plasma_engine_weather - en to csb translation catalogue (61 entries)

[ctx: weather condition]
en: clear
csb: bez blónów

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
csb: tej sej bez blónów

[ctx: weather condition]
en: clear sky
csb: czësté niebò

[ctx: weather condition]
en: cloudy
csb: kòmùdno

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
csb: kòmùdno z grôdã

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
csb: kòmùdno z cãżczim snégã

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
csb: kòmùdno z letczim snégã

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
csb: kòmùdno z deszczã a snégã

[ctx: weather condition]
en: drizzle
csb: mżëczka

[ctx: weather condition]
en: fog
csb: dôkawica

[ctx: weather condition]
en: foggy
csb: dôkawno

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
csb: cemnô blóna

[ctx: weather condition]
en: hail
csb: grôd

[ctx: weather condition]
en: hail shower
csb: grôdowô lejówka

[ctx: weather condition]
en: hail showers
csb: grôdowé lejówczi

[ctx: weather condition]
en: hazy
csb: dôkòwno

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
csb: lejówka

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
csb: cãżkô deszczowô lejówka

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
csb: cãżkô lejówka

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
csb: cãżczé lejówczi

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
csb: snégòwica

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
csb: cãżkô snégòwica

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
csb: cãżczé snégòwice

[ctx: weather condition]
en: light rain
csb: letczi deszcz

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
csb: letkô deszczowô lejówka

[ctx: weather condition]
en: light shower
csb: letkô lejówka

[ctx: weather condition]
en: light showers
csb: letczé lejówczi

[ctx: weather condition]
en: light snow
csb: letczi snég

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
csb: letkô snégòwica

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
csb: letkô snégòwica

[ctx: weather condition]
en: mist
csb: dôkòwica

[ctx: weather condition]
en: misty
csb: dôkòwno

[ctx: weather condition]
en: N/A
csb: nie tikô sã

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
csb: dzélowò kòmùdno

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
csb: piôchòwi szor

[ctx: weather condition]
en: sunny
csb: słoneczno

[ctx: visibility]
en: Good
csb: Dobrze

[ctx: visibility]
en: Moderate
csb: Strzedno

[ctx: visibility]
en: Poor
csb: Słabò

en: N/A
csb: nie tikô sã

en: day
csb: dzeń

[ctx: weather condition]
en: few clouds
csb: czile blónów

[ctx: weather condition]
en: haze
csb: dôczno

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
csb: letkô mżëczka

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
csb: cãżkô mżëczka

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
csb: miarznącô mżëczka

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
csb: cãżkô miarznącô mżëczka

[ctx: weather condition]
en: rain
csb: deszcz

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
csb: strzedny deszcz

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
csb: letczi miarznący deszcz

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
csb: miarznący deszcz

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
csb: letczi deszcz ze snégã

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
csb: cãżczi deszcz ze snégã

[ctx: weather condition]
en: snow
csb: snég

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
csb: strzedny snég

[ctx: weather condition]
en: showers
csb: lejówczi

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
csb: letczé snégòwò deszczowé lejówczi

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
csb: cãżczé snégòwò deszczowé lejówczi

[ctx: weather condition]
en: snow showers
csb: snégòwica

en: Day
csb: Dzeń

en: Night
csb: Noc
