kcminput - en to da translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTheme), group (Mouse)
en: Name of the current cursor theme
da: Navnet på det aktuelle markørtema

note: i18n: ectx: label, entry (cursorSize), group (Mouse)
en: Current cursor size
da: Aktuel markørstørrelse

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
da: Du skal genstarte Plasma-sessionen før disse ændringer træder i kraft.

en: Unable to create a temporary file.
da: Kan ikke oprette en midlertidig fil.

en: Unable to download the icon theme archive: %1
da: Kan ikke downloade ikontema-arkiv: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
da: Filen er ikke et gyldigt ikontema-arkiv.

en: Failed to create 'icons' folder.
da: Kunne ikke oprette mappen "icons".

en: A theme named %1 already exists in your icon theme folder. Do you want replace it with this one?
da: Et tema ved navn %1 eksisterer allerede i din ikontema-mappe. Ønsker du at erstatte det med dette?

en: Overwrite Theme?
da: Overskriv tema?

en: Theme installed successfully.
da: Tema installeret korrekt.

en: Remove Theme
da: Fjern tema

en: Restore Cursor Theme
da: Genskab markørtema

en: This module lets you choose the mouse cursor theme.
da: Dette modul lader dig vælge musens markørtema.

en: Size:
da: Størrelse:

en: Open Theme
da: Åbn tema

en: Cursor Theme Files (*.tar.gz *.tar.bz2)
da: Markørtemafiler (*.tar.gz *.tar.bz2)

[ctx: @info The argument is the list of available sizes (in pixel). Example: 'Available sizes: 24' or 'Available sizes: 24, 36, 48']
en: (Available sizes: %1)
da: (Tilgængelige størrelser: %1)
