolbar
csb: &Przédnô listew nôrzãdzów

en: Preview Type
csb: Pòdzérk

en: Standard Preview
csb: Standardowi pòdzérk

en: All Characters
csb: Wszëtczé céchë

en: Unicode Block: %1
csb: Blok unicode: %1

en: Unicode Script: %1
csb: Skript unicode: %1

en: Basic Latin
csb: Spòdlowi łacëzniany

en: Latin-1 Supplement
csb: Latin-1 Suplement

en: IPA Extensions
csb: Rozszérzenié IPA

en: Greek and Coptic
csb: Grecczi ë kòptëjsczi

en: Cyrillic
csb: Cërylica

en: Cyrillic Supplement
csb: Suplement Cërilicë

en: Armenian
csb: Armeńsczi

en: Hebrew
csb: Hebrajsczi

en: Arabic
csb: Arabsczi

en: Syriac
csb: Syrijsczi

en: Arabic Supplement
csb: Dodôwk Arabsczi

en: Bengali
csb: Bengalsczi

en: Tibetan
csb: Tibetańsczi

en: Georgian
csb: Grëzëńsczi

en: Hangul Jamo
csb: Hangeul Jamo

en: Ethiopic
csb: Etiopsczi

en: Ethiopic Supplement
csb: Etiopsczi suplement

en: Runic
csb: Ogham

en: Khmer
csb: Kmersczi

en: Mongolian
csb: Mòngòlsczi

en: New Tai Lue
csb: Nowi Tai Lue

en: Khmer Symbols
csb: Symbòle Kmerów

en: Phonetic Extensions
csb: Fòneticzné rozszérzenié

en: Greek Extended
csb: Rozszérzony grecczi

en: General Punctuation
csb: Òglowô interpùnckëjô

en: Currency Symbols
csb: Symbòle dëtków

en: Letter-Like Symbols
csb: Symbòlë lëterojuwerné

en: Number Forms
csb: Fòrmë lëczbów

en: Arrows
csb: Strzélczi

en: Mathematical Operators
csb: Matematiczné òperatorë

en: Miscellaneous Technical
csb: Różne techniczné

en: Control Pictures
csb: Kòntrolné òbrôzczi

en: Optical Character Recognition
csb: Rozpòznôwanié céchów

en: Enclosed Alphanumerics
csb: Włączone alfanumerikòwé

en: Box Drawing
csb: Céchòwanié kastczi

en: Block Elements
csb: Blokòwé elementë

en: Geometric Shapes
csb: Geòmetrikòwé sztôłtë

en: Miscellaneous Symbols
csb: Wszelejaczé symbòle

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
csb: Wszelejaczé matematiczné symbòle A

en: Supplemental Arrows-A
csb: Dodôwné strzélczi A

en: Braille Patterns
csb: Mùstrë braila

en: Supplemental Arrows-B
csb: Dodôwné strzélczi B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
csb: Wszelejaczé matemticzné symbòle B

en: Supplemental Mathematical Operators
csb: Dodôwné matematiczné òperatorë

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
csb: Wszelejaczé symbòle ë strzélczi

en: Glagolitic
csb: Głagòlica

en: Latin Extended-C
csb: Dodôwk łacëzniany C

en: Coptic
csb: Kòptëjsczé

en: Georgian Supplement
csb: Suplement grëzëńsczi

en: Ethiopic Extended
csb: Rozszérzony etiopsczi

en: Supplemental Punctuation
csb: Suplement interpùnkcëji

en: CJK Radicals Supplement
csb: Suplement radikalów CJK

en: Kangxi Radicals
csb: Kluczowé céchë Kangxi

en: Ideographic Description Characters
csb: Céchë jideògrafikòwégò òpisënka

en: CJK Symbols and Punctuation
csb: Céchë ë interpùnkcjowi céchë CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
csb: Kòmpatibilnota jamo Hangeul

en: Bopomofo Extended
csb: Rozszérzoné Bopomofo

en: CJK Strokes
csb: Sztrélczi CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
csb: Fònetikòwé rozszérze Katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
csb: Włączoné lëterë ë miesące CJK

en: CJK Compatibility
csb: Kòmpatibilnota CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension A
csb: Dodôwk A zrzëszonych ideògrafów CJK

en: Yijing Hexagram Symbols
csb: Heksagramòwé symbòlë Yijing

en: CJK Unified Ideographs
csb: Zrzëszoné ideografë CJK

en: Yi Syllables
csb: Sylabë Yi

en: Yi Radicals
csb: Radikalë Yi

en: Modifier Tone Letters
csb: Lëterë mòdifikacëji tonu

en: Latin Extended-D
csb: Rozszérzoné lacëzniané D

en: Hangul Syllables
csb: Sylabë hangeula

en: Private Use Area
csb: Òbéńda prowatnegò ùżëcô

en: CJK Compatibility Ideographs
csb: Ideografë kòmpatibilnotë CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
csb: Fòrmë alfabeticzny prezentacëji

en: Arabic Presentation Forms-A
csb: Fòrma-A prezentacëji arabsczi

en: Vertical Forms
csb: Wertikalné fòrmë

en: CJK Compatibility Forms
csb: Fòrmë kòmpatibilnotë CJK

en: Small Form Variants
csb: Wariantë môłëch fòrmów

en: Arabic Presentation Forms-B
csb: Fòrmë-B prezentacëji arabsczi

en: Half-Width and Full-Width Forms
csb: Półszeroczé ë fùlszeroczé fòrmë

en: Specials
csb: Specjalné

en: Linear B Syllabary
csb: Sylabiusz Linear B

en: Linear B Ideograms
csb: Ideogramë Linear B

en: Aegean Numbers
csb: Aegëjsczé lëczbë

en: Ancient Greek Numbers
csb: Lëczbë stôrogrecczé

en: Old Italic
csb: Stôroitalsczi

en: Old Persian
csb: Stôropersczi

en: Deseret
csb: Pùstiniô

en: Cypriot Syllabary
csb: Sylabiusz Cypriot

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
csb: Pùnktacëjô ë Lëczbë Cuneiform

en: Byzantine Musical Symbols
csb: Mùzyczny symbòle bizantijsczé

en: Musical Symbols
csb: Mùzykòwé céchë

en: Ancient Greek Musical Notation
csb: Mùzyczny notacëje stôrodôwnëch Greków

en: Tai Xuan Jing Symbols
csb: Symbòle Tai Xuan Jing

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
csb: Matematiczny alfanumerikòwé sybmbòle

en: CJK Unified Ideographs Extension B
csb: Dodôwk B zrzëszonëch ideografów CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
csb: Suplement kòmpatibilnëch ideògrafów CJK

en: Tags
csb: Znakòwniczi

en: Variation Selectors Supplement
csb: Suplement wëbierkù zmiennych

en: Supplementary Private Use Area-A
csb: Dodôwnô priwatno òbéńda-A

en: Supplementary Private Use Area-B
csb: Dodôwnô priwatno òbéńda-B

en: Canadian Aboriginal
csb: Kanadijsczi abòridżeńsczi

en: Common
csb: Zwëkòwi

en: Greek
csb: Grecczi

en: Inherited
csb: Dzedzyczony

en: Latin
csb: Łacëzniany

en: Linear B
csb: Linearny B
